Şimdi Ara

sANAL bELLEK iLE BİLGİNİZ VARMI????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben bu sanal bellkle ilgili biraz bilgi almak isityorum
    *avantajları
    *dezavantajları
    *ne kadaryapmalıyım
    *çok yaparsam nolu
    *az yaparsam nolu bi yardım edin işe yarar bişi galiba

• Avantajları
    Ramin çalışan programlar sayesinde dolduğunda bilgisayarın sanal belleği ram gibi kullanarak bir kısım verileri oraya yazar, kısaca ramin miktarı artmış olur.
    Dezavantajları
    *Harddiskinin ayırdığın kısmını yada Windows tarafından ayrılan kısmı başka bir amaçla kullanılamaz.
    *Harddisk ramden yavaş olduğu için bilgisayarın ram boşalana kadar bir süre yavaşlar.
    Ne kadar olmalı
    Genelde en az raminin 1/2 si kadar önerilir ama eğer 512MB'tan fazla ramin varsa 128 yeterlidir.
    Az yaparsam
    Az yapılınca eğer ki sistem rami doldurur ve sanal belleğe düşerse, sanal bellekte dolduğunda nerdeyse duracak kadar yavaşlar , bu yüzden yeterli miktarda sanal bellek ayırmanız tavsiye edilir

Saygılar...

• Sanal bellek nedir yaw,bir ara duymuştum,serverlar için baya performans falan veriyomuş demişlerdi de,sonradan hiç üstüne gitmedim bu konunun...
  • sanal bellek...

ram lerın doldugunda bılgısayarın harddıskten bır bolumu ram gıbı kullanmasıdır..

(anlaman ıcın ram ın ne ıse yaradıgını bılmen lazım)
  • Anladım,peki bu sanal bellek ayarını nerden yapıyoruz???
  • bilgisayarıma sağ tıkla-özellikler-gelişmiş-performans ayarlar-gelişmiş-sanal bellek değiştir.
  • hiç dokunmayın.windowsun ayarlarını bozunca bir daha performans bozuluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nofrost

hiç dokunmayın.windowsun ayarlarını bozunca bir daha performans bozuluyor.

katılıyorum, sürekli çalıştığınız ram tutan bir program kullanmıyorsanız işi windows'un kendi zaten olabildiğince iyi yapmaya çalıyor. bu ayarların hangisinde en iyi performansı alacağınız kaç ram'iniz olduğundan hdd boyutuna ve yaptığınız çalışmaya kadar ayrıntılı ve detaylı. yani sistemden sisteme farklılık gösterebileceği gibi aynı sistemde farklı işler yapan kişiye göre de değişiklik gösterebilir. anladığım kadarıyla sadece sanal belleğin ne işe yaradığını öğrenmek istemişsin, bence öğren ama fazla karıştırma :) sistem performansı oldukça önemli bildiğin gibi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.