Şimdi Ara

(SADECE) ÜST SINIF(HIGH-END) UYDU ALICILARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
11
Favori
21.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.KATHREIN UFS 916 CİHAZI DÜN İTİBARI İLE ALDIM,KURULUMU ZOR BELA BİR İKİ SAATE ANCAK YAPTIM,ÖZEL BİR AYAR GEREKİYORMU,
    2.ÇOK İYİ BİR GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN EN AZ LED/LCD/OLED VS HANGİ TV OLMALI,
    3.ARKA PANELDEKİ 1/0 DÜĞMESİ 1'DE Mİ 0'DAMI KALMASI GEREKİYOR,VOLTAJ İLE İLGİLİ BİR SIKINTI VARMI DİREKT PRİZE TAKIP ÇALIŞTIRMAK NORMALMİDİR,
    4.İLK AÇILDIĞINDA FIRMWARE ATMAK GEREKİYORMU
    5.OSCAM NEDİR SADECE ÇÖZME İŞİ İLE Mİ İLGİLİ BU CİHAZA KURULMASA DA GÖRÜNTÜ YİNE AYNI MI OLUR,

(BİR ÖZEL KONU DA VAR ONU KAMAX HOCA'YA ÖZELDEN MESAJ ATTIM)

ÇOK SAYGIDEĞER USTALAR SİZLERDEN BİLGİ ALMADAN CİHAZI KULLANMAYI DÜŞÜNMÜYORUM MÜSAİT ZAMANINIZDA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMANIZI RİCA EDİYORUM
    SAYGILAR EFENDİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkansu -- 25 Mart 2015; 8:05:03 >
  • Merhaba Üstadlar,

Çeşitli forumlar sayesinde sizleri 5 yıldır takip ediyorum. 4 yıldır Samsung 40C640 TV ve Kathrein UFS 912 cihaz sahibiyim. Gerçi 1 yıldır Digiturk kullanmaktayım ve UFS 912 Haziranı bekliyor.

Görüntü kalitesine çok önem veriyorum.

1- UFS 912 ve UFS 916 arasındaki görüntü farkından bahsedebilir misiniz? Cihaz değiştirmeye değer mi?
    2- Sadece Biss şifre çözmek istiyorum. UFS 916 da bu konu ile ilgili problem var mı?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarkansu

SAYIN CAN HOCAM KAMAX ÜSTAD;

1.KATHREIN UFS 916 CİHAZI DÜN İTİBARI İLE ALDIM,KURULUMU ZOR BELA BİR İKİ SAATE ANCAK YAPTIM,ÖZEL BİR AYAR GEREKİYORMU,
    2.ÇOK İYİ BİR GÖRÜNTÜ ALMAK İÇİN EN AZ LED/LCD/OLED VS HANGİ TV OLMALI,
    3.ARKA PANELDEKİ 1/0 DÜĞMESİ 1'DE Mİ 0'DAMI KALMASI GEREKİYOR,VOLTAJ İLE İLGİLİ BİR SIKINTI VARMI DİREKT PRİZE TAKIP ÇALIŞTIRMAK NORMALMİDİR,
    4.İLK AÇILDIĞINDA FIRMWARE ATMAK GEREKİYORMU
    5.OSCAM NEDİR SADECE ÇÖZME İŞİ İLE Mİ İLGİLİ BU CİHAZA KURULMASA DA GÖRÜNTÜ YİNE AYNI MI OLUR,

(BİR ÖZEL KONU DA VAR ONU KAMAX HOCA'YA ÖZELDEN MESAJ ATTIM)

ÇOK SAYGIDEĞER USTALAR SİZLERDEN BİLGİ ALMADAN CİHAZI KULLANMAYI DÜŞÜNMÜYORUM MÜSAİT ZAMANINIZDA BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMANIZI RİCA EDİYORUM
    SAYGILAR EFENDİM.

Tarkan bey cihazın hayırlı olsun

Sen bir kaç saat de kurmuşsan yine de iyi yaw ben 1 gün uğraştım hem zor becerdim hem de 913 den alışık olduğum bazı şeyleri de 916 da göremeyince(Menü den dolayı)
    şaşırmıştım "özel" ayarı filan yok,sen kurcala biraz kurulum ve sonrası menüleri çözersin,korkmana da gerek yok!

Hangi panel olmalı kısmı biraz görecelidir! ama her panel den özellikle SD ler de aynı görüntüyü alamazsın hatta HD ler de bile farkeder,senin elinde şu anda hangi panel var?

Arka paneldeki 1/0 düğmesi ne yaw,ben hatırlamıyorum böyle bir şey onu Kamax Hocam cevaplar

FW olarak sen de şu anda 1.0(ilk SW)vardır,bir süre bekle(internet kablosu takılı olarak)sana uyarı gelecek SW 2.0 diye ve takip et uyarıları o kendisi yükler,sanırım bu işlemi hemen
    yapmayıp 1 veya 2 gün sonra bu uyarı geliyor! SW takılma şimdi>>FW için yine Kamax Hoca yazar gerekeni

OSCAM işinin de Doktoru Kamax Hoca dır,org.image üzerinden çalıştığı için resim kalitesi e2 ler gibi olmaz!! zaten bütün esprisi de budur! buna da takılma ama Oscam kurmak
    işini ben bilmem Doktor bilir,sana tavsiyem cihazı "tanımaya" çalış ve acele etme!

Hadi kolay gelsin eyvallah

CAN++

• albani kullanıcısına yanıt
    Hocam saygılar, teşekkür ederim, kamax hocayla irtibata geçtim yardımcı olacak inşallah, çok karışık menüsü ama eskiden beri teknoloji ile yakından ilgiliyimdir çözerim ben onu ama cihazı tanımadığım için
    tam çözmek için yardım gerekti :) Bende sny w5820 LCD var 2009 da almıştım iyi bi seri bravia engine 3 var cihazda, normalde kendi tuneri çok iyi ama teknoloji olunca duramıyor insan işte fantezi arıyor,bende
    sizi takip ederken kathrein 916 görüntü müthiş deyince alayım dedim kısmet oldu bana da, şimdi kaldı cihazı iyice öğrenmek ve iyi bir tv almak, bakalım hayırlısı hocam,
  • valla menüsüne filan karışmam,ben 912 ve 913 de kullandığım için bu 916 bana da karışık veya anlaşılmaz v.s geldi ama zamanla oturur her bir şeyi

panelin iyi(yeni paneller de özellikle Sony ler de SD ler aman aman değil,ben Katiyle bile fazla tatmin olamıyorum)eski W5x serisi bu anlamda daha iyidir
    haybeye yeni panele para verme!!

benim 916 yı geçen hafta Kamax Hocama götürüp bıraktım,epeyi bir süre ondan kalsın artık,benim ihtiyacım yok,913 ile CS işini ve Techni de var
    bunlarla yola devam ediyorum,belki bir kaç ay sonra 916 yı okutup Techni den STC alacağım,son dakika da sürpriz bir cihaz çıkmazsa tabiki
    bu durum da şimdilik ilk alacağım cihaz STC dir+
  • uzun bir aradan sonra tekrar burda olmanıza sevindim
    Ben de zaten bi arkadaş var o tv ayarlarım demişti,panasonic yada sharp varsa olur yoksa gerek yok dedim hocam
  • Sharp ları unut!

Pany den PDP bulursan OK dir ama artık zor,LCD lerini ise tavsiye etmem!

elindekiyle şimdilik yola devam et,zaten o panelin SD si,alacağın yeni model tüm paneller den daha iyidir
    Abi gerçekten de iyi,hsonu ufs 916 yı kurunca kendi tunerinden yayın izlerken bi caps birde ufs 916 ile bi caps alayım farkın pek olmadığı belli olur sanırım
    bakalım kısmetimize ne gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 10:59:33 >
  • Teşekkür ederim kamaxx hocam.benim boyumu şimdilik aşan bir durum:)henüz uydu alıcı dünyasına yabancıyım.bu konuyla alakalı okur yazarlığım artarsa ilerleyen dönemlerde belki.yeni aldığım wi-fi adaptörü openbox a tanıtmayı bile beceremedim dersem durumun vahameti ortaya çıkar sanırım:).cihaz henüz dün geldi ve kanal sıralaması ,wifi ayarları falan derken umutsuzluğa kapılır gibi oluyorum arada:) bakalım hayırlısı...tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:00:31 >
  • dosyaları unzip yapıp flash belleğe atıyoruz ve cihaza bu şekilde yükleyebiliriz değil mi.kusura bakmayın dediğim gibi bu işin çok başındayım.openbox forumları görebildiğim kadarıyla neredeyse tamamı rusça.ingilizce olsa halledilebilinir ne bileyim anlamaya çalışılabir ez cümle bi şekilde altından kalkılabilirdi.yardımlarınız için tekrar sağolun
  • sivord kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:00:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:01:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamaxx

Openbox SX9 Combo Kurtarma Yazılımı (USB)
    (Sadece stabilite sorunları olduğunda yüklenir.Bu yazılımdan sonra fabrika ayarı yapın.Akabinde en güncel yazılım yüklenir ve yine fabrika ayarı yapılır)

https://www.dropbox.com/s/cjm7wsww621aqr7/FAC.OPENBOX.SX9COMBO.NCIP.v3.00.99.20150114.zip?dl=0

Openbox S/SX Serisi Cihaza RS232 Data Kablosu Ile Yazılım Atma Programı
    (Cihaz göçerse yada yazılımın daha stabil calismasi için gerekli güncelleme arayuzudur.Yazılım atması uzun sürmektedir.
    Ilgili program seçilip(file) akabinde download tıklanacak ve cihaz arka şalterden açılacak.Sıralama önemlidir)

http://www67.zippyshare.com/v/kvt2UC1N/file.html

kamaxx hocam daha önce openbox s4 kullankıştım ses ve menü olarak kullanışsız gelmişti görüntü kalitesi'ne söylenecek bişey yok ama ses kalın ve detaysız dı yeni seri de nasıl acaba bide acayip dandik bir kumandası var dı pillere ahenkle dans ediyordu ve çoğu zaman temas sıkıntısından kumanda körleşiyor du?

• complete_ kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamaxx -- 19 Eylül 2015; 11:02:05 >
  • Haftasonu kati 916 dan aldığım bir kaç caps, valla tv 2009 model ama on numara görüntü veriyor resimde verdiği görüntü kalitesi hiç bi şekilde anlaşılmaz ama yine de resim koyayım dedim,
    üst sınıf bi tv ile seyrine doyum olmaz bir görüntü verir kesinlikle hemde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkansu -- 30 Mart 2015; 13:50:52 >

• tarkansu T kullanıcısına yanıt
    Üstat Star SD yayın mı?
  • waywedie W kullanıcısına yanıt
    Evet üstad birde e2 diye bi kanal var sd onun renklerine hasta oldum siyah tam siyah ana renkler net ana renk
    her sd yayın aynı oranda bitrate değerinde verilmiyor ama bazı kanallar varki görüntünün hakkını veriyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.