Şimdi Ara

sapphire radeon x550 yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam* arkadaşlar sapphire radeon x550 256mb ekran kartım war aldığımda ekran kartının paylaşımlı olduğu söylendi şimdi sistemimde 1gb+512mb ddr 400 ramim war(1.5gb) ekran kartına sistemin ram inden nası paylaşım yapabiliriz

• Ekran kartın tam olarak paylaşımlı değil. Bu kartlarda hypermemory diye bir teknoloji var. Bu sayede 256 mb olan belleğini sistem belleğinden +256mb daha kullanarak kendi belleğini toplam 512 mb'a çıkarabiliyor. Yani kısaca Ekran kartının belleği(256mb)+Hypermemory ile bilgisayarın raminden alınan ek bellek(+256mb bazı modellerde değişebiliyor ama x550 256mblık modellerinde hypermemory 256+256 diye geçiyor)=512 mb
    Bu belleği ekran kartın otomatik ayarlıyor(manuel olarak ta ayarlanabiliyormuş ama ben bilmiyorum hatta gerek te duymuyorum otomatik yetiyordu bana) yani örn. oyunlarda sistem kendi kendine ekran kartına ek 256mb bellek veriyor ve normal raminden de 256mb eksiltiyor, oyundan çıktığında ise 256 mb'ı geri iade ediyor. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

• bu kartı 512 olarak kullanmak yani ram'den extradan 256 ayırmak sana performans açısından hiçbir şey kazandırmaz, emin ol.. o yüzden hiç uğraşma...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.