Şimdi Ara

SAM ile iPhone aktivasyon rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar forum uyeligim eski olsada buraya birseyler yazmak istedim.

Cogu arkadasin iOS5 ile aktivasyon sorunu yasadigini gordum ve en saglam cozumu sizlere anlatacagim..

Evet arkadaslar programimizin adi "SAM" peki bu SAM nedir?

iTunes'tan iPhone'unuzu aktive ederken "Valid SIM Card Required" hatasi aldiginizda bu programi kullanark cihazinizi yasal olarak aktive ediyorsunuz, bildirimler ve YouTube'ta calisiyor.

Oncelikle yapmamiz gereken Sn0wbreeze ile CFW'mizi Hacktivate secenegini kullanarak yaratmamiz. Ardindan bunu iPhone'umuza yuklemeliyiz.

Asil olay simdi arkadaslar hacktivate ile aktivasyon ekranini gectikten sonra Cydia'ya;
    "repo.bingner.com" reposunu ekledikten sonra SAM eklentisini kurmamiz gerekiyor.

Yukleme tamamlandiktan sonra SAM programini aciyoruz ve "ENABLED" oldugundan emin oluyoruz.
    Utilities kismina girdikten sonra "Revert Lockdownd to Stock" diyerek hacktivationu kaldiriyoruz.
    Onceki sayfaya donup Method By Bundle veya Carrier diyoruz.
    iPhone'umuzun sim-lock oldugu operatoru sectikten sonra tekrar Utilities kismina girip Regenerate SIM diyoruz ve cihazimizi iTunes'a bagliyor.

Ve aktivasyon yapildiktan sonra SAM'i kontrol ettigimizde "WildcardActivated" yazilmis ise tebrikler cihaziniz aktiftir.

+ Potansiyel bir unlock oldugunu dusundugum icin iPhone 4 iOS5 ile denedim T-Mobile Almanya'ya kitli olan cihazim belki bir umut aktivasyon gerceklestirildigi icin Turkcell sim kartim ile belkide unlock olmustur dedim fakat genede Gevey kullanmak gerekiyor.

Hepinize iyi aksamlar!

ine yaptiysam yapayim aktivasyonunu gerceklestiremedim. itunes acildiginda surekli olarak su hata mesaji ile karsilasiyorum "The sim card inserted in this iPhone does not apear to be supported"

SAM menusundan hacktivate kapattigimda itunes telefonu goruyor. Ama SAM uzerinden aktivasyon icin gerekli olan adimlari yaptigimda gene ayni hata ile karsilasiyorum.

Söyledikleriniz harfiyen yerine getirdim fakat "WildcardActivated" çıkmadı. ne yapmalıyım ?
  • BerkeLevent
    Şimdi General > About kısmında sizde Carrier Lab mı yazıyor Turkcell mi?
  • Bu aktivasyon yapmaz push sorununu çözer. iphone 4s de hactivasyon yok. nasıl aktive edeceğiz sam ile? ortada bir kargasa var. Valid SIM Card Required hatası alanlar zaten hactivasyon yapamayanlar.
  • bende WildcardActivated yazıyor ama push çalışmıyor restart mı atmam gerek?

restart dan sonra yine çalışmadı push

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QoS -- 22 Mart 2012; 18:23:35 >
  • Ben zaten pusu sOrununu cozmek icin ugrasiyorum bununla ok?
  • FactoryActivated yazıyor bende nasıl çözebilirim bu sorunu
  • devamında aşşağıdaki adımları da uyguladım çalıştı

10- Cihazı kapatın açın
    11- SAM ı açın Utilities e girin Backup Activation a tıklayın daha sonra tekrar Restore Activation a tıklayın, Reboot edin
    12- Hiç bi işlem yapmadan itunesle sync yapın
    13- itunesde free olan iPusheri kurun ( çalıştırmayın )
    14- Cihazı yeniden başlatın, tekrar sync yapın.
    15 Sonuc iPusher i açın ve görelim neymiş ne değilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: QoS

devamında aşşağıdaki adımları da uyguladım çalıştı

10- Cihazı kapatın açın
    11- SAM ı açın Utilities e girin Backup Activation a tıklayın daha sonra tekrar Restore Activation a tıklayın, Reboot edin
    12- Hiç bi işlem yapmadan itunesle sync yapın
    13- itunesde free olan iPusheri kurun ( çalıştırmayın )
    14- Cihazı yeniden başlatın, tekrar sync yapın.
    15 Sonuc iPusher i açın ve görelim neymiş ne değilmiş

Ama sen ilk söylenenleri yaptıktan sonra WildcardActivated yazısını görmüşsün. ben o safhaya kadar gelemedim o yüzden bu söylediğin adımlarada geçemiyorum (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baaki

FactoryActivated yazıyor bende nasıl çözebilirim bu sorunu

Sizinki sorun değil, bu başlığa bakmayın siz :)
    Fabrikadan aktivasyonlu çıkmış telefon. Daha ne istiyorsunuz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

quote:

dostum ama bildirimlerin hiçbiri gelmiyor

• quote:

quote:

quote:

Valla çok detaylı bilmiyorum ama Settings > Notifications kısmından bildirimlerinin görünmesini istediğin application ları aktif etmeyi deneyebilirsin.
    Bunun dışında dediğim gibi detaylı bilmiyorum. Belki jailbreakden ötürü olmuştur sorunun. Jailbreaksiz iken çalışıyormu ona bakmak lazım.

Öyle ya da böyle, senin sorunun bu başlıkta çözülmez :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla çok detaylı bilmiyorum ama Settings > Notifications kısmından bildirimlerinin görünmesini istediğin application ları aktif etmeyi deneyebilirsin.
    Bunun dışında dediğim gibi detaylı bilmiyorum. Belki jailbreakden ötürü olmuştur sorunun. Jailbreaksiz iken çalışıyormu ona bakmak lazım.

Öyle ya da böyle, senin sorunun bu başlıkta çözülmez :D

Bildirimler çık şuan zaten telefonum geveyli belki de ondandır zaten 4s kovalıyorum onu alırım olmazsa teşekkür ederim ilgine

• bende de aynısı yazıyordu zaten, gevey den değil jb den oluyor bu sorun.
    sizde hala aynı şey yazıyorsa en başta deactivite yada revert to stock dememişsinizdir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.