Şimdi Ara

S80 alacağım yardım istiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

daha önce 2008 model b8 kasa audi a4 2.0 tdi ve 2003 subaru impreza wrx sti kullandım. şimdi değişik birşeyler arıyorum ve kararımı çok çok yakın bir zamanda volvo s80 den yana kullanmak istiyorum.99-2000 model civarlarında zaten düşündüklerim. alacağım araca ayırdığım bütçe max 23 bin lira. audi dizeldi üzmüyordu ancak subaruyada benzinli bindim sonra benzin fırlayınca sattım. şimdi alacağım araç lpg li olmak zorunda kesin.

araştırmalarıma göre 23 bin lira civarına volvo s80 gibi kaliteli,donanımlı,sağlam,konforlu, performanslı ve o performansına karşılık tüketimi makul başka bir araç yok. yalnız birkaç sorum var siz kullanıcılara:

1- motor konusunda kararsızım. s60 taki 2.0 t5 ile s80 deki 2.0 t5 farklı mı ? belki kararımı s60 dan yana kullanabilirim. ancak baktım ki s60 taki motorun beygiri düşük. bu doğru mu. doğruysa neden ?

2- s80 deki alınabilecek en makul motor nedir. tamam 2.8 uçak gibi gidiyor diyorsunuz ama tüketim ve vergi aşırı fazla. 2.0 t ile 2.0 t5 arasında ne gibi farklılık var ? performans tüketim bakım maliyeti ömür gibi konularda ? hangisi daha az tüketim yapıyor ?

3- bu motorların lpgdeki tüketim değerlerini bilenler var mı ? detaylıca bilgilendirirseniz çok sevinirim bu soru çok önemli.

4- fiyatları neden bu kadar ucuz ? kronik bir sorunları mı var ? parçası mı bulunmuyor yoksa aşırı mı pahalı ? otomatik şanzumanlarında sorun olduğunu ve tamirinin 3000 lira olduğunu duydum. şanzumanın sağlam yada sorunlu olduğunu nasıl anlayabilirim bakacağım araçlarda ? bundan başka sorunları var mı çok sorun çıkarır mı ?

5- yıllık vergi sigorta kasko ve bakım maliyetleri hemen hemen ne kadar tutuyor ?

6- genelde kmsi yüksek araçlar. yüksek km volvo için bir sorun teşkil eder mi ?

7- ankarada ikamet ediyorum ve ankaradan bir araç almak istiyorum. servisleri özel yada resmi olsun nasıl ? güvenilir mi ? yaptıkları iş sağlam mı kaliteli mi ? fiyat açısından çok üzerler mi ? alacağım aracı hem göstermek hemde bakımlarını yaptırmak için önerebileceğiniz sağlam referans yerler var mı ?

8- son olarak s80 kullanıcılarından yorum almak istiyorum. araç ile ilgili herşey adına. memnunmusunuz tavsiye edermisiniz.yaşadığınız sorunlar ve mutluluklar nedir araçla. nelerden sakınmalı neleri uygulamalıyım.

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar. aracı çok yakın bir süre içinde alacağım için en kısa sürede bilgilenmek istiyorum. kolay gelsin...

• Sorularınızın çoğunun cevabı daha önce forumda defalarca yazıldı. ilk defa Volvo alacaksanız öncelikle forumun geçmişini iyi bir okuamanızı tavsiye ederim. Sadece bir kaç genel bazı şeyler söyleyeyim:

Motora fazla takılmayın. Nasıl olsa lpgli olacak. Sizin bakmanız gereken mümkün olduğunca düşük kmli olması (km kontrolü de yaptırmanız lazım) ve 2002 ve üstü model olması. Eğer S60 da düşünüyorsanız bu iki araçtan en az km yapmış, en iyi bakılmış olanını seçiniz. En az km her zaman en iyi araç demek değildir. Km ile oynamayı bir kenara bırakırsak 10binde bir servise giren araç ile 20binde bir giren aynı olamaz. Sık servis gören, uzun yol yapan doğal olarak daha yüksek olsa da daha bakımlı olur. Şanzumanın durumu için Ankara'daki yetkili veya özel servislere başvurabilirsiniz. Özel servislerin yeri, adresi vs. ilgili başlıkta var.

S80ler çok sağlam ve konforlu araçlar olarak bilinir ama bütçeniz sınırlı ise ben S60 tavsiye ederim. S80 daha teferruatlı bir araçtır. Daha fazla elektronik aksam, sensör vs.ye sahiptir. Bunlar da 10 yaşında bir araçta değişim ister ve peşpeşe gelirseler ekonomik olarak canınızı sıkarlar. S80'nin herbir tekeri daha büyüktür, daha pahalıdır vs. vs.

• İlginç bir araç seçim istatistiğiniz var.STİ dan S80 e...
    Hoş yıllarca hep iki kapılı, hatta Cabrio araçlara heves edip de kamyonet ruhsatlılardan sıkıcı ,dizel aile sedanına geçtim ben de ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hesheit

Sorularınızın çoğunun cevabı daha önce forumda defalarca yazıldı. ilk defa Volvo alacaksanız öncelikle forumun geçmişini iyi bir okuamanızı tavsiye ederim. Sadece bir kaç genel bazı şeyler söyleyeyim:

Motora fazla takılmayın. Nasıl olsa lpgli olacak. Sizin bakmanız gereken mümkün olduğunca düşük kmli olması (km kontrolü de yaptırmanız lazım) ve 2002 ve üstü model olması. Eğer S60 da düşünüyorsanız bu iki araçtan en az km yapmış, en iyi bakılmış olanını seçiniz. En az km her zaman en iyi araç demek değildir. Km ile oynamayı bir kenara bırakırsak 10binde bir servise giren araç ile 20binde bir giren aynı olamaz. Sık servis gören, uzun yol yapan doğal olarak daha yüksek olsa da daha bakımlı olur. Şanzumanın durumu için Ankara'daki yetkili veya özel servislere başvurabilirsiniz. Özel servislerin yeri, adresi vs. ilgili başlıkta var.

S80ler çok sağlam ve konforlu araçlar olarak bilinir ama bütçeniz sınırlı ise ben S60 tavsiye ederim. S80 daha teferruatlı bir araçtır. Daha fazla elektronik aksam, sensör vs.ye sahiptir. Bunlar da 10 yaşında bir araçta değişim ister ve peşpeşe gelirseler ekonomik olarak canınızı sıkarlar. S80'nin herbir tekeri daha büyüktür, daha pahalıdır vs. vs.

forumu uzun süredir inceliyorum bu araç hakkında. sorularımın cevaplarını tam olarak tatmin edici bulamadım hep yarım şekilde cevap bulabildim. ancak yinede cevapların toplu ve güncel olması açısından yeni bir konu açma gereği duydum ki gördüğünüz üzere araçla ilgili hemen hemen herşeyi sordum maddeler halinde. sizde bu şekilde biraz zaman ayırıp cevap yollasaydınız emin olun şu an konuyu silmiş olurdum. yani verdiğiniz cevaplar beni yine tatmin etmediği için yardım beklemeye devam edecem. Zaten s80'in tekerleri büyük masraflı olur ibaresi nedeniyle çoçuk muamelesi görmüş durumdayım sırf buna düşmemek için daha önce kullandığım araçları da yazdım ama ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

İlginç bir araç seçim istatistiğiniz var.STİ dan S80 e...
    Hoş yıllarca hep iki kapılı, hatta Cabrio araçlara heves edip de kamyonet ruhsatlılardan sıkıcı ,dizel aile sedanına geçtim ben de ama...

audi çok sofistike bir araçtı. kalitesi donanımı işçiliği sağlamlığı olsun gerçekten mükemmeldi. ama gel görki 1.5 dizel chipli hyundailer 1250 kg 130+hp manuel vites ile birleşince bizim tankı 1.6 ton 143 hp otomatik vites bir güzel oynadılar. benimde canım sıkıldı ve satarım böyle arabayı diyip sattım.

akabinde sti aldım. bu sefer ben av arıyordum sağda solda :D hafif modluydu 350 hp 500 Nm torka sahipti. daha geçen çıkmamıştı beni o araçla. ne anılar ne heycanlar yaşadım gerçekten manyak birşeydi. bastığım zaman 1 lira civarına yaklaşıyordu tabi o ayrı ama o performansın zevkini başka hiçbirşeyde bulamam heralde :) bu aracında motorunu yiyince 2 kere ve servislerinin adamı ayakta öpmeyi bir alışkanlık haline getirmeleri nedeniyle sattım aracı.

şimdi işte s80 düşünüyorum. dediğim gibi ayırdığım bütçeye en uygun araç s80. daha iyisi varsa önerin inceleyim ki yok yani. o yüzden tercihim böyle oldu yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: banshee8831
    quote:

Orijinalden alıntı: hesheit
    Sorularınızın çoğunun cevabı daha önce forumda defalarca yazıldı. ilk defa Volvo alacaksanız öncelikle forumun geçmişini iyi bir okuamanızı tavsiye ederim. Sadece bir kaç genel bazı şeyler söyleyeyim:

forumu uzun süredir inceliyorum bu araç hakkında. sorularımın cevaplarını tam olarak tatmin edici bulamadım hep yarım şekilde cevap bulabildim. ancak yinede cevapların toplu ve güncel olması açısından yeni bir konu açma gereği duydum ki gördüğünüz üzere araçla ilgili hemen hemen herşeyi sordum maddeler halinde. sizde bu şekilde biraz zaman ayırıp cevap yollasaydınız emin olun şu an konuyu silmiş olurdum. yani verdiğiniz cevaplar beni yine tatmin etmediği için yardım beklemeye devam edecem. Zaten s80'in tekerleri büyük masraflı olur ibaresi nedeniyle çoçuk muamelesi görmüş durumdayım sırf buna düşmemek için daha önce kullandığım araçları da yazdım ama ilginç

Sorularınızın tümüne hakkıyla cevap vermek bir saatimi alır. Üzgünüm size ayıracak bir saatim yok. Ama ben forumu beş yıldır takip ediyorum ve sorularınızın cevabının burada olduğunu biliyorum.

• Koskoca forumda şimdi yardım edebilecek kimse yok mu arkadaşlar ?
  • peki clioyu niye sattınız?
    http://forum.donanimhaber.com/m_27042385/mpage_2/f_/key_//tm.htm#30278742

buradaki mesajdaki yazınız;
    "gelelim clio konusuna.ben bir clio kullanıcıyım.bazı kendini beğenmişlerin tabiriyle sümbül kullanıyorum.öğrenci adamım durum buna yetiyor.ama otomobil hayranlığım bu araçtan çok çok öte.süper loto çıksa 50 trilyonun hepsini otomobile basacak bir aşkım var bu konuda. "

piyangodan para çıktı heralde audi almışsınız. açıkçası pek samimi durmuyor yazdıklarınız. ayrıca forumda s80 hakkında çok detaylı bilgi mevcut. arama tuşu her işinizi görecektir.

• keşke sana soracak olsaydım aracı naptığımı ve paraları nasıl bulduğumu. klavye başında dedektifçilik mi oynuyorsun napıyorsun sen.

bilgin varsa paylaş yoksa yol al başka yere git boş yere laf kalabalığı yapma ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: banshee8831

keşke sana soracak olsaydım aracı naptığımı ve paraları nasıl bulduğumu. klavye başında dedektifçilik mi oynuyorsun napıyorsun sen.

bilgin varsa paylaş yoksa yol al başka yere git boş yere laf kalabalığı yapma ;)

Sn. banshee8831,

Siz lütfen volvo almayın. Ne Volvo size yakışır, ne de siz Volvo ya yakışırsınız.

Saygılar.
  • Volvo senin gibi cahillerede yakışmıyor. Malum internette yazılan yazılar üzerinden 2 dakkada insan karakteri analizi yaptığını zannediyorsun. 20 kelime ile daha yüzünü görmediğin insanların karakterini çıkarmak cahilliğin daniskasıdır.Cahil karakterini volvoya binip elit tabakaya soktuğunu zannedip insanlara yüksekten bakıyorsun. çok komik gözüküyorsun buradan. Sat sen o arabayı daha özelliklerinden bile haberin yoktur. Sağa sola laf atmadan önce dön bir aynaya bak, kişisel gelişimini tamamla öyle tartışmalara gir. volvoya binmekle adam olunmuyor malesef ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sti3169 -- 9 Haziran 2011; 16:01:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.