Şimdi Ara

s6500 Ölü piksel ve noise.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yani şimdi biz yıldızlı bi gecede pozlama süresini 15 sn getirip fotoğraf çekemiyecek miyiz.
    O zaman nerde kaldı bu makinenin slr-like sıfatı.
    Bu makinenin en ateşli savunucularından birisi olarak çok üzüldüm.
  • Fotoğrafçılık hakkında konuya hakim olan akadaslardan görüş bekliyoruz gercekten.
    Mümkünse diger kullanıcılardan (canon s3, S2 olabilir)da örnekler alarak bi karsılastırma yapalım. Durumu daha kolay anlayabiliriz.

Bende s6500 kullanıyorum uzun süreli gece cekimlerinde bende de bir miktar bu şekilde kumlanma oluyor.
    Ben genel birşey diye düşünüyorum ama yinede konuya hakim arkadaslar bilgi verirse seviniriz.

Saygılar.
  • bende az önce çektim bi tane 6500 le
    iso 100 20sn poz süresi
    direk buraya vermedim linkten bakarsanız tam boyut olarak görebilirsiniz
    http://img157.imageshack.us/img157/1240/dscf1832lw6.jpg
  • Bu noktalardan hangileri yıldız oluyor acaba
    Gülsek mi ağlasak mı bilemiyorum.
  • bazıları yıldızda ama o kadar çok değil en fazla 6-7 tanesidir
  • Bunlar gren değil arkadaşlar. Ama başka sitelerden örnek fotolara bakıyorum, böyle bir problem yok.
  • yaw bende karşılaştığım garip bir durumu yazacaktım ama unuttum ;

Durum şu.Obfektif kapağı kapalı iken fotoğradı çekiyorum.Fotoğrafı gösterip tekrar çekim moduna geçerkenki görünümde fotoğrafta ölü noktalar oluyor.Ancak gösterim moduna geçtiğimde bu noktalar kayboluyor.Sizce bu nedir?
  • problem sensör kaynaklıymış arkadaşlar..
  • e çözümü neymiş?
  • bildiğim kadarıyla yok.. zaten her makinede de yok bu sorun..
  • djinn_inc, sen makineyi nerden almıştın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuattanrikulu

Fotoğrafçılık hakkında konuya hakim olan akadaslardan görüş bekliyoruz gercekten.
    Mümkünse diger kullanıcılardan (canon s3, S2 olabilir)da örnekler alarak bi karsılastırma yapalım. Durumu daha kolay anlayabiliriz.

Bende s6500 kullanıyorum uzun süreli gece cekimlerinde bende de bir miktar bu şekilde kumlanma oluyor.
    Ben genel birşey diye düşünüyorum ama yinede konuya hakim arkadaslar bilgi verirse seviniriz.

Saygılar.

Açık konuşmak gerekirse ben hayatımda böyle fotoğraf görmedim, çok çok kalitesiz makinelerde zaman zaman olur. Sensör kalitesizdir, ısınmaya karşı aşırı duyarlıdır. Onlarda olur. Ama fuji gibi bir markanın makinesinde olması tuhaf geldi. Şimdi merak ettim acaba diğer fujilerde de oluyor mu diye....

Ben 1 sene kadar Sony H2 kullandım, onda 30 sn ile çekilmiş fotoğraflarım var, iso 100 olduğu için noise filan oluşmazdı. Eke koydum bir tane bakabilirsiniz.
    Sorun sanırım fujinin sensörünün kalitesiyle ilgili.Isıya karşı aşırı duyarlı, fazla ısındığında piksellerin bir kısmı görevini yapamıyor.
    Akşam bu konuyu açan arkadaşın fotokritikte açtığı konuda da gördüm, sanırım kullanım klavuzunda da yazıyormuş bu durum.

Aslında forumda 6500fd kullananlar uzun pozlamayla çektikleri fotoğraf yüklerlerse sorun anlaşılır, böylece arkadaşın makinesinde mi sorun var, yoksa fujilerin genel yapısı mı böyle anlamış oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffalo -- 18 Haziran 2007; 9:05:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: planck

djinn_inc, sen makineyi nerden almıştın?

hepsiburadadan aldım makineyi
  • başka makinelerde olmayan bir problem olduğu için değiştirebilirsin sanırım..
  • 6500 kullananlar buz torbasıyla mı dolaşacak yani?
    Bence bu hatalı üretimdir, iade şansınızı zorlayın derim.
    Her makinada uzun süreli çekimlerde, ama peşpeşe çok çekim yapılırsa bu problemler olabilir (HOT PIXEL). Ama 4-5 noktacık olur. Bu kadarı kabul edilemez bir durum bence.

Uzun süreli çekimlerde düşük ISO kullanırsanız sensör daha az ısınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 18 Haziran 2007; 16:02:56 >
  • Arkadaşlar bende bu fuji6500 den alıcağım merak ettim şimdi başka arkadaşlar uzun pozlama resimleri koyabilirmi acaba?
  • Sınıfının en iyisi olarak bildiğimiz bu makinadan almak üzereydim, moralim bozulda hakkaten,
  • yeni alacak arkadaşlar, değiştirebilecek şekilde alın, her ürün böyle çıkmıyor.. bir gece 10sn üstü pozlamayla çekin, sorun çıkarsa değiştirirsiniz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: planck

yeni alacak arkadaşlar, değiştirebilecek şekilde alın, her ürün böyle çıkmıyor.. bir gece 10sn üstü pozlamayla çekin, sorun çıkarsa değiştirirsiniz..

Ya da direkman R1 alın bence, tabi bulunursa.
  • fiyat farkından dolayı biraz zor o :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.