Şimdi Ara

Sanırım Cin Musallat Oldu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
56
Cevap
3
Favori
6.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: llllxefsanexllll

quote:

Orijinalden alıntı: Mises

Keşke benim gibi ateiste de musallat olsa. Kaç yaşıma geldim bir atraksiyon yaşayamadım :(

Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez. Onların yardımcıları da yoktur. NAHL/37

Lanetüllahü aleyhim.
  • Nick-Mesaj

merak ettim takip
  • Şeytan ve onun yolundan giden cin tayfası senin gibi inançsız insanlar ile uğraşmaz. Onların tek derdi inançlı insanları yoldan çıkarmaktan ibarettir....

Sizinle uğraşacak olan varlıklar, diğer alemde hasretle yolunuzu gözlüyor.

Yani az daha sabredin gençler.... Tekrar bu fani dünyaya dönüp Allah'a, peygamberlerine, Kitaba, cinlere inanmak için yalvaracağınız günler yakındır.....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Şeytan ve onun yolundan giden cin tayfası senin gibi inançsız insanlar ile uğraşmaz. Onların tek derdi inançlı insanları yoldan çıkarmaktan ibarettir....

Yani az daha sabredin gençler.... Tekrar bu fani dünyaya dönüp Allah'a, peygamberlerine, Kitaba, cinlere inanmak için yalvaracağınız günler yakındır.....

Cool story bro.
  • Kardeşim, sendeki rahatsızlık tamamen psikolojik. Ayrıca hurafelerle kafanı bulandırmışsın, sanrılar yaratıyorsun.

Cin musallat olması, çarpması diye bir şey yoktur. Cinler de insanlar gibi bir tür. Onlarda da bizdeki gibi Müslüman olanlar, olmayanlar, iyi olanlar, olmayanlar var. Ama onlar kendi âlemlerinde, biz kendi âlemimizdeyiz.

Çok sıkıntı çekiyorsan da yapacak tek bir şeyin var:

NÂS

De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığınırım.”
  • quote:

quote:

Şeytan ve onun yolundan giden cin tayfası senin gibi inançsız insanlar ile uğraşmaz. Onların tek derdi inançlı insanları yoldan çıkarmaktan ibarettir....

Cool story bro.

Yalnız bu hikayenin sonu "çok serin olmayacak" haberin ola....
  • quote:

quote:

quote:

Cool story bro.

Yalnız bu hikayenin sonu "çok serin olmayacak" haberin ola....

Ameno..

• İşin ustasından duyalım bir de @celil4334
  • Int32.Parse kullanıcısına yanıt
    Dalgamı gectin şimdi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cin diye bir şey yoktur =) ya depresyona girmişsin ya da çocuksun. Çocukluk dönemlerinde ara ara olur böyle şeyler
  • Acaba bir gün bir insan cine musallat olabilecek mi ?

• celil4334 kullanıcısına yanıt
    Hayır dostum ne münasebet Yanlış anlama lütfen. Geçenlerde bir konuda birine tavsiye vermiştin. Gayet mantıklı şeylerdi. Hatta senden fikir bile almışlığım oldu. Konu burada
    http://forum.donanimhaber.com/m_104157336/f_//tm.htm Birçok insandan daha bilgilisin bu konuda. Bunu düşündüğüm için mentionladım seni. Kusurum varsa affola.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert_06

cin diye bir şey yoktur =) ya depresyona girmişsin ya da çocuksun. Çocukluk dönemlerinde ara ara olur böyle şeyler

Eminmisin?
  • Diğer sosyal yaşam belirtileri:
    Sebepsiz baş ağrıları çekiyorum
    Vücutta uyuşmalar oluyor,( normal uyuşma değil )
    Vücudun çeşitli yerlerinde ağrılar (diş,baş,ayak bileği,el bileği,orta kol kasları vs vs)
    Gözetleniyormuş hissini her yerde yaşıyorum(Banyoda,koridorda,sokakta)
    Devamlı huzursuzluk, daralma,can sıkıntısı,her şeyden sıkılma hali
    Sürekli arkadan itiliyormuş hissine kapılıyorum bu sebeple yolda yürürken normal yürüme hızı değil koşarcasına yürüyorum,kontrol edilmesi çok zor bir durum.
    Yalnız kalma isteğini devamlı yaşıyorum,odama biri geldiğinde bunalıyorum,gitmesi için içten içe yalvarıyorum (nolur gitsin,off niye geldi ki, gibi)
    Halsizlik, iş yapmama isteği,işten çabucak sıkılma,kaytarma
    Geceleri korkmak veya uyuyamamak.Hemen hemen her gece başıma geliyor.

Daha çok asosyalsin gibi geldi bana depresyona girmiş olabilirsin bu yüzden (dini kısımlara dikkat etmezsek tabi onlar için bir yorumum yok :) )

• Anladığım kadarı ile sen cinler alemine kafayı fazla takmışssın.... Bu takıntıda seni günlük rutin işlerden uzaklaştırıp yalnızlığa ve miskinliğe itmeye başlamış... Bu senin psikolojini bozduğu kadar fiziksel dengenide bozar....

Açıkçası kendi kendini hasta etmişsin....

Bundan kurtulmak istiyorsan bir an önce rutin hayatına dönmeni tavsiye ederim... Namazına devam et, hariçten Fatiha,Nas,İhlas,Felak (özellikle Felak suresini çokça) okumaya devam et. Zaten varsa bir takıntı ancak Allah yardım eder sana.... O yüzden namazını aksatma ve ilgili ayetler ile içinden geçen yardım dualarını namaza sonrası bol bol oku....

Boş zamanlarında çık dolaş biraz. Hep evde bilgisayarın başında kalma...Arkadaşlarınla takıl, eski arkadaşlarını veya yaşıtın akrabalarını ara. Onların yanına git vakit geçir....

Evde uğraşacak bir şey arıyorsan şöyle 25 Lt bir akvaryum ve ona uygun 2 de balık al... Yem'iydi kumuydu,süsüydü,filtresiydi,temizliğiydi Vs. Vs. bayağı bir kafayı dağıtırsın...

En önemlisi, cinler alemi ile ilgili araştırmalarınada son ver !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Kardeşim, sendeki rahatsızlık tamamen psikolojik. Ayrıca hurafelerle kafanı bulandırmışsın, sanrılar yaratıyorsun.

Cin musallat olması, çarpması diye bir şey yoktur. Cinler de insanlar gibi bir tür. Onlarda da bizdeki gibi Müslüman olanlar, olmayanlar, iyi olanlar, olmayanlar var. Ama onlar kendi âlemlerinde, biz kendi âlemimizdeyiz.

Çok sıkıntı çekiyorsan da yapacak tek bir şeyin var:

NÂS

De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlâh’ına sığınırım.”

“Faiz yiyenler, şeytan çarpmış kimselerin cinnet nöbetinden kalktığı gibi kalkarlar. Bu hal onların, ‘Alım satım da tıpkı faiz gibidir.’ demeleri yüzündendir. Halbuki Allah, alım satımı helal, faizi haram kılmıştır. Bundan sonra kime Rabbinden bir öğüt gelir de faizden vazgeçerse, geçmişte olan kendisinindir ve artık onun işi Allah'a kalmıştır. Kim tekrar faize dönerse, işte onlar cehennemliktir, orada devamlı kalırlar.” (Bakara, 2/275)

Ayetten anlaşılıyor ki şeytan çarpması var.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

Agnostigim. Benim de basima gelmedi.

Sadece inananlarin bu tarz seyler yasamasi sizce ne kadar inandirici ?

çok Haklısın.Özellikle küçükken bazı hurafe Şeyler insanlara empoze ediliyor daha sonra bazı insanlar uzun süre boyunca psikolojik olarak etkisinden kurtulamıyor

• quote:

quote:

Keşke benim gibi ateiste de musallat olsa. Kaç yaşıma geldim bir atraksiyon yaşayamadım :(

Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez. Onların yardımcıları da yoktur. NAHL/37

o zaman İslâm inancına göre kişinin Tanrı'ya inanmadığı için cezalandırılmaması Lazım.Ne de olsanız sizin Allah ınız insanları saptırıyor ve doğru yola iletmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Uacellat_62

quote:

quote:

o zaman İslâm inancına göre kişinin Tanrı'ya inanmadığı için cezalandırılmaması Lazım.Ne de olsanız sizin Allah ınız insanları saptırıyor ve doğru yola iletmiyor

Allah haksız yere kimseyi saptırmaz.İnkarda aşırıya kaçarsa bir kulu mesala onu saptırır.

• Dostum asker arkadaşım var onun bu konularda tanıdıgı bi zat vardı, bana dönersen sana yardımcı olmaya çalışırım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.