Şimdi Ara

SAMSUNG F8000 VE F7000 IŞIK SIZMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar!!!!! bir konuda yardıma ihtiyacım var,,2 gün evel kliksadan 40f8000 tv aldım,,tv bana 2.400 e mal oldu,,tv den çok memnunum,,,siyah derinliği,,renk üretimi,,hızı,,genel olarak on numara tv benim için,,1001 sürümüyle geldi,,tek akılı kumanda,,4 gözlük,,,3d yide test ettim,,daha evel iade etiğim 6877 philpsten çok iyi,,,ama bir sorunum var karanlık sahnede tv den ışık sızması gördüm,,,lamba kapanıp ve karanlık sahne olduğu zaman belli oluyor,,tabiki bı beni biraz rahatsız etti genelde uzay filmi ve bilim kurgu filimlerini seven bir insanım,ve genelde bu tür filimler karanlık sahne oluyor,,,tv den genel olarak memenununum,,sadece bu sebepten dolayı canım sıkıldı,,,tv yi 2 gün evel teslim aldım yani daha 5 gün cayma hakkım var,,,ama iade ettiğim zaman tekrar f8000 alacam,çünkü ben bu tv yi çok sevdim,,bu tv yi iade etsem yerine gelecek olan yine aynı olurmu,,lütfen yardım edin,,,BU ARA GÖSRDİĞİM FOTOLARDA KONSTRAT VE ARKA IŞIK EN YÜKSEK.

• Arka ışığı bu kadar açarsanız normaldir abartılı bir durum yok...
    Arka ışığı orta seviyeye getirdiğinde aşağıdaki gibi bir görüntü alman lazım... Böyleyse sorun yok....
  • lotusx34 L kullanıcısına yanıt
    Film modunda Parlaklık 100 Kontrast 100 yap, sonra siyah fotoda ışık dağılımına bak homojenmi yoksa 4 köşe ışık seviyesi yüksekmi ona bak. Eğer paylaştığın kadar bir seviyede ise çok yüksek.
  • pocemonmutlu kullanıcısına yanıt
    sizinki 40f8000 mi,,,bu samsung f8000 lerde hiç ışık sızması olmayan denk gelmezmi,,eğer değiştirirsek
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    arka ışık sonda ise eğer sizinkindede ışık kaçırma varmı
    Bak benimki bu şekilde

SAMSUNG F8000 VE F7000 IŞIK SIZMASI  SAMSUNG F8000 VE F7000 IŞIK SIZMASI

netlik 20 yapışsın,,bence en az 70 olmalı,,,ışık sızması böyle anlaşılmazki,,ekranda hiç bir görüntü olmaması lazım
    Hangi LCD televizonda arka ışık max yapıldığında ışık kaçırır.Önemli olan ekrandaki griliğin homojen olarak ekrana yayılmasıdır.Eğer homojen değil ve daha az arka ışıkta farklı alanlarda daha fazla (özellikle köşelerde daha fazla olur EDGE LED tiplerde) oluyorsa sorun vardır denilebilir. Edge Led bazlı TV'lerin arka ışığını gece izlemelerinde %30 seviyelerine getirmelisiniz. Aksi takdirde siyah görme ihtimaliniz yok. Yeni bir 8000 de alsanız hiçbir şey fark etmeyecek bu teknolojinin eksikliği ne yazık ki. Zaten LCD teknolojisi siyah özürlüydü birde EDGE LED yaptılar tam tüy diktiler.
    Ben Plazma kullanıyorum bunun gibi sorunlarımız yok...Başka sorunlarımız var...
    Ben netlik 20 yapmadım, bütün ayarlar varsayılan değerde. ışık sızmasının testi böyle olmadığını bende biliyorum, fakat ekranda hiçbir görüntü yokken fotoğraf paylatığım zaman kimse inanmıyorda ondan böyle kanıtlı koyuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 15 Aralık 2013; 22:11:42 >

filim modunda arka ışık ve konstrat sona getirdim ve zifiri karanlıkta bu görüntüler çıktı

Fotoğrafta yüksek çıkıyor olmasın? sen gözünle gördüğün ışık sızmasını baz al. Eğer fotoğraftaki gibi ise bence kötü.
    DOĞRU SÖYLÜYORSUN,,FOTOĞRAFTA BÖYLE ÇIKIYOR,,,GÖZLE BAKTIĞIMI ZAMAN ARADA ÇOK FARK VAR,,GÖZLE ÇOK DAHA AZ,,FOTOĞRAĞ,,O SIZMAYI SANKİ 3 MİSLİ ARTIRMIŞ,,EEE NE YAPALIM ŞİMDİ,,GERİMİ VERELİM,,,ŞİMDİ KLİKSAYA BAKIYORUM,,ÜRÜNE ZAM GELMİŞ,,2.699 OLMUŞ
  • Çoğu edge led tvde olur fakat 2400 lira verilen bir tvde olması kabul edilemez. 1000 liraya almış olsaydın sorun etme kullan derdim.
    Gözünle gördüğünü izleyeceksin dostum, eğer panele bakıp ışık sızmasını zar zor farkediyorsan maceraya hiç gerek yok aç bir blueRay keyfine bak.
    Dostum resimlerde ciddi ışık sızmaları mevcut. Kendinde demişsin normal film seyrederken karanlık sahnelerde,uzay filmlerinde belli oluyor , rahatsız ediyor diye. Bence servis cağır değişim talep et. 40'' panele 2400 tl vereceksin , adam gibi film seyredemeyeceksin. Arkadaşın dediği gibi giriş seviyesi led alsan neyse , parasına göre dersin.Sen üst seviye bir led almıssın ve film seyrederken belli ediyorsa rahatsız ediyorsa bence servis cağır değişim talep et.

Bende daha önce LG 47LA740S vardı.Işık sızması rahatsız ediyordu filmlerde , servis cagırıp değişim istedim.Değişim cıktı yeni tv gelmişti.
  • webdh kullanıcısına yanıt
    DOĞRU HAKLISIN,,PARA KOLAY KAZANILMIYOR,,DÜŞÜNKİ AZGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN BİRİ 2.400 TL BİR 40İNC TV Yİ BİLE ALMAK İÇİN,,HERYERDEN KISA BİLE ANCAK 1 YILDA BİRİKTİRİR,,,IŞIK SIZMASI BANADA BİR ÜST SEGMENT TV YE YAKIŞMAYACAK ŞEKİLDE FAZLA GELSİ,,O YÜZDEN ÜRÜNÜ SÖKÜP PAKETLEDİM BİLE,,3 GÜN EVEL TESLİM ALDIM HEMEN 7 GÜN GEÇMEDEN GERİ VERİYORUM
  • hoodan kullanıcısına yanıt
    EVET DOSTUM GERİ GÖNDERİYORUM,,HAKLISIN ÜST SEGMENT BİR PANEL VE BU KAZIK FİYATANSA BÖYLE DANDİK IŞIK SIZMASI OLMAMASI LAZIM,,SERVİSE GEREK YOK,,7 GÜN İÇİNDE HİÇ BİR GEREKÇE GÖSTERLİMDEN BİLE İADE OLUYOR
    Sizin tv de micro dimming acik mi cektiniz fotolari birde kapali deneyin....
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Micro Dimming kapalı ve film modunda çektim.
  • Arka ısıgı ve kontrastı yuzde 20-30 sevıyesıne cekerek bakman lazım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.