Şimdi Ara

ruhsat yeni plaka devir işlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şehir dışından bir araç aldım,noterde satışını yaptık 132 tl ödedim.
    Bana geçici ruhsat verdiler.Trafik sigortasını kendi adıma yaptırdım 174 tl.
    Yeni plaka çıkacağı için önce şöförler odasına mı başvurmam gerekiyor yoksa trafik şubeye mi?
    Sistem yeni olduğu kimse tam olarak bilmiyor.
    İşleyişi bilen birisi neyi hangi sırayla yapacağımızı anlatırsa sevinirim.

• Satışı yaptığın noter sana aracın plakasını değiştirmek isteyip istemediğini sorar. Eğerki orda değiştirmek istiyorum şeklinde beyan vermiş isen gecici ruhsatın altında yazılı bağlı trafik şubesine gidip ( SATIŞ - GEÇİCİ RUHSAT - TRAFİK SİGORTASI - ARAC MUAYANE BELGESİ) ile birlikte yeni plakalı veya eski plakalı olarak beyanına göre ruhsatını alabilirsin. Plakan değişmemiş ise trafik şubesinin içinde bulunan şöförler cemiyetinden ek-1 formu alarak talepte bulunabilirsin.
  • Noterde plakam değişecek diye beyan etmiştim bu durumda ilk olarak şöförler cemiyetine mi başvurmam gerekiyor Antalya da trafik şubenin içerisinde var mı bilmiyorum ama.
  • Kesinlikle vardır.
  • Çok teşekkür ederim
  • merhabalar,, aynı sekılde bende yenı arac aldım bursadan ve ankara plakalı yapmak için beyanda bulundum.. ama ruhsatın eve postalanacagını soyledıler bana.. yaklaşık 3 hafta geçti bu gecıcı ruhsatıda yanlız bır ay kullanabılıyorum,, son bır haftam kaldı,, ne yapmam gerektıgı hakkında yardımcı olursanız cok sevınırım.. trafık subeye gıttıgımızde ekstradan ruhsat ve plaka ıcın odeme yapmamız gerekıyormu? oyleyse masrafı yaklaşık ne kadar tutuyor? yardımcı olursanız cok sevınırımmm..
  • Bildiğim kadarıyla, elinizdeki geçici ruhsat (A4e basılı birşey) ile işlemler yapılıyor. Bence bir an evvel emniyete gidin. 1 aylık süre dolarsa sorun yaşayabilirsiniz. Plaka değişimlerinde ruhsatı postalamaları mantıksız geldi bana, plakası değişecek nasıl olsa. Niye yeni ruhsat yollasınlar ki?

Şöyle de bir başlık var.
    http://resim.donanimhaber.com/m_40927591/mpage_1/f_/key_ankara//tm.htm#40927591

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydogdu -- 26 Temmuz 2010; 9:17:19 >
  • ben de yalaovadan araçaldım,06 palaka yaptıracağım ve sırf bu yüzden ankaraya gideceğim.anladığım kadarıyla yanımda şu belgeler olması lazım.
    1-satış özleşmesi
    2-sigorta kağıdı
    3-muayene kağıdı
    4-geçici ruhsat

bu belgelerle gidince ruhsatı ve plakayı hemen aabilirmiyim?1 günde alınır mı hemen ruhsat ve yeni plaka? lütfen bilen biri cevap versin,ankaraa sırf bu iş için gieceğim ve cuma günü sadece 1 günüm olacak! 1 günden fazla sürecekse boşuna gitmeyeyim!!!
  • Yav bir de bileniniz var mı
    ben arabayı aldıktan sonra ikametgahımı taşıdım. Alım-satımda vs sıkıntı olur mu?
    veya plakamı yeni taşındığım şehre taşımak zorunda mıyım???
  • Tc numaranızda Şu an hangi adresiniz görünüyorsa, o şekilde ruhsatınız çıkacaktır.Plaka değiştirmek zorunda da değilsiniz. Adresiniz ne olursa olsun..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.