Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • scenic - lpg uyumu ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar?
  • otomatık scenıc varsa eger lpg takılırsa rampada 4 kısı ıle kamyonlarla aynı gıdersınız.

2000 motor olan arkadaslar belkı dusunebılırler ama 1.6 ler ıcın degmez 1500 ytl ve 5000 km bır bujı degıstırmek akıl karı degıl bence işimiz olmaz benım lpg ıle bıde kapalı garajlara gıremıyosunuz oda var. en ıyısı ben ondan oda benden uzak dursun.
  • otomatik vitesin ısıgı sık yanmaya baslayinca dogru servise. yagi azalmis . kacak varmis herhalde. yagi tamamladilar kacagida sıkıladılar. esas bi lastik takoz parcasi varmis onu degistirdiler. simdi vitesler gecerken hissedilmiyor bile.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tayfunak

otomatik vitesin ısıgı sık yanmaya baslayinca dogru servise. yagi azalmis . kacak varmis herhalde. yagi tamamladilar kacagida sıkıladılar. esas bi lastik takoz parcasi varmis onu degistirdiler. simdi vitesler gecerken hissedilmiyor bile.

nerde yaptırdın ve ne kadara cıktı benımde vıtesler bıraz sarsıntılı gecıyo olmassa bende degıstırırm

tesekkurler sımdıden
  • valla tam hatırlamıyorum ama buji 30-40 civarı bir şeydir
  • İki senedir lpg li olarak kullanıyorum . Normal bakım harici hiç bir extra ilgi göstermedim aracıma. Bujilerde normal bakım aralığında değişiyor yani
  • 4 buji toplam 20-24 ytl değişimi ile 30ytl maliyeti var yanlız benim araçta takılı lpg var tartarini. Başta çok problem yaşadım sabah zor çalışma gibi sorun lpg kitinden çıktı değiştitdik sonra biraz iyiydi sonra bobin arızası yaptı. yani problem bitmiyor. takılacaksa bile usta önemli diyorum. yanlız masraf ve konfor hesaplanırsa tasarruf bence yok. yada ben çok şanssızdım diyeyim :)
  • Bobin arızası bu motorların klasik sorunudur, fazla kafana takma nasıl olsa 4 bobin var biri arızalanınca gideceğin yere kadar gidiyorsun, ben bagajda 1 tane bobin taşıyorum, ne olur ne olmaz diye, çünkü hep şehirlerarası yoldayken bozuldu benim bobinler, kıyıda köşede bir yerde bozulursa hiç olmazsa usta bulursam değiştirtirim diye düşünüyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: scenic26

4 buji toplam 20-24 ytl değişimi ile 30ytl maliyeti var yanlız benim araçta takılı lpg var tartarini. Başta çok problem yaşadım sabah zor çalışma gibi sorun lpg kitinden çıktı değiştitdik sonra biraz iyiydi sonra bobin arızası yaptı. yani problem bitmiyor. takılacaksa bile usta önemli diyorum. yanlız masraf ve konfor hesaplanırsa tasarruf bence yok. yada ben çok şanssızdım diyeyim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

Bobin arızası bu motorların klasik sorunudur, fazla kafana takma nasıl olsa 4 bobin var biri arızalanınca gideceğin yere kadar gidiyorsun, ben bagajda 1 tane bobin taşıyorum, ne olur ne olmaz diye, çünkü hep şehirlerarası yoldayken bozuldu benim bobinler, kıyıda köşede bir yerde bozulursa hiç olmazsa usta bulursam değiştirtirim diye düşünüyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: scenic26

4 buji toplam 20-24 ytl değişimi ile 30ytl maliyeti var yanlız benim araçta takılı lpg var tartarini. Başta çok problem yaşadım sabah zor çalışma gibi sorun lpg kitinden çıktı değiştitdik sonra biraz iyiydi sonra bobin arızası yaptı. yani problem bitmiyor. takılacaksa bile usta önemli diyorum. yanlız masraf ve konfor hesaplanırsa tasarruf bence yok. yada ben çok şanssızdım diyeyim :)

peki bu bobin arızası genel mi yoksa lpg kullanınmı ile herhengi bir bağlantısı varmı? Başka scenic arızaları varmı böyle çok önemli olmayan bilmemiz gereken.

• 2001 1600 16 v scenic var bende lpgli başka bu şartlarda lpg taktıran varmı? problem yaşayan varmı?
  • scenıc te bujı arızası ve yazın asırı sıcaklarda hararet oluyo bıde cam krıkosu arızası var . baskada bır problemı yok aracın gayet ıdeal konforlu arac.

bide arkdaslar benım arac fazla bugu yapıyo gıbıme gelıyo sızınkılerde ölemı ? bende fılm var camlarda acaba onlardan mı ? baska bugu problemı yasan arkdasımız var mı ?
  • fan açıkkenmi yapıyor buğuyu. Normalde olmaz ben hiç rastlamadım. Fakat kalrifer sürekli cam ayak veye sadece cam olarak ayarlı oluyor. yoksa yapıyor.
  • Bobin arızası renonun fabrika çıkışında kullandığı kalitesiz bobinden oluyor bende peş peşe 4 bobin değişti 1.5 senedir lpg li aracım gaza ait bir sorun olmadı Zavoli marka ancak 15 bin km de mutlaka gaz flitrelerinizi değiştirim rampada dur kalklarda sorun yaratır.
  • scenic26
    kardeş bendede 2001 rxt var
    ben kendim takdırdım omvl marka çok güzel
    lpg
  • geçen hafta siteye 2001 scenic olarak girip kayıtoldum
    ama şimdi uzaklaştırıldı yazıyor.
    nedenini bilen varmı ?
    ban anlamadım doğrusu
  • daha önce de yazmıştım,

bende de 2000 model 2,0 16v RXİ düz vites var.

MArt ayında Tartarini taktırmıştım.

20.000 km yapmışım ondan sonra, herhangi bir sorun yok, bazen stop ediyor, o da düzenli değil, bu yüzden götürüp baktırmıyorum.

geçen aylarda da kat iptal ettik, sonra da uzun yola çıktım, araba acayip uğultulu oldu, gaz bitip de benzine geçtiğinde uğultu hissedilir derecede azaldı ama gazda baya uğultulu oldu araba. (140 km/h 'den sonra)
  • ilker0638

İlker bende zavoli var 1litre tüple sehir içinde bu günlerde (kışın) 9 km gidiyorum yazın 10 km olmakta uzun yolda ise hız sınırlaması olmaksızın 100-130 vb 10.5 ila 11 km yapmakta bu değerler sende nasıl?
  • arkadaşlar araç lpg de iken vites titremesi oluyormu gerçi bbenzindede biraz var ama araç gaza geçtiğinde hissedilir derecede arttığı farkediliyor.
  • Valla servise sordum kesinlikle zincir takmayin dediler hem kirabilir hemde aracin abs ve diger elektronik devrelerine zarar vermeniz cok yuksek dediler tabi biraz kar edicez diye cok buyuk hasarlari goze almanin alemi yok kar paleti sordum o birazdaha iyi ama o da zarar verir dediler en iyisi vakumlu lastikmis biz onu oneriyoruz dediler.Ben Ankarada oturuyorum ama malesef cok kotu bir yer burasi taa keklikte oturuyorum kar yaginca bir araba dahi cikamiyor yokusu muhakkak bir onlem almak gerek zorda kalmadikca arabayi pek cikarmam ama ya lazim olursa vede kar varsa ne yapicaz onu bilmiyorum artik
    quote:

Yaşadığınız bölge fazla kar almıyorsa takmatik türü zincirler ucuz olduğu için daha uygundur diyebilirm. Belki de hiç kullanmak zorunda kalmayacağınız bir şeye fazladan para vermek bence uygun değil. 18 yıldır Eskişehirdeyim. Şimdiye kadar şehir içinde birkez bile zincir ihtiyacım olmadı.En sert kış şartlarında dahi kendi aracımı kullanırım. Ayurıca Kar kış demem şehirler arasına bile kendi arabamla giderim, Uzun yolda bile sadece 1 kez zincir takma zorunluluğum oldu. O yüzden bagajda zincir bulunur. gerekirse takarım diye.
    quote:

Orjinalden alıntı: Mellkor

Yakit artar performansata alt devirlerde azalir yani kalkista skinti bile yasaya bilirsin ama ust devirlerde guc artar.

Bu arada kis zincirmi alsam yoksapaletmi alsam kullanan varmi su paletlerden nasilki acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

bende suunrof ta bı problem yok . bu katalyssator gercekten te artıtrdımı performansını bende ıptal ettırsem mı? yakıtta fark edıyomu acaba ?

• Bu drumda size en iyi orjinal çivili NOKİAN gider herhalde ama epey tuzlu diye biliyorum. Eskişehir de kar buz çok olur ama düz bir şehirdir, normal lastikle bile şimdiye kadar yolda kaldığım olmadı, En sert kışlarda ve yerde nekadar kar veya buz olursa olsun aracımı bırakmam mutlaka işe kendi arabamla giderim. Ama dediğim gibi Ankara veya İstanbul a göre Eskişehir dümdüz bir şehirdir, rampalar olsa bile oldukça tatlı meyillidir.
    quote:

Valla servise sordum kesinlikle zincir takmayin dediler hem kirabilir hemde aracin abs ve diger elektronik devrelerine zarar vermeniz cok yuksek dediler tabi biraz kar edicez diye cok buyuk hasarlari goze almanin alemi yok kar paleti sordum o birazdaha iyi ama o da zarar verir dediler en iyisi vakumlu lastikmis biz onu oneriyoruz dediler.Ben Ankarada oturuyorum ama malesef cok kotu bir yer burasi taa keklikte oturuyorum kar yaginca bir araba dahi cikamiyor yokusu muhakkak bir onlem almak gerek zorda kalmadikca arabayi pek cikarmam ama ya lazim olursa vede kar varsa ne yapicaz onu bilmiyorum artik
    quote:

Yaşadığınız bölge fazla kar almıyorsa takmatik türü zincirler ucuz olduğu için daha uygundur diyebilirm. Belki de hiç kullanmak zorunda kalmayacağınız bir şeye fazladan para vermek bence uygun değil. 18 yıldır Eskişehirdeyim. Şimdiye kadar şehir içinde birkez bile zincir ihtiyacım olmadı.En sert kış şartlarında dahi kendi aracımı kullanırım. Ayurıca Kar kış demem şehirler arasına bile kendi arabamla giderim, Uzun yolda bile sadece 1 kez zincir takma zorunluluğum oldu. O yüzden bagajda zincir bulunur. gerekirse takarım diye.
    quote:

Yakit artar performansata alt devirlerde azalir yani kalkista skinti bile yasaya bilirsin ama ust devirlerde guc artar.

Bu arada kis zincirmi alsam yoksapaletmi alsam kullanan varmi su paletlerden nasilki acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: jasberny

bende suunrof ta bı problem yok . bu katalyssator gercekten te artıtrdımı performansını bende ıptal ettırsem mı? yakıtta fark edıyomu acaba ?

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.