Şimdi Ara

Sabancı Üniversitesi %75burs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
2
Favori
2.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle sene basindan beri bu bursu hedefleyerek sinava calismaya karar verdim 2.dönem okula bu sebeple üniversiteye gitmedim risk alarak,özeldeyim para veriyorum,ancak şimdi öğreniyorum ki sabancı üniversitesi %75 saglayan yüksek basari bursunu kaldiriyor benim gibi bir cok kisi bunu hedefledi simdi hayalleri suya dustu,bu konu altında birleserek sabanciya mail atarsak belki bu durumdan vazgecebilirler,konuya yazarak veya öne cikarak da destek olabilirsiniz,teşekkürler

• up
  • Hocam ÖSYM bursundan bahsediyorsanız bu kararı YÖK verdi ve sabancı üniversitesi bu durumu değiştiremez maalesef.
  • hocam üniversitenin kendisi sağlıyordu ek yüzde 25
  • Yksma kullanıcısına yanıt
    anladım hocam o konu hakkında bilgim yok fakat YÖK yaptığı açıklamada ekstra burslar ile %75'e tamamlama olmayacak şeklinde bir açıklama da yapmıştı. Örneğin %50 yerleşen birine %25 ekstra burs verilemeyecek sadece %50 veya %25 seçeneği olacaktır gibi bir söylem vardı diye hatırlıyorum detayları isterseniz eski haberlere bakarak bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakuzy

anladım hocam o konu hakkında bilgim yok fakat YÖK yaptığı açıklamada ekstra burslar ile %75'e tamamlama olmayacak şeklinde bir açıklama da yapmıştı. Örneğin %50 yerleşen birine %25 ekstra burs verilemeyecek sadece %50 veya %25 seçeneği olacaktır gibi bir söylem vardı diye hatırlıyorum detayları isterseniz eski haberlere bakarak bulabilirsiniz.
    hoam bulamadım ben o söylemi ama siz bulursanız paylaşır mısınız
  • Godsu kullanıcısına yanıt
    Üzücü olmuş. Mütevelli heyeti burs koşullarını değiştirdiyse yeni bir düzenleme imkansız. O yüzden %50 burslu Sabancı ya da diğer üniversiteleri hedefleyin derim.
  • Up. Konuyu açıklığa kavuşturalım
  • Yksma kullanıcısına yanıt
    YÜZDE 75 BURS KALKTI: Bazı üniversiteler 10 liralık ücreti 15 lira gibi gösterip bunun üzerine "Yüzde 75 burs veriyorum" diyor. Bu uygulamadan gerçekten ciddi eğitim-öğretim yapan vakıf üniversiteleri çok rahatsızdı. Onların önerisiyle yüzde 75 burs uygulamasını kaldırdık.

İKİ TİP İNDİRİM: Bütün sistem için geçerli olmak üzere vakıflarda programlar ya tam burslu olacak ya da iki tip indirimden sadece biri uygulanacak. Ya yüzde 25 ya da yüzde 50 indirim yapılabilecek. İkisi birden aynı programda uygulanmayacak.

KAYNAK: SABAH VE MİLLİYET

Milliyet
    YÖK Başkanı Saraç: Özel Üniversite tartışılmalı
    https://www.milliyet.com.tr/gundem/yok-baskani-sarac-ozel-universite-tartisilmali-6120753

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakuzy -- 16 Temmuz 2020; 19:0:1 >

• Sabancıının olayı %50 bursla yerleşenleri %75 yapmaktı hocam. YÖK’ün kararıyla olabilecek bir durum değil diye düşünüyorum. Kendilerinin aldığı bir karar. TOBB gibi ünilerde geçerli dediğiniz mevzu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Shepard- -- 16 Temmuz 2020; 20:1:22 >
  • -Shepard- kullanıcısına yanıt
    Anladım bu dediğiniz yapılabilir fakat %50 burslu kontejana yerleşen tüm adaylara %75 burs verilmeli o durumda üniversite bu konu hakkında net bir açıklama yaptıysa kimseyi mağdur etmeyecektir ve sabancı gibi bir üniversiteden bahsediyorsak mağdur olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakuzy -- 16 Temmuz 2020; 19:3:22 >
  • Bu olay yüzünden hem yarim donem uzadi hem daha fazla para odeyecegim hem de bosa sinava girmis oldum,resmen kobay faresiyiz bir seyleri degistiriyorlar sonucunda magdur olan hep biz oluyoruz
    Sağlık olsun hocam yine de takip edin belki başka alternatifler önünüze çıkar kestirip atmayın nasip işleri biraz bunlar hayatta bazen ne kadar çabalasakta olmuyor akışına bırakmak lazım umarım dilediğiniz gibi olur..
  • İlk 6k içinde yerleşenlere %75 burs veriyorlardı. %50 burs yazmaları durumunda. Sanırsam ilk 40k içinde %25 burslu yazınca %50 oluyordu eşit ağırlık için. Sayısal için ilk 20k gibi bir şart koşuyorlardı. Umarım böyle bir durum olmaz. Okulun öğrenci kalitesini bir nebze de olsa düşürecektir bu durum.
  • -Shepard- kullanıcısına yanıt
    %75 Burs seçeneğinin kaldırılması gerçekten ülkemizdeki eğitim için kötü bir adım oldu sadece sabancı üniversitesi değil bir çok vakıf üniversitesinin Tam ve %75 burslu kontenjanlarını incelerseniz sıralamaları birbirine yakındır yani %75 burs seçeneği üniversitelere aslında nitelikli öğrenciler kazandırabiliyordu. %50 burs seçeneğine bakarsanız sıralamalarda ciddi bir düşüş ortaya çıkıyor ülkemizin ekonomik durumu sebebiyle çoğu aile %50 burs seçeneğini imkansız görüyor ki bence de %50 burs ülkemiz şartları için mümkün gözükmüyor. YÖK bu kararı verirken üniversitelerin ticarethane şeklinden kurtulmasını amaçlamış sanırsam ancak şuanda bence daha kötü oldu ilerleyen yıllarda bunun etkisini göreceğiz diye düşünüyorum.
  • Katılıyorum hocam. Ben de konu sahibi gibi Sabancı %75 istiyordum bir aralar ama sonuç ortada. İnsanların hedeflerini bile saptırıyorlar. Bakalım be olacak sonumuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakuzy

Sağlık olsun hocam yine de takip edin belki başka alternatifler önünüze çıkar kestirip atmayın nasip işleri biraz bunlar hayatta bazen ne kadar çabalasakta olmuyor akışına bırakmak lazım umarım dilediğiniz gibi olur..
    Sağ olun hocam ama cok kotu oldu hem okudugum okulda ortalamam dusuk kaldi hem para odeyecegim hem de daha gec mezun olacagim
    sizin için çok talihsiz bir durum olmuş umarım bir şekilde telafisi önünüze çıkar sağlıcakla kalın.
  • %50 ile 75 arasında da baya fark var. bir üniversite sahibi demiştir şunu yapın diye, yapmışlardır.

tepkini sandıkta göster ilerde.
  • arkadaşlar bize bu konu için yardımcı olabilcek kişiler pm atabilir mi ? mail atalım diyoruz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.