Şimdi Ara

samsung note5 tamir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yurtdışından geldiği için garantisi olmayan note 5 duos telefonum bir anlık dalgınlık sonucu havuza girip çıktı. Yaklaşık 5-6 saniye. Çıkardığımda kendini kapatmıştı. Güneşte bir müddet durdu, içinde su kalması imkansız kadar sıcaktı zaten. İki gün kadarda pirinç yatağında yattı. Normal yoldan açılmadı, power+ses+ana tuş ile denedim olmadı. Koruma amaçlı pili sıfırlamıştır diye şarja taktım, yine açılmadı. Mecburen tamircinin yolunu tuttuk. Sanırım pahalı telefon diye eleman bize iyi geçirdi. (500 TL) Geri aldığımda görünüşte sadece arka kapak değişmişti, içini bilmiyoruz. Söylenen powerbankın ve bazı diğer ünitelerin değiştiği. İnanmıyorum. Neden mi? Tüm ekranlar, ayarlar, şifreler herşey birebir duruyordu, sadece normal telefon yeniden başlat yapmış gibi.
    Sizlere sormak istediğim konu, telefonda güç ünitesi değişimi gibi bazı tamir işleri resetlemeden, fabrika ayarlarına dönmeden olabilir mi? Hadi diyelim yedekledi, yeniden yükledi. Tüm uygulama ayarları aynen çalışır durumda kalır mı?
    Alacağım cevaplara göre adama dalacağım veya teşekkür edeceğim. Sadece içindeki fotolar için o paraya değerdi ve acımadım.
    Şimdiden teşekkürler hepinize.

• Benimle aynı derde düşmüş biri veya dikkatini çekip bilgilendirmek için cevap verebilecek bir tamirci yok herhalde!
    Konuyu açmadan önce "telefonun suya düşmesi" ile ilgili neredeyse tüm yazılanları okumuş ve yana yakıla çare aramıştım oysa.
    Ben kazıklandıysam başkasıda kazıklanmasın maksadım.
  • Yarim saat dayanma suresi yok muydu bu telefonun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Su alan bir cihaz tamir olsa bile ileride eskisi kadar kararlı çalışmayabilir.

Telefonun sökülmesine arka camdan başlandığı için sizin tamirci telefonun içini açmış.Kapak değişmişse arka camdaki imei numaranız da gitti benimki gibi.Güç ile alakalı şeylerse sanmıyorum hafızayla bir alakası yok çünkü.Ana kart falan değişse tamam yalan söylemiş diyeceğim de.Bu arada sıvı temasında izlediğim bir videoda telefonun içini açıp özel bir fırçayla temizliyorlardı.

• (007TAYYARAĞA) O yeni note 7 ve S7edgenin özelliği. Bizimki note 5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erali66 -- 31 Ağustos 2016; 8:21:27 >
  • Lemans kullanıcısına yanıt
    (Lemans) Arka kapak ısıtılarak açılırken büyük ihtimal kırdılar. İmei, seri falan önemli değil, içerde nasıl olsa yazıyor.
    Su teması çok kısa bir süre, 5-10 sn falan. Komple içine girmemiştir bile. Sadece kalem üzerinde birkaç damla vardı. Şarj girişi önemli.
    Benim asıl öğrenmek istediğim güç ünitesi vb. elemanlar değiştirildiğinde telefon fabrika ayarlarına (mecburen) sıfırlanırmı yoksa tüm bilgiler aynı kalabilir mi?
  • erali66 kullanıcısına yanıt
    Tüm bilgiler aynı kalabilir, gayet normal. Oksidasyonu engellemek için tiner veya isopropyl alkol ile temizlemişlerdir. Ancak arkadaşa katılıyorum, eskisi kadar kararlı çalışmayabilir.

• O kadar para verdikten sonra servisine verseydin.

• HeavyClocker H kullanıcısına yanıt
    (HeavyClocker) Bir haftadır kullanıyorum, şükür bir terslik çıkarmadı, hatta arada yazılım güncellemesinide yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erali66 -- 31 Ağustos 2016; 9:34:15 >
  • (KendalŞAMVERDİ) Vakit önemli. Çabuk sonuç almak için lokal çözümü seçtik mecburen, ilçedeyiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.