Şimdi Ara

S-PVA veya MVA monitör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu panellere sahip monitörleri Türkiye'de bulabilir miyiz

aradığım özellikler "widescreen" olması ve 19" veya daha büyüğü olması

arkadaşlar model ve marka belirtirtseniz çok sevinirim,yardımlarınız için teşekürler

• apple'lara bakabilirsin,
    eizo larda olur.

benq'nun 24 inchlik bir modeli vardı s-pva panel olması lazım.
  • teşekürler...
    apple s-ips kullanıyor görüş açısı iyi ama kontrast oranı düşük

Eizolar benim de dikkatimi çekti nerde bulabilirim yurtdışından internet yoluyla satın alma ihtimali nedir?

Benq nun modelini yazabilir misin bir de link...
  • quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

teşekürler...

Eizolar benim de dikkatimi çekti nerde bulabilirim yurtdışından internet yoluyla satın alma ihtimali nedir?

Kontrast oranının düşük olması seni yanıltmasın Apple monitörlerin görüntüsü harika, Apple mağazalarında mutlaka görmeni tavsiye ederim.
    Eizo da kaliteli ama fiyatları Apple a göre daha uçuk, S-IPS panel olarak ayrıca NEC var zor bulunuyor ama bakmanı öneririm.
  • PHILIPS 200P7ES 20.1" 8ms LCD MONİTÖR
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=986&productid=bd48068

bir kaç haftadır bu monitörü kullanıyorum. grafik, fotoğraf ve video edit işleri ile uğraştığım için gerçek 8bit 16.7M renk panele sahip bir monitör ihtiyacımdan dolayı bunu tercih ettim. prad.de bilgilerine göre bu monitörün iki panel tipinden birini kullandığı belirtilmiş. birisi S-IPS diğeri P-MVA

http://www.prad.de/en/guide/screen3558.html

http://www.prad.de/en/guide/screen3121.html

benim elimdeki model bu iki panelden hangisini kullanıyor bilmiyorum. ancak ürün hakkında detaylı bilgi vermem gerekirse; brilliance serisi monitör hakkını vermek gerek yükseklik ayarı ve 90derece çevirme var, görüş açıları çok iyi. köşelerde renk sararması yok, 0.255 nokta aralığından dolayı keskinlik çok çok iyi. kalibrasyondan sonra renkler kusursuza yakın ancak renk skalası hiç bir şekilde CRT monitörler kadar geniş değil. kontrastı yeterli ancak çok ince ayar yapmak gerekiyor yoksa ucuz paneller gibi renk sorunları yaşabilirsiniz. hatta doğru renkler sizin için önemliyse donanımsal kalibrasyon şart. beraberinde DVI kablosu geliyor. baştan VGA ile bağladım ancak gölgelenmeler ve renklerde sorunlar yaşadım sonra DVI dan bağlayınca monitör kendine geldi. ekran boyutu bu tür işler için yeterli gibi ancak wide olursa daha rahat çalışılabilir. bu monitörün muadili widescreen olarak philips sitesinde var ancak TR de hiç bir yerde bulamadım ithalatçı getirmiyor olabilir.

eksi yönlerine gelecek olursak üzerindeki kaplama piyasadaki monitörlerden biraz daha grenli dolayısıyla arka plandaki pixellerde bu grenler belli oluyor. sanırım yansımayı en aza indirmek için bu şekilde yapılmış. baştan yadırgadım ancak sonradan alıştım. monitörü denemeden almayın. 1.100YTL fiyatıyla normal bir monitörün nerdeyse 3 katı. hatalı pixel garantisi yok 3 adetten fazla hatalı pixel garanti kapsamında. sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamidasim -- 17 Aralık 2007; 22:54:28 >

• quote:

Orjinalden alıntı: h3ps3d

teşekürler...

s-ips en kaliteli panel türüdür, mva ve pva paneller ondan sonra gelir.
    apple monitör ler default olarak parlaklığı biraz fazla açılmış olarak geliyor, zaten mac os x in default gamma ayarıda 1.8 olduğu için kontrast düşük gibi gözüküyor.ama gamma ayarını windowsun ayarı olan 2.2 yapasan renkler daha doygun oluyor.

mesela benim 24 inch imac 1.8 gamma ile geliyor. renkler biraz washed out çıkıyor. ben farklı bir renk profili oluşturdum, monitörün native gamması 2.07 çıktı. şu an renkler daha canlı ve daha doğru çıkıyor.

benq'nun linki: http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=27548

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 17 Aralık 2007; 23:19:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.