Şimdi Ara

SAMSUNG LCD TV VE XBOX360 EN IYI VERIMI NASIL ALIRIM?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ps2 im bozulunca kafamda bozuldu,gittim birtane 32"-82 ekran HD ready HDMI cikisi olan widescreen LCD tv aldim.

cözünürlügü 1360x768

kontrast- 3000:1

model :LE32S7

ebayden de 400euroya sifir garantili pemium paket + 2.orjinal kol + 3tane orjinal sifir oyunlu xbox360 aldim.birkac güne gelir,normalde yilbasindan sonra düsünüyordum ama ps2 2.kez bozulunca sabrim tasti

merak ettigim konsoldan ve tv den en iyi verimi alabilmek icin nasil baglanti yapmaliyim?tv nin ekstra oyun modu bulunuyor! oyun zamani aktif etmek icin

ps2 yi istanbula gidince yaptiricam,belki olur belki olmaz sansima artik.

ARTIK XBOX 360 ALEMINDE BENDE VARIM

• hayırlı olsun bi vga kablo alıcaksın en iyi görüntü için malum x360 hdmi çıkış yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    komponent girişi yokmu?
    vardır büyük ihtimalle.
    Varsa bu girişten bağlayacaksın.Başka birşeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

komponent girişi yokmu?
    vardır büyük ihtimalle.
    Varsa bu girişten bağlayacaksın.Başka birşeye gerek yok.

Alıntıları Göster
    ya bu aletten verim almak icin hdtv hdmi cikisli siz demiyomuydunuz ee simdi burda sorun ne...ya ne problemli aletmis bu be bi turlu anlayamadik ne tur bi tv lazim oldugumu bilen bi arkadas adam gibi anlatsinda bizede ogrenelim,, gunde 50 tane konu aciliyo hangi tv diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabarnet -- 30 Ekim 2006; 19:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabarnet

ya bu aletten verim almak icin hdtv hdmi cikisli siz demiyomuydunuz ee simdi burda sorun ne...ya ne problemli aletmis bu be bi turlu anlayamadik ne tur bi tv lazim oldugumu bilen bi arkadas adam gibi anlatsinda bizede ogrenelim,, gunde 50 tane konu aciliyo hangi tv diye

Alıntıları Göster
    mis gibi tüplü arkası olabildiince uzun tvye takıcan olcak bitcek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Larkyn

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Öncelikle herhalde Amerika'dasınız ? Ebay'dan konsol alıp, 2-3 günde elinizde olacağından emin olduğunuza göre !

Xbox360 için en ideal bağlantı HD Component veya HD VGA kablodur; maalesef Xbox360'ın HDMI, yani digital çıkışı yok.
    Güzelim HD oyunları analog sinyaller ile aktarabiliyoruz.

Bu arada, Amerika'da olduğunuzu varsayarsam, neden 2 hafta bekleyip PS3 almadınız acaba ? Hem ne güzel HDMI çıkışı da var (ayrıca kablo almanız gerekiyor ama olsun !) Mevcut oyun sayısı az olduğu için mi ?

Neyse, konuyu saptırmış olmayayım !
    Premium Paket aldığınıza göre, paket ile birlikte gelen HD Component kablo ile bağlantı yapıp, 720P'yi seçmeniz yeterli olur en iyi görüntü için (VGA kablo ile arasındaki görüntü kalitesi farkını gözardı ediyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 30 Ekim 2006; 19:54:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redorange

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    signore-hangi kablo daha kaliteli anlaminda oluyor?VGA mi? yoksa kutudan cikacak HD component kablomu ?

amerikada degil almanyadayim.ps3 üde 2 yildan önce almiycam,360 bana yeter
  • quote:

signore-hangi kablo daha kaliteli anlaminda oluyor?VGA mi? yoksa kutudan cikacak HD component kablomu ?

amerikada degil almanyadayim.ps3 üde 2 yildan önce almiycam,360 bana yeter

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: redorange

Kağıt üzerinde VGA'nın daha iyi olması gerekir, çünkü Lcd Tv'nize göre 1280x768 veya 1360x768 görüntü alabiliyorsunuz.
    Component ise 1280x720 (720p) imkanı veriyor.

Açıkcası ikisini de kullananlar en yaygın şekilde gözlerinin fark algılamadığını söylüyor.
    Ancak VGA'nın iyi olduğunu veya tersini iddia edenler de var.

Dolayısıyla, madem elinizde Component kablo var, bence bir daha masrafa girmeyin.
    Eğer bir arkadaşınızdan bulursanız VGA kablo da deneyin ama ben pek fark göreceğinizi sanmam.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

quote:

Kağıt üzerinde VGA'nın daha iyi olması gerekir, çünkü Lcd Tv'nize göre 1280x768 veya 1360x768 görüntü alabiliyorsunuz.
    Component ise 1280x720 (720p) imkanı veriyor.

Açıkcası ikisini de kullananlar en yaygın şekilde gözlerinin fark algılamadığını söylüyor.
    Ancak VGA'nın iyi olduğunu veya tersini iddia edenler de var.

Dolayısıyla, madem elinizde Component kablo var, bence bir daha masrafa girmeyin.
    Eğer bir arkadaşınızdan bulursanız VGA kablo da deneyin ama ben pek fark göreceğinizi sanmam.

Alıntıları Göster
    cevaplarin icin tesekkür ederim arkadasim

• quote:

cevaplarin icin tesekkür ederim arkadasim

Alıntıları Göster
    bende vga kullanıyorum sanki görüntüde matlık var biraz acaba kablodan kaynaklanabilirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: resE

bende vga kullanıyorum sanki görüntüde matlık var biraz acaba kablodan kaynaklanabilirmi ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: resE

Sadece VGA kablo ile mi deneme yaptınız da renkler mat geldi,
    yoksa ayrıca "Component" kablo ile de bağlantı yaptınız ve sonuçları mı karşılaştırdığınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 31 Ekim 2006; 12:36:17 >

• quote:

quote:

Sadece VGA kablo ile mi deneme yaptınız da renkler mat geldi,
    yoksa ayrıca "Component" kablo ile de bağlantı yaptınız ve sonuçları mı karşılaştırdığınız ?

Alıntıları Göster
    ewet component lede denedik arakadaşın philips multimedya monitöründe iki çıkışta var vga daha bi mat geldi.ama şu var hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir

• quote:

ewet component lede denedik arakadaşın philips multimedya monitöründe iki çıkışta var vga daha bi mat geldi.ama şu var hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir

Alıntıları Göster
    quote:

ewet component lede denedik arakadaşın philips multimedya monitöründe iki çıkışta var vga daha bi mat geldi.ama şu var hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir.

Hmm.
    Ben Hd Ready Lcd Tv'lerden bahsettiğimizi düşünmüştüm.

Bahsettiğiniz Philips Multimedya Monitör ile ilgili model numarası, link var mı ? İnceleme şansımız olur.
    Component bağlantı yapabildiğinize göre, standart PC monitörlerinden farklı olsa gerek.

Bu arada, "philips multimedya monitöründe iki çıkışta var" derken, herhalde GİRİŞ demek istediniz ?

Son olarak "hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir" cümlenizin amacını anlayamadım, biraz daha açar mısınız ?

• öncelikle güle güle kullan. tv ni oyun moduna getiriyorsun ve kutunun içinden çıkacak olan component ile aleti tv ye bağlıyorsun hem 360 hemde samsung birlikte güzel iş çıkarıyor her akşam test ediyorum ii oyunlar
  • quote:

quote:

ewet component lede denedik arakadaşın philips multimedya monitöründe iki çıkışta var vga daha bi mat geldi.ama şu var hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir.

Hmm.
    Ben Hd Ready Lcd Tv'lerden bahsettiğimizi düşünmüştüm.

Bahsettiğiniz Philips Multimedya Monitör ile ilgili model numarası, link var mı ? İnceleme şansımız olur.
    Component bağlantı yapabildiğinize göre, standart PC monitörlerinden farklı olsa gerek.

Bu arada, "philips multimedya monitöründe iki çıkışta var" derken, herhalde GİRİŞ demek istediniz ?

Son olarak "hd destegi oldugu için vga kötü görünmüş olabilir" cümlenizin amacını anlayamadım, biraz daha açar mısınız ?

Alıntıları Göster
    monitör bu http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=1355&productid=bd46661 signore özür benimde tam bilgim yok bu konularda ama bildiklerimi söyliyim.componentden baglayınca mesela ekranda üstte 720 p yazıyo hd destegi var monitörün ama vga dan baglayınca aynı yazı çıkmıo çözünürlüğüde ayarladık.component daha iyi görünüyo

• quote:

monitör bu http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=1355&productid=bd46661 signore özür benimde tam bilgim yok bu konularda ama bildiklerimi söyliyim.componentden baglayınca mesela ekranda üstte 720 p yazıyo hd destegi var monitörün ama vga dan baglayınca aynı yazı çıkmıo çözünürlüğüde ayarladık.component daha iyi görünüyo

Alıntıları Göster
    quote:

monitör bu http://www.hepsiburada.com//productdetails.aspx?categoryid=1355&productid=bd46661

componentden baglayınca mesela ekranda üstte 720 p yazıyo hd destegi var monitörün ama vga dan baglayınca aynı yazı çıkmıo çözünürlüğüde ayarladık.component daha iyi görünüyo

Bu Lcd monitörün panel çözünürlüğü (yani Native, doğal, maks. çözünürlüğü) 1280x1024, oranı 4:3.
    Bildiğiniz gibi Lcd panellerde, doğal çözünürlük haricindeki tüm çözünürlükteki görüntülerde kırılma olur, bunu aklımızda tutalım şimdilik.

COMPONENT ile bağlantı yaptığınızda, Xbox360 ayarlarından 720P'yi seçtiğinizde, alacağınız çözünürlük 1280x720 olacaktır.
    Dolayısıyla, 720p görüntünün bu monitörde normal şartlarda alttan ve üstten siyah bant ile gösterilmesi gerekir.
    Eğer tam ekrana yayıyorsa görüntü bozulur; çünkü 720 piksel yüksekliği 1024 piksele genişletmesi gerekir ki, tam ekran olsun.

VGA ile bağlantı yaptığınızda ise, çözünürlüğü tam 1280x1024 olarak seçebiliriz. Böylece bu monitöre en uygun sinyal, çözünürlük elde edilir.

Görüntü kalitesindeki, renklerdeki farklılığa gelince,
    bahsedilen monitörün VGA ve COMPONENT girişlerinin sinyal işleme yeteneği, özelliği aynı olmayabilir.
    Hd Ready Lcd Tv'lerde bu kadar fark olacağını hiç zannetmiyorum; zira bugüne kadar gördüklerim, okuduklarım da olmayacağını gösteriyor.

• quote:

arkadaslar ps2 im bozulunca kafamda bozuldu,gittim birtane 32"-82 ekran HD ready HDMI cikisi olan widescreen LCD tv aldim.

cözünürlügü 1360x768

ebayden de 400euroya sifir garantili pemium paket + 2.orjinal kol + 3tane orjinal sifir oyunlu xbox360 aldim.birkac güne gelir,normalde yilbasindan sonra düsünüyordum ama ps2 2.kez bozulunca sabrim tasti

merak ettigim konsoldan ve tv den en iyi verimi alabilmek icin nasil baglanti yapmaliyim?tv nin ekstra oyun modu bulunuyor! oyun zamani aktif etmek icin

Sende de iyi para varmış hani, kafan bozulunca o kadar şeyi almışsın Sen VGA kablo al bir tanede, onunla bağlarsın veya direk komponentle bağla fark etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

arkadaslar ps2 im bozulunca kafamda bozuldu,gittim birtane 32"-82 ekran HD ready HDMI cikisi olan widescreen LCD tv aldim.

cözünürlügü 1360x768

Sende de iyi para varmış hani, kafan bozulunca o kadar şeyi almışsın Sen VGA kablo al bir tanede, onunla bağlarsın veya direk komponentle bağla fark etmez.
    xbox360 VGA kablosu Ps2'için uyarmı.
    yada PS2 linux kitinden çıkan kablo çözüm olurmu?
    Bu konuda PS2>LCD bağlantısı yapabilen oldu mu ?
    VGA Box kullanan da ??? teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Crusader

xbox360 VGA kablosu Ps2'için uyarmı.
    yada PS2 linux kitinden çıkan kablo çözüm olurmu?
    Bu konuda PS2>LCD bağlantısı yapabilen oldu mu ?
    VGA Box kullanan da ??? teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Alakasız olacak da, merak ediyorum ps2'yi 2 kere bozmayı nasıl başardın???

Şaka bi yana, 400euro'ya o söyledikleini iyi almışsın, güle güle kullan... Eee işte almanya'da olmanın en büyük artılarından biri, konsolunuz bozulduğunda kafanız da bozarsa bi hd ready tv alabiliyosunuz hemen, o kadar uygun fiyatlar şu an...

• quote:

Orijinalden alıntı: Adventure

Alakasız olacak da, merak ediyorum ps2'yi 2 kere bozmayı nasıl başardın???

Şaka bi yana, 400euro'ya o söyledikleini iyi almışsın, güle güle kullan... Eee işte almanya'da olmanın en büyük artılarından biri, konsolunuz bozulduğunda kafanız da bozarsa bi hd ready tv alabiliyosunuz hemen, o kadar uygun fiyatlar şu an...

Alıntıları Göster
    bu son güncelleme ile xbox 1080p oldu 1920x1080 destekli sony ve toshıba var bu tv lerde ben oyunları 1080p de oynayabilirmiyim yoksa oyununda desteklemesimi lazım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.