Şimdi Ara

Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
82
Favori
73.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
239 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sagiroda

Aloparça sitesinde 298 tl. Orası güvenilir değilmi sizce?

Alıntıları Göster

Siteyi bilmiyorum o yüzden birşey diyemem. Ayrıca ben güvenilir güvenilmez diye yorumda da bulunmadım yağ fiyatlarının güncel halini yazdım. Ticarette bir fiyat olamayacağı gibi fiyatı da etkileyen birçok faktör her üründe olduğu gibi yağda da var.

Yağın fiyatını etkileyen ayrıca dolum tarihi ve ürünün stoğa girişi de var. Sene başında yağın litresi ile şimdi aynı değil. Örneğin çoğu servis 1 hatta 2 senelik yağı baştan alır veya 1-2 yıllık yine parasını peşin verir o şekilde anlaşır vs vs. Ayrıca yine 2020 hatta 2019 dolum yağ ile 2021 dolum yağın da fiyatı aynı olmaz.

Kapağı açılıp uzun süre hava ile temas etmedikten sonra sorun olmaz tabi bu eski tarihli yağı da kullanmak ama üretici için maliyetleri farklı olduğundan fiyatları da farklı olacak elbette. Birisini 2019 yılında üretmiş depolamış o zaman ki maliyet geçerli ve belli sürede de elinden çıkartması lazım.

Yine yağın üretim yeri de fiyatı etkileyen faktörlerden bazı parti yağ yurtdışından ithaldir bazısı yerli. Her ne kadar aynı marka da olsa yağda farklı ülkelerde üretilenler arasında kalite ve fiyat farkı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 19 Temmuz 2021; 17:13:15 >

• Sahte mi acaba yeni aldim 2021 tarihli motul.bosch balatayida kuponla 140 tl aldim balatanin orjinal olduguna eminim hologramli idi ve ilk ben acdim sanayide 350 tl ayni balata. Ama yağda baktigim kadariyla orjinal görünüyor.
    Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • landscapee kullanıcısına yanıt
    İnceleyin, bütün detaylar tutuyorsa, orjinaldir.

Fiyat olarak çok ucuza almışsınız, o insanı şüpheye düşürüyor sadece.

Şunu da belirtmek isterim. İnternette, Sanayide yada Yetkili Serviste satılan parçaların maliyeti fiyatın 5-10'da biridir her zaman. Bu hem yağ için, hemde aklınıza gelecek tüm yedek parçalar için geçerlidir. Fabrikadan çıkış fiyatından bahsediyorum burada. Yani, 400 TL'ye satılan bir parça fabrikadan 40-80 TL'ye çıkar, size gelene kadar fiyatı 400 TL olur. Fabrika genelde bu parçayı %5-15 kar ile satmış olur bu fiyata. Bütün otomotiv yedek sanayi böyle işler, bu orjinal için de, yan sanayi için de geçerlidir. Daha düşük oranda kar ile satıldığını iddia eden var ise suratına tükürün o kişinin, bu kar oranının fazlası vardır ama azı asla yoktur, kesin yalan söylüyordur o kişi. Bu fiyatlandırma politikası dünyanın neresine giderseniz gidin böyledir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 19 Temmuz 2021; 17:45:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

Sahte mi acaba yeni aldim 2021 tarihli motul.bosch balatayida kuponla 140 tl aldim balatanin orjinal olduguna eminim hologramli idi ve ilk ben acdim sanayide 350 tl ayni balata. Ama yağda baktigim kadariyla orjinal görünüyor.

Bosch balata cıyak cıyak ötüyor söyliyim, gidin kale balata alin daha iyidir veya daha kaliteli markalara yönelin

• Aynı yerden aynı yağı aldım emr kutusunda geldi daha önce emr den de aynı yağı almıştım benimde kafam karıştı yağı inceledim sahte mi gerçek mi anlayamadım şüphedeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakuza283

Bosch balata cıyak cıyak ötüyor söyliyim, gidin kale balata alin daha iyidir veya daha kaliteli markalara yönelin

Alıntıları Göster

hocam bosch balata almayın!

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

hocam bosch balata almayın!

Alıntıları Göster

Daha sonra baktım, galiba iki kalite var. Benim aldığım 135 lira birde 230-240 liralara var, onların arka kısmında metal parça var gibi görünüyor resimlerde, üzerindeki yazılarda daha düzgün, üretim yeri kalitesi farklı olabilir bendekiler çin üretimi. Bekliyorum bakalım yüzeye tam alışır ses kesilir diye ama sanmıyorum.

• quote:

Daha sonra baktım, galiba iki kalite var. Benim aldığım 135 lira birde 230-240 liralara var, onların arka kısmında metal parça var gibi görünüyor resimlerde, üzerindeki yazılarda daha düzgün, üretim yeri kalitesi farklı olabilir bendekiler çin üretimi. Bekliyorum bakalım yüzeye tam alışır ses kesilir diye ama sanmıyorum.

Alıntıları Göster

hocam hiç beklemeyin direkt iade edin. Diske ince torna yaptırıp yüzeyi prüzsüzleştirin. Daha sonra ucuz olarak mga ( sahtesi yok zaten yerli malı :) ) veya kaliteli olarak trw ate araç markasına göre takarak devam edebilirsiniz. Torna istemiyorsanız çıkan balatanın aynısından takmak gerekiyor

• Arkadaslar Shell yağda sahtecilik durumları nasıl? Hepsiburada limonoto satıcısından aldım, paket gayet temiz duruyor. Kapağı jelatinli. Yorumlarda pek sahte belirtisi yok ama daha önce tecrübe etmiş olan var mı? Nasıl emin olabilirim orjinalliğinden?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata359

Arkadaslar Shell yağda sahtecilik durumları nasıl? Hepsiburada limonoto satıcısından aldım, paket gayet temiz duruyor. Kapağı jelatinli. Yorumlarda pek sahte belirtisi yok ama daha önce tecrübe etmiş olan var mı? Nasıl emin olabilirim orjinalliğinden?
    Shellde de sahtecilik var. Shell müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Satılan ürün yorumları konusunda ben başımdan geçeni anlatayım, 5 bin küsür kişi almış, herkes 5 yıldız vermişti aldığım bir satıcıdan, ancak sahte çıktı. Herkes sahte almış kullanmış. Kimsenin haberi yok. Öyle ilk bakışta, inceliklerini bilmeden anlamak mümkün değil. Bidon birebir aynısı oluyor bazen, sadece içindeki yağ sahte oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losthero15 -- 1 Ağustos 2021; 5:0:17 >
  • ben yağı genelde Hepsiburadan yada n11 den mobil marka alıyorum çok memnunum.yağ değiştirirken kartel tapasını değiştirmeyi unutmayın. bayramdan önce sorun yaşamayalım diye arefe günğ bakım yaptırdık tamirci denen hıyar eski tapayı taktı kaçak varmı dedim kontrode etmedi, 1 hafta yağ kaçırdı bayramda açık tamircide bulamadık rezil olduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ben yağı genelde Hepsiburadan yada n11 den mobil marka alıyorum çok memnunum.yağ değiştirirken kartel tapasını değiştirmeyi unutmayın. bayramdan önce sorun yaşamayalım diye arefe günğ bakım yaptırdık tamirci denen hıyar eski tapayı taktı kaçak varmı dedim kontrode etmedi, 1 hafta yağ kaçırdı bayramda açık tamircide bulamadık rezil olduk.

Bende bunu anlamiyorum. Araçla uzun yola gidilecekse araç kurcalatilmamali. Bir işlem yapilacaksa çok daha onceden yapilmali veya dönüşte yapılmalı. Sehiricinde bir sure test edilmesi gerekir. Uzun yolda sorun çıktığında çok baş ağrıtır. Eğer araç aşırı bakımsız değilse yolda bir sorun çıkarmaz.

• quote:

Bende bunu anlamiyorum. Araçla uzun yola gidilecekse araç kurcalatilmamali. Bir işlem yapilacaksa çok daha onceden yapilmali veya dönüşte yapılmalı. Sehiricinde bir sure test edilmesi gerekir. Uzun yolda sorun çıktığında çok baş ağrıtır. Eğer araç aşırı bakımsız değilse yolda bir sorun çıkarmaz.

Alıntıları Göster

+1 katılıyorum uzun yola çıkmadan önce araç üzerinde yapılacak onarım-bakım işlemleri çok büyük bir arıza değilse dönüş zamanına bırakılmalı

yola çıkmadan önce arabayı yıkatmam bile dönünce yıkatırımSahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu) 

• Keşke motul da mobil gibi kendisi İnternet üzerinden direkt satış yapsa.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • GM marka tavsiye ettiğiniz satıcı var mı ?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • KararanBitki kullanıcısına yanıt

Mobil hangi site üzerinden satış yapıyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Mobil hangi site üzerinden satış yapıyor acaba?

Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu)
    Sahte Motor Yağları (Castrol) (MOTUL) (Mobil 1) (Ana Konu)www.cleanpex.com.tr
    Mobil Motor Yağları | Cleanpex Yetkili Distribütör
    https://www.cleanpex.com.tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

www.cleanpex.com.tr
    Mobil Motor Yağları | Cleanpex Yetkili Distribütör
    https://www.cleanpex.com.tr

Alıntıları Göster

ayrıca n11 üzerinde kendi mavi tikli resmi satış hesabı var

• PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Bende bilmiyordum. Soru cevap kısmına baktım adamların verdiği cevaplar kurumsallıktan uzak. Sanki eve doldurmuş yağları ordan satış yapan sıradan bir adam gibi cevap veriyorlar :)

• Yağların fiyatları 5’de 1 ve 10’da bir fiyatıymış. Yok artık…

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.