Şimdi Ara

ryzen 5 1600 aşırı voltaj ? ACİL!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ryzen 5 1600 sistemim var. Oyun oynarken mavi ekran aldıktan sonra iyicene işkillenmeye başladım. Asus optimal setting ile işlemci 3.5ghz gözüküyor voltaj değerleri vs. hepsi auto'da fakat 1.36-1.39ryzen 5 1600 aşırı voltaj ? ACİL!! arasında geziyor. Sizce cok mu fazla? Eğer fazlaysa bunu nasıl düşüreceğim?

• Autoda voltaj yüksek olur. manuel olarak ayarlayıp stabil olan en düşük değeri bulman gerekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arslanbenzer kullanıcısına yanıt
    Hocam çok farklı terimler var hangilerini kurcalamam gerekiyor?ayrıca stabiliteyi hangi programla test edebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ribatturan

Hocam çok farklı terimler var hangilerini kurcalamam gerekiyor?ayrıca stabiliteyi hangi programla test edebilirim?

OCCT ve Prime 95 gibi cpu ya ciddi anlamda yüklenen programları tercih edin. Ayrıca çok fazla anlamıyorsanız bence kurcalamayın
  • Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    hazır voltaj auto'da yüksekken bende 3.7ghz oc yaptım aida 64 ile 18 dakikalık teste tabi tuttum. sıcaklık maximum 76 dereceye çıktı fakat voltaj 1.4v nasıl sizce?
  • stok fan mı var?76 derece dediğinize göre öyle olmalı.voltaj auto'da max 1.384v mü yoksa 1.4v küsür mü?3.7'den biraz daha çıkabilir bence voltajı oynamadan ancak sıcaklık fazla.
  • quote:

hazır voltaj auto'da yüksekken bende 3.7ghz oc yaptım aida 64 ile 18 dakikalık teste tabi tuttum. sıcaklık maximum 76 dereceye çıktı fakat voltaj 1.4v nasıl sizce?

3.7ghz için voltaj çok yüksek direk 1.35v a geçin zaten sıcaklıklarda düşecektir otomatik olarak. Ben 3.82ghz için 1.353v kullanıyorum. Ayrıca aida 64 ile test etmeyin prime 95 yada occt gibi aşırı yüklenen programlarda stabilite sağlamak çok daha önemli.
  • quote:

Hocam ben 1.3v ile 3.75ghzde çalıştırabiliyorum, sizde deneyin bu değerleri
  • benim 1200 de 3.8 de calışıyor. bf1 oynayabiliyorum.
  • stok fan var. Voltajı düşürmek için hangi ayarla oynamam lazım? 1.3v yapsam daha iyi olacak...
  • Acaba bu mavi ekranda watchdog hatası yazıyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biostan all core turbo boostu kapatın.Çekirdekleri boostlamadığı için voltaj fazla vermiyor
  • arkadaşlar rainbow six siege adlı oyunu oynarken oyunda anlık takılmalar oluyor. Msi afterburner ile baktım gpu kullanımı birden düşüyor. Bir süre sonra daha oynamaya devam ettiğimde oyun tamamen donup kapanıyor. Sebebi neler olabilir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.