Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her nekadar reno sahibi olsam da Renonun bu şekildeki pazarlama taktiğine Bende arabayı alırken liste fiyatının 6 milyar altında bir rakama sattılar, 1 ay sonra bir 1 milyar daha indirdiler. Zaten liste fiyatı diye tuttursalar araba falan satamazlar (özellikle scenic ve Laguna için bu lafım) zaten çok satan sümbül ve megane de bu kadar indirim yapmıyorlar.
  • arkadaşlar bende 2001 model 1.6 motor rxt var geçen ay felaket yağmur vardı burada arabadan şıp şıp su akıyor çeşme sanki... götürdüm sanayiye önce radyo anteni dediler sonra sunroof dediler önce bir denediler tamam dediler ilk yağmur da gene aktı sonra tüm döşemeyi söküp sunroof taki tıkanan boruları açtılar benimkinde 2 sunroof var ama bana 50liraya mal oldu yani olur da su gelirse sunrooftaki su boşaltma kanalları tıkanmıştır hiç yorulmayın...hemen sanayiye
  • ARKADAŞLAR ACİL YARDIM LÜTFEN

Renault Scenic II 1.6 Privilage 16V BVA AT 2007 MODEL VE 12 000 km DE ARAÇ OLDUKÇA TEMİZ .. 32 000 'E KADAR DÜŞTÜ. BU ARABALAR ÇOK HOŞUMA GİDİYOR OLMAKLA BİRLİKTE ... SİZ SCENİC KULLANICILARININ BİLGİSİNE VE TAVSİYESİNE İHTİYACIM VAR.

1- BU PARAYA ALINIR MI
    2- İKİNCİ EL DE KAYBIM ÇOK OLUR MU

LÜTFEN BÜTÜN FİKİRLERİNİZİ İLETİN.. Sevgiler..
    Ömer ŞANLI
  • Aracın fiyatı zaten düşeceği kadar düşmüş. Sıfır fiyatını kontrol etmenizi tavsiye ederim. En üst donanımlı versiyon sizin baktığınız. Nette o fiyatlarda dci olanını gördüğümü hatırlıyorum. O daha cazip gelebilir belki size.
  • Arkadaşlar forumdaki eski konuları okuyorum şu anda neler kaçırdım diye bir arkadaş içecekleri koltuğun altındaki havalandırma kanallarının önüne koyuyorum demiş arabanın arka tarafındaki saklama gözlerinden mi bahsdiliyor acaba? ayak bölümünde paspasların altında kalan yerden??? bilgilerinzie sunuyorum.teşekkürler...
  • arkadaşlar yeni aracıma harf grubu seçerek plaka almak istiyorum, ancak üsküdar da istediğim grup! en uygun şekilde nasıl alabilirim?
  • Hayır koltukların hamen altında arkaya açılan hava kanallarının önüne.
    quote:

Orjinalden alıntı: belek

Arkadaşlar forumdaki eski konuları okuyorum şu anda neler kaçırdım diye bir arkadaş içecekleri koltuğun altındaki havalandırma kanallarının önüne koyuyorum demiş arabanın arka tarafındaki saklama gözlerinden mi bahsdiliyor acaba? ayak bölümünde paspasların altında kalan yerden??? bilgilerinzie sunuyorum.teşekkürler...
  • arkadaslar 2001 scenic kullanıyorum gecici olarak otom.vites benzinli 1.6. yabancıyım ama otom.vitese. bazı zamanlar takk diyo bises geliyo vitesten ve vitesin hata lambasi yaniyo. ama arabanın gidisinde bi sorun olmuyo yanık ısıkla gidiliyo sorunsuz. D konumunda da oluyor mesela 1 de giderkende olabiliyor. sahibi bana ısıtman lazım motoru o zaman yapmıyor dedi ama bana mantıklı gelmedi. boyle bir durum yasayan varmı acaba aranızda. bana sanki uygun miktarda gaz vermediğimde oluyo gibi geldi. biraz ayagim korkaktır fazla gaza bakmam cok bosa alirim .is acmaz insallah basimiza. ama konfor cok rahat yokuslarda geri kacirdin derdi yok sehir ici dur kalk problemi yok. duz vites hamallıkmıs bu zamana kadar araba bizi degil biz onu goturuyormusuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

Aracın fiyatı zaten düşeceği kadar düşmüş. Sıfır fiyatını kontrol etmenizi tavsiye ederim. En üst donanımlı versiyon sizin baktığınız. Nette o fiyatlarda dci olanını gördüğümü hatırlıyorum. O daha cazip gelebilir belki size.

tamay_aytam doğru söylüyor..Bence çok harika bir araç kaçırma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolis -- 1 Ocak 2008; 19:58:05 >
  • vıtesten tak dıye ses gelıp otomatıv vıtes ısıgı yanmasının nedenı bendede oldu reno servısıne göturdum yag basıncını ayarlayan ıkı adet göz varmıs onlardan bırı bozulmus dedıler bıraz daha böyle gıderse ıkıncısını de bozar ve arac kıtlenır dedıler okey dedım bıze kaca cıkar kıtlenırse 7 mılyar dedı adam dedım sen ne dıyosun ya arac mı alıyoz. sonra gıttım kıa servısıne arkadasım orda calısıyo bı sanzıman yagını degıstırdı problem kalmadı. reno servısıne kalsa işi kökten bıtırıyolar . bence garantısı dolan araclarınızı yetkılı servıse göturmeyın onun dısında aracımla ilgili prbolemım yok o ısık bır ara kafamı agrıtmıstı oda gıderıldı prbolem cozuldu. tavsıyem sende gıt hemen sanzıman yagını degıstır. dedıgın gıbı acayıp rahat oluyo trafıkte otomatık hemde acayıp zevklı

• Otomatik şanzımanın sorunu bu kadar basitse eğer çok acayip bir durum çıkıyor ortaya. Ben kendi aracımı almadan önce A/T almak için araştırma yapmış, ytabancı sitelerdeki yorumları da okumuştum. Renaultun scenicte kullandı A/T şanzımanda bir sorun olduğu kanaatine varmıştım. Çünki yabancı sitelerde de insanlar sorunlardan bahsedip şikayet ediyorlardı. Eğer bu kadar kolay çözülebilen bir sorunsa bu ingiltere'de de servise gitmemek gerekiyor herhalde.

www.carsurvey.org
    Renault Scenic Reviews - Carsurvey.org
    http://www.carsurvey.org/model_Renault_Scenic.html

buradan model yılına göre yorumlar okunabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: tayfunak

arkadaslar 2001 scenic kullanıyorum gecici olarak otom.vites benzinli 1.6. yabancıyım ama otom.vitese. bazı zamanlar takk diyo bises geliyo vitesten ve vitesin hata lambasi yaniyo. ama arabanın gidisinde bi sorun olmuyo yanık ısıkla gidiliyo sorunsuz. D konumunda da oluyor mesela 1 de giderkende olabiliyor. sahibi bana ısıtman lazım motoru o zaman yapmıyor dedi ama bana mantıklı gelmedi. boyle bir durum yasayan varmı acaba aranızda. bana sanki uygun miktarda gaz vermediğimde oluyo gibi geldi. biraz ayagim korkaktır fazla gaza bakmam cok bosa alirim .is acmaz insallah basimiza. ama konfor cok rahat yokuslarda geri kacirdin derdi yok sehir ici dur kalk problemi yok. duz vites hamallıkmıs bu zamana kadar araba bizi degil biz onu goturuyormusuz.

aman abi otomatik araba boşa alınmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: excerius

quote:

Orjinalden alıntı: tayfunak

arkadaslar 2001 scenic kullanıyorum gecici olarak otom.vites benzinli 1.6. yabancıyım ama otom.vitese. bazı zamanlar takk diyo bises geliyo vitesten ve vitesin hata lambasi yaniyo. ama arabanın gidisinde bi sorun olmuyo yanık ısıkla gidiliyo sorunsuz. D konumunda da oluyor mesela 1 de giderkende olabiliyor. sahibi bana ısıtman lazım motoru o zaman yapmıyor dedi ama bana mantıklı gelmedi. boyle bir durum yasayan varmı acaba aranızda. bana sanki uygun miktarda gaz vermediğimde oluyo gibi geldi. biraz ayagim korkaktır fazla gaza bakmam cok bosa alirim .is acmaz insallah basimiza. ama konfor cok rahat yokuslarda geri kacirdin derdi yok sehir ici dur kalk problemi yok. duz vites hamallıkmıs bu zamana kadar araba bizi degil biz onu goturuyormusuz.

aman abi otomatik araba boşa alınmaz

oda dogru ben de hıc bosa almam yanı trafıkte fazla bekledıgım zamanlar harıc rampa asagı fln asla ama dedıgım gıbı sanzıman yagını degıstrı farkıda göreceksın.yag gıbı kayıp gıder aracın

• Otomatiklerde birçok sorunun yağ değişiminin aksatılmasından kaynaklandığını belirten bir arkadaş var. Bu konuda oldukça tecrübeli (sanırım kendisi otomatikler ile igilenen bir kişi). Otomatikçilerin bu konuyu okumaları iyi olur diye düşünüyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_6429586/mpage_6/tm.htm
  • dedıgım gıbı konularıda okudum yag degısımınden gecıyo her sey :D bide bosa almayın rampa asagıya
  • sagolun arkadaslar ilginize. en kısa sürede servise goturecegim. arkadasta lancer var mitsubishi. 30bin km.de bir otomatik vites yag degisimi varmis duzenli olarak. 250 ytl falan tutuyormus. ama renault galiba omur boyu degisim ongormuyormus bu duz vites icin olabilir bence. daha yeni alisiyorum otom.vitese bosa almam artik. bide bosta N de calisirken yaglama yapmiyormus otom.vites galiba. alisacagiz kullanarak artık
  • meraba arkadaşlar bende ağustosta almıştım 2000 model 1.6 rxe düz sceniğimi km 95800 dü şuan 100200 oldu gayet memnunum sadece yağ ve filitrelerini değiştirdim o kadar başka bi masrafım olmadı yalnız eksozu ben almadan değiştirilmişti ucu tampona yakın olduğundan altını hafif eritir gibi olmuş eksozcuda ucunu düzelttirdim de eksozcu katalizatörün değişmesi gerekir km sini doldurmuş dedi ben baktım dıştan görünür bişi yok yakıtı da normal 100 km de (90-110)hızda 6.5-7 lt arası katalizatör serviste 1000 ytl civarı yan sanayi 350 ytl falan katalizatörün böyle değiştirme km si varmı cevap yazarsanız sevinirim.kazasız günler
  • bosuna paran gıder . gereksız bence degıstırmene gerek yok tamırcıler ve servısler para kazanmak ıcın ellerınden gelenı yapıyolar benım cam krıkosu bozulmustu servıs dırek degısmesı gerektıgını sölemıstı ve fıyatı 650 + kdv ben gıttım tamır ettırdım 50 ytl ye . gecen de aküyü degıstırmeye gıttım servıse marş motorunun da degısmesının gerektıgını söledı ne alakaysa kac para dedım 1000 ytl den fazladır dedıler . halbukı hıc bır problem yok . sen bos ver mılletı onlara kalsa herseyı degıstırmek ısterler. ne zamankı baktın olmuyo arabaya olumsuz yansıo ozaman degıstır.
  • teşekkürler ben de değiştirmedim ama kafama takıldı bi zararı olur mu diye sölediğin gibi ne zaman sorun çıkarır o zaman değiştiririm artık
  • Katalizör yakıt artıklarının çevreye zararını en aza indirmeye yarayan biralet. Muhtemelen bir değişme zamanı vardır ama ben kullanım kılavuzunda böyle bir ibareye rastlayamadım.
    Ayrıca otomatik vites için toyota ilk değişimi 36 binde 2. sini 60 binde 3.sünü 120 binde değişmesi gerktiğini öneriyo yarisin kullanım kılavuzunda. Demek ki ömürlük yağ yok. zaten yağ ucuz bişey ama otomatğin tamiri çok feci rakamlara patlıyor adama. Risk alınmaya değmez.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.