Şimdi Ara

Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
82
Favori
73.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
239 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cleanpex den mobil al kardeş boşuna maceraya girme mobil1 esp al bak keyfine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Cleanpex den mobil al kardeş boşuna maceraya girme mobil1 esp al bak keyfine

423 tl orda fiyatlar uçmuş iyice

• Sagiroda S kullanıcısına yanıt

Piyasaya göre biraz yüksek, fiyat farkı riske değer mi değerlendirmek lazım

• Castrol henüz denemedim GM alıyorum normalde onunda piyasada sahtesinden geçilmiyor.. Opeli götürdüğüm servis genelde GM den başka motor yağı koyma diyorlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilenthillDream

Castrol henüz denemedim GM alıyorum normalde onunda piyasada sahtesinden geçilmiyor.. Opeli götürdüğüm servis genelde GM den başka motor yağı koyma diyorlar

Hocam bende de opel var, çevrede opel 1.3 cdti kullananlardan duyduğum kadarıyla söyleyim yeni Türkiye dolumu (lukoil) pek fazla öven yok. Bir kaç kişi "biraz daha sessiz oluyor motor" diyor. Ama ne kadar doğrudur bilemiyorum, Almanya dolumu ile arasında dağlar kadar fark var diyorlar. Almanya dolumu da gayet hesaplı ama ben güvenip alamadım Motul'dan devam etmeyi düşünüyorum. Siz başka yağlarla kıyasladınız mı hiç?

• bendede opel 1.3 cdti var dostum 2014 model o zaman kampanya vardı kendi servisinden 499 tl ye filtreler ve motor yağı kampanyasından yararlandım.. Arabanın gidişi bile değişti.. Hani araba kendine geldi diyebilirim.. Servis dedi başka yağ kullanma hangi yağ varsa arabada çok kötüydü dedi.. O yüzden gm'den gidim diyorum hep

• Arkadaşlar bu petrol ofisinin yağlarının da sahtesi üretiliyor mu acaba hiç böyle bir duyum aldınız mı? Hepsiburada dan malum 100/50 indirim ile aşağıdaki 5w30 xt yağını almıştım. Yağı koklayınca hafif yanık yağ kokusu gibi koku geldi. Ama belki de normal yağ kokusudur bilemedim. Biraz da rengi koyu gibi. Satıcı talos turizm. Yorumları da hep olumlu. Gerçi hepsiburada olumsuz yorum yayınlatmıyor da.

Sahtesi üretilmez diye ben petrol ofisi alıyorum. Şükür şimdiye kadar da bir sorun olmadı. Hatta şimdiye kadar da motor yağını koklamadım haliyle ama işte sahte yağ muhabbeti olunca ben de bir koklayayım dedim :) Ürünün linki de:

https://www.hepsiburada.com/petrol-ofisi-xt-5w30-motor-yagi-4-litre-uretim-yili-2020-p-HBV00000F8W3S?magaza=TALOS%20TUR%C4%B0ZM

• quote:

Orijinalden alıntı: Castrol Yağ Uzmanı

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

5 litrelik 5w30 Yağ 550 tl......

• kime güveneğini şaşırdı millet, linklere bile şüphe duyar oldum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Liqui Moly 5w30-4200 yağ aldım birkaç gün önce hb'deki ''planet service'' adlı satıcıdan.

Kutu EMR Ticaret diye yine motor yağı satan başka bir firmanın kutusuna koymuşlar.

Liqui Moly için biraz araştırdım nasıl sahtesi anlaşılır diye kesin olarak şuradan veya buradan anlaşılır diye bir bilgi göremedim.

Kafam karıştı açıkçası. Kutuda, kapak kısmında vs bir hasar da gözükmüyor.

Bu başlığı daha önce görsem kesinlikle almazdım internetten şimdi şüphe düştü içime..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sagiroda

5 litrelik 5w30 Yağ 550 tl......

Alıntıları Göster

Niye şaşırdınız ki? Fiyatlar aldı başını gitti. Bilindik markalarda 10W40 yağ bile 200-250 TL arası artık. 400 TL altında 5W30 yağ kalmadı gibi birşey.

• Yetkili servisler ve firmaya ait benzin istasyonları harici kesinlikle yağ almayın. Seneler önce burdanda kaç kere uyardım. Aracınız için en önemli şeydir yağ yazık etmeyin araçlarınıza. Bakımda kullanılan hiçbir parçayı yetkili servis dışında bir yerden temin etmeyin. 10 liraya hava filtresi 50 liraya fren balatası,20 liraya cam sileceği,30 liraya yağ filtresi olmaz bunu bilin.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yetkili satıcıların bile sahte ürün sattığı bir ülkede nasıl güveneceğiz onu söyleyin. Nasıl test yapacağız orjinal mi değil mi anlayacağız ? Boynerde sahte marka ürünlerin satışını görmüş bir milletiz biz,o yüzden sağlama yapmadan güvenmek çok zor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Niye şaşırdınız ki? Fiyatlar aldı başını gitti. Bilindik markalarda 10W40 yağ bile 200-250 TL arası artık. 400 TL altında 5W30 yağ kalmadı gibi birşey.

Alıntıları Göster

Aloparça sitesinde 298 tl. Orası güvenilir değilmi sizce?

• Sagiroda S kullanıcısına yanıt

Bunu CastrolYağUzmanı sormak lazım, kendilerinin 450tl ye sattığı yağ internette 300tl ye satılıyor, bunlar sahteyse neden bir şeyler yapmıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Bunu CastrolYağUzmanı sormak lazım, kendilerinin 450tl ye sattığı yağ internette 300tl ye satılıyor, bunlar sahteyse neden bir şeyler yapmıyorlar

"Piyasada sahtesi çok" dedikodusu ile saçma şekilde yüksek fiyatlara yağ satmak, sahtecileri bitirip serbest piyasada vatandaşın ucuzunu alarak işini görmesinden daha kazançlıdır muhtemelen.

Bu arada yağçarşısı.com dan alışveriş yapıp sahte ürün vs. sorun yaşayan oldu mu? Güvenli ise oradan devam edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.