Şimdi Ara

ryzen işlemcimi aldım anakart yarın alacağım seçimlerim doğru mu YARDIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıkta da belirttiğim gibi ryzen 5 1600 işlemcimin siparişini verdim. Anakart olarak asus prime b350 plus almayı düşünüyorum ram olaraktahttp://www.vatanbilgisayar.com/corsair-16gb-2x8gb-vengeance-kirmizi-ddr4-3000mhz-cl15-dual-kit-ram.html bunu düşünüyorum. Anakart seçimim nasıl sizce ve ram ile uyumlu mu ?

• Anakart asus prime x370 pro al ram aynı markanın 3200 mhz olanını al uyumlu aynı sistem bende var çünkü kasa olarak ra nzxt s340 elite beyaz öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dilefruz kullanıcısına yanıt
    Hocam 370ler bütçemi çok açtığı için almayı düşünmüyorum. Kasa hazır bulunuyor cooler master haf 912 yinede teşekkürler

• Uyumludur, 2933 mHz'de 15 17 17 35 olarak çalışır.

• ribatturan kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende ayni kartı alacaktım dişini sık almışken iyisini al x370 chipset cok daha iyi ayrıca oc olayı kolay tavsiyem 2 gün geç al x370 pro al

• Bugün topladığım makina gibi olmuş.
    -Asus prime b350 plus
    -Ryzen 5 1600
    -Gsill F4-3000C15D-16GVGB
    -Rx 480 8gb nitro +
    -ssd + hdd

İlk olarak ram 2133 mhz'de çalıştı. Overlock ile hata verdi. Sonra bios güncellemesi yaptım. Birdaha overlock ile 2933 çalıştır dedim tıkır tıkır çalıştı sistem.
    Sniper elite 4 ve rocket league oynadım sistem hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Fps ölçmedim

Edit: Uyumlu test edilmiş ram listesi :http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_B350-PLUS/PRIME_B350-PLUS_Memory_QVL_20170704.pdf

Benim aldığım ram listede yok ama sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilsaygin -- 2 Eylül 2017; 23:44:4 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.