Şimdi Ara

Samsung LCD Desteklenmeyen Mod Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
7.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gündür "desteklenmeyen mod" sorunu ile boğuşuyorum. Sorunun başlangıcını anlatayım, usb hdd'im televizyona takılıydı, sonra çalışmadı ve pc'de de hdd görünmedi, tak çıkar tak çıkar, epey zaman sonra hard diskin bozuk olmadığını ve çalıştığını gördüm.

Daha sonra HDMI'dan takılı uydu alıcıma geçeyim dedim, desteklenmeyen mod diye bir uyarı geldi ve görüntü alamadım. Ayarların hepsi uygun olmasına ve scart ile görüntü gelmesine rağmen çalışan hdmi çalışmaz oldu. Önce uydu alıcısından şüphelendim ve onun yazılımlarını vs güncelledim. Ancak sorun devam ediyordu. Daha sonra televizyonu kontrol etmek aklıma geldi ve bilgisayarın farklı bir kablo ile bağlı olduğu diğer hdmi'dan açmaya çalıştım, ancak çözünürlük uygun olmasına rağmen onda da sinyal yok dedi.

Özetle televizyon 2 gündür diğer cihazlarda sorun olmamasına ve 2 ayrı kablo ile denenmesine rağmen HDMI ile bağlanan cihazların hiçbirini çalıştırmıyor. Televizyonun yazılımı da güncelledim, fabrika ayarlarına da döndüm, yine değişen birşey olmadı. Sanki televizyona bağlı harici hdd'i çalışamaz duruma getiren yazılımsal ya da elektriksel bir sorun televizyonun hdmi girişlerini de bir şekilde kitlemiş.

Servisi aramadan, deneyebileceğim, bu sorunu çözebileceğim bir yöntem biliyor musunuz?

Teşekkürler

Not : TV modeli LE32C450E1W

• Yapay Zekanın Yanıtı

Samsung TV Desteklenmeyen Mod Hatası Çözümü

Samsung TV'niz "Desteklenmeyen Mod" hatası veriyorsa, cihazınızın şu anda görüntülenen çözünürlüğü desteklemediği anlamına gelir. Bu sorun genellikle HDMI bağlantısı kullanıldığında ortaya çıkar.

Desteklenmeyen Mod Ne Demektir?

"Desteklenmeyen Mod" hatası, TV'nizin şu anda görüntülenen çözünürlüğü desteklemediğini gösterir. Bu, çözünürlüğün TV'nizin teknik özelliklerini aştığı veya TV'nin belirli bir yenileme hızını desteklemediği anlamına gelebilir.

Samsung TV HDMI Desteklenmeyen Mod

HDMI bağlantısıyla "Desteklenmeyen Mod" hatası alıyorsanız, aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

• Farklı bir HDMI kablosu kullanın.
    • HDMI bağlantısını TV'nizdeki farklı bir bağlantı noktasına takın.
    • Kaynak cihazınızdaki (örneğin, DVD oynatıcı veya oyun konsolu) çözünürlük ayarlarını kontrol edin ve desteklenen bir çözünürlük seçin.
    • TV'nizin yazılımını güncelleyin.

Desteklenmeyen Mod Çözünürlüğü Değiştirin

Desteklenen bir çözünürlüğe geçmek için şu adımları izleyin:

• TV'nizin uzaktan kumandasındaki "Ayarlar" düğmesine basın.
    • "Resim" > "Genel Resim Ayarları"na gidin.
    • "Çözünürlük" seçeneğini bulun ve desteklenen bir çözünürlük seçin.

Samsung Desteklenmeyen Mod

"Desteklenmeyen Mod" hatası devam ediyorsa, Samsung müşteri hizmetlerine başvurmanız gerekebilir. Sorunu çözmenize yardımcı olabileceklerdir.

Önemli Not: Bu çözünürlük bu TV'de desteklenmez Samsung hatasını görüyorsanız, TV'nizin belirli bir çözünürlüğü veya yenileme hızını desteklemediği anlamına gelir. Bu durumda, desteklenen bir çözünürlük kullanmanız gerekir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bir de samsungta nasıl altyazı acıcaz anlamadım. divx film atıp adlarını da aynı yapıyorum fakat acılmıyor
  • @chtlkbrk

ismi aynı yapınca görüyordu bende. uzantısı txt yada desteklediği diğer uzantılardan biri şeklindeyse sorun olmaması lazım. Tools'dan altyazı ayarı kısmına girip açık yaptınız mı?

--

Benim başlıktaki sorunum sürüyor arkadaşlar. Bugün gidip son ihtimal, her iki hdmi kablomun da bozulmuş olduğunu varsayarak yeni bir hdmi kablo aldım, ancak aynı şekilde desteklenmeyen mod demeye devam ediyor. Yazılım güncellemesi de yapmama rağmen çözülmediğine göre servis çağırmak durumundayım sanırım. Başka önerisi olan yoksa.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.