Şimdi Ara

RTX 3060 sistem kapandı açılmıyor destek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SSD veya HDD modeli

Sandisk 1TB

Ekran kartı Asus nvidia rtx 3060 8 gb

Anakart Asus rog b550f

İşlemci ryzen 5600

Psu Rampage 600w

Merhaba nasılsınız? 1 ay önce topladığım bilgisayarım aniden küt diye kapandı açılmıyor. Tüm gün işteydim yeni geldim toplasanız açtım ve 10 dk oyun oynadım oyun esnasında birden kapandı yanı çok zorlama veya ısınma kesinlikle olmadı oyunda zaten sisteme göre çok hafif bir oyun. Elektrik gitmiştir diye baktım elektrik var. Bilgisayara elektrik de geliyor.

Anakart üzerindeki ışıklar yanıyor resimdeki gibi. Kasaya takılı USB girişlerindeki mouse ışıkları yanıyor telefonum şarj oluyor ama açma tuşuna bastığımda bilgisayar açılmıyor. Herhangi bir düşme veya aşırı sallanma olmadı durduk yere küt diye gitti makine sizce ne yapabilirim sorun nerededir?

• öncellikle rami çıkartıp tak (kasadan fişi çıkart önce) ve dene açılmadıysa aşağıdakileri yap

kasadan elektrik fişi çıkart

bios pilini çıkart

30sn kadar power açma düğmesine basılı tut

pili tak ve dene

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi potti34 -- 22 Mart 2023; 19:40:37 >
  • Teşekkürler hocam ram çıkarıp taktım açılmadı, bios pilini söktüm ama 5 saniye bekleyip tekrar taktım çalışmadı dediğiniz gibi 30 saniye bekleyip power tusuna basarak yapayım deneyim sonucu yazarım

• potti34 P kullanıcısına yanıt

yok hocam dediklerinizi harfiyen yaptım çalışmadı ek bilgi vereyim kasanın arka metal paneline elim değdiğinde baya bir statik elektrik birikmiş elimi çarptı bundan kaynaklı olabilir mi kaçak mı vardır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.