Şimdi Ara

sabit disk sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ikinci disk olarak kullandığım samsung 160 gb sataII harddiskim sık sık içindeki diskler birden bire hızlanarak çalışmaya başlıyor bu şekilde sesini duyuyorum(motor hızlı dönmeye başlıyor) ve bu esnadada kafası park yapıyor yani tık tık diye ses çıkartıyor acaba hardiskim gidici mi ? yardımlarınızı bekliyorum
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• haRd diske Çok yuKlenınce bendede oLuyor bu gune Kadar hiç Sorun Yaşamadım
  • bir hdd programı ile tarat bakalım Bad sector olmuşmu diye.Bazen oluyor ve hiç bişi olmuyo.bazende arıza yapıyor.
  • mabanaxar

quote:

bir hdd programı ile tarat bakalım Bad sector olmuşmu diye

önerebileeğin bir program var mı ? bilmiyorumda , yoksa sökecem diski ,içinde 5 gb datam var zaten boşa duruyor ve bişey daha ekliyeyim bu kafa vurma olayını yaptığı zamanda diğer harddiskimden(320gb) müzik dinlerken veya video izlerken ses takılıp kalıyor üstelik söz konusu ikinci diskimi (160gb)kullanmadığım halde neden böyle oluyor anlamadım :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Gorgoroth_ -- 4 Ekim 2008; 17:10:48 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Gorgoroth_

mabanaxar

quote:

bir hdd programı ile tarat bakalım Bad sector olmuşmu diye

önerebileeğin bir program var mı ? bilmiyorumda , yoksa sökecem diski ,içinde 5 gb datam var zaten boşa duruyor ve bişey daha ekliyeyim bu kafa vurma olayını yaptığı zamanda diğer harddiskimden(320gb) müzik dinlerken veya video izlerken ses takılıp kalıyor üstelik söz konusu ikinci diskimi (160gb)kullanmadığım halde neden böyle oluyor anlamadım :S

programlar

1.NortonSystem Works /Hdd doctor
    2.TuneUp 2008
    3.Partion Macig (bu programda diskleri görüp taratıp fix error yapabiliyorsun ama dikkatli kullan)

şimdilik bunlar ile bak daha ağır bişi varsa ozaman başka daha detaylı Hdd programları bakarız.Program arşivimi karıştırmam gerekir.

• hdd yavaş ve emin adımlarla ömrünü tamamlıyor veri yedeklemeni öneririm
  • en sonunda formatlayıp söktüm diski programla düzelecek bişey değil bu ses olayı tamamen mekanik fiziksel bir olay yenisini seagate alıcam hiç kullanmadım bu markadan şimdiye kadar bakalım iyi çıkacak mı
  • wd tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.