Şimdi Ara

samsung 40ES8000 ile 40ES7000 arasında ne fark var ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsungun sitesinden karşılaştırdım iki televizyon arasında özellik olarak hiç bir özellik farkı yok. 500 lira fiyat farkı var ama acaba benim farketmediğim bir fark mı var ?

• Aradaki farklar şunlar arkadaşım.
    1- Micro Dimming teknolojisi. Yani özellikle arka ışık kısık tutulduğu zaman, siyah görüntüleri simsiyah yapıyor ve bulutlanmayı engelliyor, bu sefer de o siyah alan içerisindeki siyah - gri tonları arasındaki gölgelendirme farkı ortadan kalkıyor.
    2- Panel. 8000'de daha ince alüminyum panel var ve sehpaya oturan ayakları farklı.

Başka var mı bilmiyorum ben:)
  • Samsung Tr sitesindeki karşılaştırma

ES7000 vs ES8000

ES7000 ile ES8000 arasındaki en temel fark birinde Micro Dimming "PRO" diğerinde ise "ULTIMATE" (peki nedir bu Micro Dimming derseniz: Micro Dimming özellikle Samsung marka TV'lerde kullanılan teknik bir özelliktir.Micro Dimming özelliği ile görüntünün yüzlerce parçaya ayrılıp her bir parça için gerçek zamanlı olarak LED arka ışığının ve video sinyalinin ayarlanılabilmesi sağlanır. )

İkinci fark ise ayaklıkları ve dizaynı buna bağlı olarak da ağırlıkları.

Son fark ise ES8000 in yazılım performansının her nedense ES7000 kadar başarılı olmaması. bunu forumlarda diğer arkadaşların yorumlarından öğrendim.

Bir 40ES7000 sahibi olarak gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Ancak çok çok çok önemli bir husus var ki o da şu: Evinizde Teledünya/D-Smart/Digiturk gibi sayısal yayın yapan ve HDTV kanalları sunan bir platformunuz yoksa SAKIN ES serisi bir tv almayı düşünmeyin. pişman olursunuz. Bu TV lerin analog ayın performansları çok düşük.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.