Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2000 model 1.6 rxt bva automatıch 117000 de .

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM
  • Anten yamuk duruyor. Bende katalizatör (doğrusu buymuş ya da katalitik konvertör) yok iptal edilip yerine susturucu uygulaması yapılmış. Pahalı da olmuyor böyle olunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamay_aytam -- 5 Ocak 2008; 23:03:47 >
  • evet banada dediler katalysator un yerine susturucu takarız ucuza malolur (80-90)ytl gibi,ama bu ne kadar doğru olur bilmiyorum.o zaman fazla yakar diyenler var eğer katalysator tıkalıysa da arabayı bunaltır çekişi düşer,fazla yakarsın diyolar gerçi benim scenic normal hızda 100 km de şehir dışı 6.5-7 lt arası yakıyo buda gayet normal heralde.katalysator iptal edilmiş halde ne yakıyo? şehir dışı
  • Arkadaşım iptal sonrası performans artışı oluyor. Yakıta da olumsuz bir etkisinin olduğunu sanmıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: srdmn

evet banada dediler katalysator un yerine susturucu takarız ucuza malolur (80-90)ytl gibi,ama bu ne kadar doğru olur bilmiyorum.o zaman fazla yakar diyenler var eğer katalysator tıkalıysa da arabayı bunaltır çekişi düşer,fazla yakarsın diyolar gerçi benim scenic normal hızda 100 km de şehir dışı 6.5-7 lt arası yakıyo buda gayet normal heralde.katalysator iptal edilmiş halde ne yakıyo? şehir dışı
  • Arabanız güzelmiş,bizde de 2000 model Otomatik 90.000'de Metalik Bakır rengi var. Sunroof motoru problemi yaşayan Scenic sever varmıdır acaba.Bizim arabanın arka sunroof motoru kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.Özel bir servise götürüp baktırdığımda motor da kısa devre olabileceği bu nedenle de kendini bloke ettiğini söylediler.Servis te motoru denerken sadece paneli yukarı kaldırabildi ileri bile itemedi ve sonra hiç çalışmadı. Sunroof açık kaldığı için zar zor manuel kapatabildiler. Geçen günde arka silecek gayet güzel çalışırken artık çalışmamaya başladı. Cam krikosu problemi arka sağ kapıda mevcut galiba çünkü ilk çalıştırma esnasında çat diye ses geliyor hafta sonu cam krikosuna ve arka sileceğe baktıracağım.Sunroof motoruna da daha sonra bakacağım artık. Yedek parça aldığım yerden Ankara da bu tür motorları tamir eden Şaşmaz da bir ustayı tavsiye ettiler.Gerçi işçiliğinin biraz pahalı olduğunu söylediler ama sıfır motora 550 ile 1000 Ytl arasında vermekten iyidir. Bunun haricinde arabadan memnunuz içi çok ferah ve geniş. Motorunun performansı ilk hızlanma hariç tatmin edici. Bu birazda katalizörden kaynaklanıyor.Bende katalizörü iptal ettirmeyi düşünüyorum.Böylece arabanın performansını biraz daha artırmış olacağım.Bundan önceki Clio Hb Rxt arabamızda da aynı işlemi yaptırmıştım arabanın performansı hissedilir derecede artmıştı. Zaten katalizörün tek faydası egsoz emisyonunu düşürerek araçların çevreye daha az zararlı egsoz gazı salınımına sebep olmasıdır. Bütün scenic severlere kazasız keyifli sürüşler dilerim.

• bende suunrof ta bı problem yok . bu katalyssator gercekten te artıtrdımı performansını bende ıptal ettırsem mı? yakıtta fark edıyomu acaba ?
  • Yakit artar performansata alt devirlerde azalir yani kalkista skinti bile yasaya bilirsin ama ust devirlerde guc artar.

Bu arada kis zincirmi alsam yoksapaletmi alsam kullanan varmi su paletlerden nasilki acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

bende suunrof ta bı problem yok . bu katalyssator gercekten te artıtrdımı performansını bende ıptal ettırsem mı? yakıtta fark edıyomu acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mellkor -- 8 Ocak 2008; 23:55:53 >
  • ya yakıt daha ne kadar artacak ıstanbulda benım 9-10.5 arası yakıyo hep. trafıge takılmadım mı 8.4 yakıyo.
    ozaman kalsın sökturmeyeyım . zaten bana yeterlı gelıyo 0-100 km performansı kalkıslarda anıden bastımmnı gaza koltuga bıle yapıstırıyo bızım tır gıbı kafayı bıle kaldırıyo valla
  • kar pençesi tavsiye ederim takması daha kolay ancak asfalt yolda fazla sürülmemeli diye düşünüyorum.
    Takmatik zincirim var çok zor takılıyo insanın parmaklarının ucu donuyor takacaz diye.
  • Yaşadığınız bölge fazla kar almıyorsa takmatik türü zincirler ucuz olduğu için daha uygundur diyebilirm. Belki de hiç kullanmak zorunda kalmayacağınız bir şeye fazladan para vermek bence uygun değil. 18 yıldır Eskişehirdeyim. Şimdiye kadar şehir içinde birkez bile zincir ihtiyacım olmadı.En sert kış şartlarında dahi kendi aracımı kullanırım. Ayurıca Kar kış demem şehirler arasına bile kendi arabamla giderim, Uzun yolda bile sadece 1 kez zincir takma zorunluluğum oldu. O yüzden bagajda zincir bulunur. gerekirse takarım diye.
    quote:

Orjinalden alıntı: Mellkor

Yakit artar performansata alt devirlerde azalir yani kalkista skinti bile yasaya bilirsin ama ust devirlerde guc artar.

Bu arada kis zincirmi alsam yoksapaletmi alsam kullanan varmi su paletlerden nasilki acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

bende suunrof ta bı problem yok . bu katalyssator gercekten te artıtrdımı performansını bende ıptal ettırsem mı? yakıtta fark edıyomu acaba ?

• SELAM ARKADAŞLAR
    YAKLAŞIK 8 AY ÖNCE 2001 SCENİC RXT 1.6 16V DÜZ VİTES FISTIK YEŞİLİ ALDIM... ARABADAN ÇOK MEMNUNUM BU 3. ARABAM ŞAHİN VE BROADWAY DEN SONRA BANA UÇAK GİBİ GELDİ.... ASLINDA ARABA ALMADAN ÖNCE UZUN SÜRE ARAŞTIRDIM
    KALABALIK BİR AİLE OLMAM AMACI İLE BUNU SEÇTİM BENCE SÜPER
    BU ARADA ARACA LPG TAKTIRDIM OMEVELA MARKA ....
  • ARABA ALMADAN ÖNCE DE SİZLERİN YAZILARINDAN BİR HAYLİ FAYDALANDIM ÖZELLİKLE ARAÇLARI KULLANAN KİŞİLERİN TAVSİYELERİ İNSANI RAHATLATIYOR..
    BENİM İSTEĞİM KULAKTAN DUYMA DEĞİL BİZZAT YAŞAYIP BAŞINA GELENLER YAZSINLAR...
    BANADA TAVUK KÜMESİ OLUR SATAMAZSIN DİYENLER OLDU...
    BUNA RAĞMEN ANKARA BULAMAYIP İNTERNET VASITASI İLE DENİZLİDEN SATIN ALDIMM.... VE ARABA SATIN ALACAK HERKESE TAVSİYE EDİYORUM...
  • Lpg ye neden ban çektin acaba
  • HENÜZ BİR KARA VEREMEDİM LPG HAKKINDA
  • LPG TAKTIRMADAN ÖNCE SIRALI SİSTEM SÜPER DEDİLER
    HATTA BENZİN İLE ARASINDA HİÇ FARK YOK DEDİLER AMA BAYAĞI FARK EDİYOR ..... ÇEKİŞ OLSUN SERİLİK OLSUN ÇOK FARK EDİYOR
    EN GÜZELİ BENZİN AMA BUNADA CÜZDAN DAYANMIYOR....
  • BU ARADA BENDE SİMİT TÜP VAR YAKLAŞIK 52 YTL YE DOLUYOR...
    AYGAZ KULLANIYORUM... ANKARA İÇİ ( DİKMEN İLKER ) ORTALAMA 350 KM.GİDİYOR.
  • SABAHLARI İLK KONTAGI ÇALIŞTIRDIĞIM ZAMAN ARABA ÇALIŞIYOR ... FAKAT AYAĞIMI GAZIN ÜZERİNE KOYDUĞUM ZAMAN DEVİR DÜŞÜYOR VE SANKİ İSTOP EDECEK GİBİ OLUYOR FAKAT 1 DAKİKA SONRA GEÇİYOR DÜZELİYOR ....
    USTAMA SORDUĞUM ZAMAN NORMAL OLDUĞU ARABANIN İLK ÇALIŞMADAN DOLAYI MOTORUN BELLİ BİR ROLANTİYE GELEN KADAR KENDİ DEVRİNDE ÇALIŞMASI GEREKTİĞİ Nİ SÖYLEDİ
    BU TİP SORUNLA KARŞILAŞAN VARMI ARANIZDA?
    YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM....
  • Arkadaşlar ben haziranda aldım scenic'i. İlk ay tüp konusunda biraz tereddütlüydüm ama bir ay da benzin faturam o kadar kabarık oldu ki internetten araştırmaya başladım ve zavolin marka sıralı lpg sistemi takdırdım.çok memnunum.bence benzinle hiç bir fark yok.yalnızca ben 109500de taktırdım tüpü.şu anda arabam 117500de.yazın çok dolandık araba kurban bayramında sallandı durdu.sordum lpgli araçlarda bujiler daha çabuk eskiyormuş.8000 - 9000 civarı değiştirin dediler.benzinde ise 10000 civarıdır bildiğiniz gibi.ben de trigger kayışı-yağ-buji-filtre-silecekleri( yağmurda özellikle ön silecekler inanaılmaz gıcırtı yapıyordu dayanamadım) değiştirttim.toplam 500 ytl.ve arabam formula araçlarına döndü.uçuyor maşallah araçta titreme falan olursa bujilerden derim ben.gazı hep aygaz euro lpg alıyorum ve memnunum.benzini ise genelde opetten alıyorum ve sorunsuz diyebilirim...

• BUJİ FİYATLARINI HATIRLIYORMUSUN
  • BU ARADA ARKADAŞTA 2000 MOTORU VAR DERİ KOLTUK DİGİTAL KLİMA VB..... TAVAN ÇITALARI VE YAN MARŞPİYEL DEMİRLERİ ÇOK YAKIŞIYOR ARABAYA .. AYRI BİR HAVA KATIYOR ANKARA ŞAŞMAZ FİYATLARI 130 DAN BAŞLIYOR 290 A KADAR ÇIKIYOR....
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.