Şimdi Ara

samsung sp0411N yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • samsung sp0411N 40 gb IDE harddiskkimi 3 yıldır kullanıyorum. Ve hala bad sector yok. Bir kaç ay önce bilgisayar çok yavaşlayınca HD tuneyle test ettim ve normalde 50-65 mb olması gereken hızın 3.9 olduğunu farkettim bu site de yazılanları okudum bazı arkadaşlar bu soruna karşı hdd nin üstüne buz koyarak çözdüklerini yazmışlardı. bende hdd nin altına fan yerleştirdim gerçekten işe yaradı ve hız 65 mb a ulaştı. son format attığımda beri hız yine 14 mb seviyelerine düştü. böyle olunca 9800 pro ekran kartıyla oyunlar kasılıyo bilgisayar geç açılıyo. anlamadığım fan hala altında son hız gürültü çıkara çıkara çalışıyo. şimdi napmalıyım?
    Bir de merak ettiğim bir şey var internette IDE sata dönüştürücüler satılıyor. anakartımın sata desteği var ben bu dönüştürücüyü alıp ultra-ata diskimi satadan bağlarsam hız artışı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alphero11 -- 20 Ocak 2008; 17:23:14 >

• konuyu 2 ay sonra yeniden hortlatıyorum ama hdd sorunum yüzünden oyun oynayamıyorum. yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • Diski fanla soğutmayı denedin mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m134 -- 18 Mart 2008; 10:36:02 >
  • hdd sıcaklıgınız calısma esnasında kac derece?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.