Şimdi Ara

Saçım Açılıyor Sanki..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
7.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, okul açıldığında yaklaşık 4 hafta önce, saçlarımı kestirmek zorunda kaldım, kısa saçta bana yakışmadığı için önleri her sabah dikmeye başladım, saçım uzadıkça bu dahada yakıştı. Ama paronayakmı oldum yoksa gerçekten saçımmı dökülüyor anlamadım. Korkmaya başladım bir yandan, saçlarım çok önemli çünkü, 4 haftadır her sabah jole sürüyorum, sürmeden öncede her sabah saçlarımı yıkıyorum, yani her sabah yıkandıktan sonra saçlarımda bütün gün joleyle geziyorum. Bir foto çektim, sizce durum nedir?

Saçım Açılıyor Sanki..

• Doktora gitmeni tavsiye ederim, strestende dökülüyor olabilir birde uyurken saçlarını mutlaka yıka jöleli yatma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Geberten Osuruk

Doktora gitmeni tavsiye ederim, strestende dökülüyor olabilir birde uyurken saçlarını mutlaka yıka jöleli yatma

Yani diyorsun ki saçlarını sabah yıkamak yerine yatmadan önce yıka. Peki saçlarda bir sorun varmış gibi gözüküyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Piramit Canavarı

quote:

Orijinalden alıntı: Geberten Osuruk

Doktora gitmeni tavsiye ederim, strestende dökülüyor olabilir birde uyurken saçlarını mutlaka yıka jöleli yatma

Yani diyorsun ki saçlarını sabah yıkamak yerine yatmadan önce yıka. Peki saçlarda bir sorun varmış gibi gözüküyor mu?

Bence bir sorun yok gibi duruyor şimdiden kafana takma butür şeyleri, ama sen yinede bir doktora git ne olur ne olmaz
  • Jöle kadar fuzuli bir şey yok kullanma bence.
  • bildiğim kadarıyla saçları her gün yıkamanın doğru olmadığını söylemişti bir cild prof u zamanında bana. her günde jöle sürmeni önermem şahsen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brightlance.an -- 17 Ekim 2011; 11:36:13 >
  • Bir şey yok dostum saç tipinden dolayı öyle görünüyor. Senin saçın ince telli ve biraz seyrek bundan dolayı öyle görünüyor.
  • fazla dökülme oluyosa belki çinko eksikliğinden falandır
    bi doktora görün

ayrıca şampuanına çam terebentin yağı sarımsak yağı badem yağı havuç yağı gibi yağlardan
    az miktarda katınca saç dökülmesine karşı faydalı oluyo
    abim bu şampuanı hazırladı ve bi süre kullandı şimdi saç dökülmesi çok azaldı
  • 5 sene içinde orası açılır sık değil saçların.
  • Yardım eden arkadaşlara teşekkür ederim, inşallah normaldir saçlarım.

@JDaniels, yapmaa
  • Mevsimsel dökülme falan oluyorsa sıkıntı olmaz tekrar çıkıyor o bölgedeki saçlar zayıf ve incedir mevsim geçişlerinde bile dökülebilir ama stres,rahatsızlık vs varsa bir daha çıkmaz orada.
  • jöleyi fazla kullanma kullandıgın mıktarda çok çok az olsun
    saçlarını akşamdan yıka hem yastığın temiz olur hem kafa derin:p
    çok sık saç yıkamakta ciltteki yağ oranı dengesini bozar saçların kısa sürede yağlanmaya başlar
    genetik olarak aileden gelen saçta dökülme durumu varsa pek birşey yapamazsın zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan536

jöleyi fazla kullanma kullandıgın mıktarda çok çok az olsun
    saçlarını akşamdan yıka hem yastığın temiz olur hem kafa derin:p
    çok sık saç yıkamakta ciltteki yağ oranı dengesini bozar saçların kısa sürede yağlanmaya başlar
    genetik olarak aileden gelen saçta dökülme durumu varsa pek birşey yapamazsın zaten

jöleyi çok az kullanıyorum zaten, artık her akşam yıkıyorum saçlarımı, her sabahta yıkıyorum çünkü yıkamadan saçlarım dikilmiyor ince telli olduğundan, aslında yıkamamın diğer sebebi 2 günde 1 yağlanması, geçen sene başladı bu yağlanma olayı, yoksa her gün yıkamak aklımın ucundan geçmezdi.

Ailede de, babamın saçları gür, kalın telli, ne amcam var ne de dayım, baba tarafından dedemin saçları gürdü, anne tarafımdan dedemi bilmiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Piramit Canavarı -- 17 Ekim 2011; 18:49:36 >

• ince telli olması yağlanma sebebi zaten aynı dertten bende muzdaribim
    sen ne kadar çok yıkarsan saçın o kadar yağlanır tavsiyem jöle vb.kimyasal maddeler kullanma
    kremli şampuanlar,marketlerde bakkallarda satılan şampuanlar kullanma sebebi ise içerilerindeki pH dereceleri cildin için uygun değil. bebe şampuanı kullanabilirsin başlarda memnun kalmayacaksın ama en sağlıklısı odur.
    veya loreal tarzı buyuk markaların saç yapına uygun olan konsantre şampuanlarını kullan fıyatları 60 70 tl cıvarı 500 gr için fakat konsantre oldugu ıcın uzun sure kullanırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan536

ince telli olması yağlanma sebebi zaten aynı dertten bende muzdaribim
    sen ne kadar çok yıkarsan saçın o kadar yağlanır tavsiyem jöle vb.kimyasal maddeler kullanma
    kremli şampuanlar,marketlerde bakkallarda satılan şampuanlar kullanma sebebi ise içerilerindeki pH dereceleri cildin için uygun değil. bebe şampuanı kullanabilirsin başlarda memnun kalmayacaksın ama en sağlıklısı odur.
    veya loreal tarzı buyuk markaların saç yapına uygun olan konsantre şampuanlarını kullan fıyatları 60 70 tl cıvarı 500 gr için fakat konsantre oldugu ıcın uzun sure kullanırsın

şampuan falan neyse de, jöle sürmek zorundayım hocam, herkese diyorum saçımın yatık halimi iyiydi dikik halimi, dikik dedi herkes..
  • aktardan bitkisel sarimsak sampuani al merak etme sarimsak kokusu yok
    düzenli kullanirsan 1 ay icinde yeni saclar cikmaya baslar
  • Aradan 9 yıl geçmiş, konuyu açtığımda 15 yaşındaymışım şuan 24'e girmek üzereyim, hey gidi günler.

Saçlar o zaman anladığım gibi dökülmüş ve hala dökülmekte, bunu fırsat bilip 3 sene uzun kullandım saçımı hevesimi aldım, tahminim 30'a doğru kellik meydana gelecek, o zaman ektirmeyi düşünüyorum.

Saçım Açılıyor Sanki..

• hort
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.