Şimdi Ara

SCENİC SEVERLER BURADA TOPLANALIM (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.160
Cevap
143
Favori
1.363.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • araban kaç model.eğer yenilersen belki sesler kesilebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar1646

araban kaç model.eğer yenilersen belki sesler kesilebilir.

Bu çok pahalı bir yöntem olmaz mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: belek

arkadaşlar ben birkaç soru sordum hiç cevap gelmedi hamsiman yeni çakmak yaptırdım arabaya onun resmini vereceğim demişti lastiklere kaç hava basıyorsunuz diye sordum yakıt ne alemde benim yol bilgisayarı 11 ve üstü gösteriyor fm transmitter ile ilgili tecrübelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum bakın birsürü şey sordum sonra da hala ' ya forumda hareket yok' demeyin bekliyorum...

FM transmitterler özellikle büyük şehirlerde sorun çıkarıyor, küçük biryerde yaşıyorsanız sürekli boş bir kanal buluyorsunuz ve sorun olmuyor ama İstanbul, Ankara İzmir Bursa gibi neredeyse tüm frekansların dolu olduğu şehirlerde çok parazit yapıyor. Benim yol bilgisayarı 9.1 lt/100 km gösteriyor bu havalarda; yazın 8 lt ye kadar iniyorum(sadece şehir içi). lastik havası olarak kışın 33 ila 34 basıyorum tüm lastiklere karlı buzlu zeminde daha iyi oluyor 32 ye göre.

• slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.2002 scienic rxe aldım. konfor süper. yalnız bir kaç sorunu vardı arka bagaj krikoları bozuktu. elektrikli ayna düğmesi bozuktu bir de çok kötü kullanılmıştı. 2 gündür aracın yüzü güldü. benim gibi titiz bir adama düşünce ilk bagaj krikoları yapıldı. dikkat serviste tanesi 175 ytl 2 si 350 artı 50 ytl işçilik dediler. ben gidip tanesi 10 ytlye aldım kendim değiştirdim. bu günde elektrikli ayna düğmesi buzlunca 80 ytl düğmesi dediler. kapı içi tesisat değişebilir 425 ytl dediler işçilik hariç 20 ytlye düğmeyi buldum 10 ytlye taktırdım şimdilik hiç bir sorunumuz yok inşallah yaza lpg de taktırdık mı değmeyin keyfimize

• serdar1646 selam. Hocam uzun zamandır takip edemiyordum forumu ama maşallah anlamsız ve gereksiz mesajlarla doldurmuşsun bütün sayfaları. En kısa zamanda en üst rütbeye nasıl çıkarım onun hesabınımı yapıyosun anlamadım. Lütfen gereksiz yere mesaj kalabalığı yapmayalım. forum un tadını kaçırmayalım. Selamlar
  • bende 2005 model exception var,ama tam donanımlı yani privilageden daha üstün bi araba,özel seri,düşünürseniz görüşebiliriz
  • Arkadaşlar öncelikle herkese selam.

Bende aranıza yeni katılma çabası içerisindeyim. Yakın zaman içersinide 2000-2003 arası scenic RXT BVA almayı düşünüyorum. Yaklaşık 1 senedir her türlü kaynaktan araştırma yapıyorum. En son kaynağım ve en sağlam kaynağım burası oldu. Forum geçmişinden bugüne kadar olan hemen hemen tüm mesajlara baktım. Artılarının eksilerine göre daha fazla olduğunu, çıkan sorunların yetkili servislerden ziyade bu işi yapan diğer sağlam tamirci ustalardan daha ucuza giderildiğini öğrendim. Ayrıca Autoshow dergisinin en son çıkan sayısında bir çok arabaların artı ve eksi yönlerini belirtmişler. Burada scenic 2000-2003kasaını ele almışlar. Eğer inceleme şansı bulabilirseniz bir bakın derim. Formda yazılan Önemli konulara dergide değinmişler.
    Neyse şimdilik bu kadar. Yorumlarınızı okumaya devam edecem. Saygılar.
  • teşekkürler arkadaşım benim araba 2001 rxt ve şehir içi 11in altına inmiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: belek

teşekkürler arkadaşım benim araba 2001 rxt ve şehir içi 11in altına inmiyor

Arkadaşım yakıt olayı kullanım ile çok ilgilidir, mesela bizim yaris bu havalarda hanımın kullanımıyla 8-8.5 litre yakıyor, araç 930 kilo 1000 motor, scenic 1250 kilo 1600 motor ben 9.1 yakıyorum hemde 7 ışık geçiyorum (bizim hanım giderken 1 gelirken 2 ışık geçiyor sadece), yarisi sadece ben kullanırsam bu havalarda 7-7.5 yazın 5,5-6 lt yaktırıyorum. ayrıca bulunduğunuz şehrin trafik durumu da önemli tabii.
  • arkadaşlar 2002 ve benzeri scenic 1.6 16 Valf kullanma kılavuzu elinde olan varsa bana fotokopini ya da aslını gönderebilir mi? irtibat için pm den ulaşabilirsiniz.
  • değerli scenic kullanıcıları daha önce
    bakım zamanlarında bu yol bilgisayarı için illaki servise gitmem gerekiyomu
    yani bu yağ veya servis km si bilgilerini gösteren ekranın resetlenmesi gibi bişey aracın üzerinden kullanıcının direk yapması mümkün değilmi. yağını suyunu felan kendim değiştirtsem. sadece bu arıza uyarısını silmek için servise giymem mümkünmü, mümkünse maliyet ne kadar olur.
    diye bi soru sormuştum
    tolis arkadaşım cevaplamış ama sanırım yanlış anlamış bu sorunla ilgili bi bilgisi olan varmıdır.

soruma yardımcı olursanız sevinirim, çünkü 90000 bakımı geldi ve servise gitmemeyi düşünüyorum. yağ+yağ filtresi+benzin filtresi+hava filtresi+polen filtresi için 250 ytl istediler ben sanayide en fazla 150 ytl ye yaptırırım bunları :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tekne1

değerli scenic kullanıcıları daha önce
    bakım zamanlarında bu yol bilgisayarı için illaki servise gitmem gerekiyomu
    yani bu yağ veya servis km si bilgilerini gösteren ekranın resetlenmesi gibi bişey aracın üzerinden kullanıcının direk yapması mümkün değilmi. yağını suyunu felan kendim değiştirtsem. sadece bu arıza uyarısını silmek için servise giymem mümkünmü, mümkünse maliyet ne kadar olur.
    diye bi soru sormuştum
    tolis arkadaşım cevaplamış ama sanırım yanlış anlamış bu sorunla ilgili bi bilgisi olan varmıdır.

soruma yardımcı olursanız sevinirim, çünkü 90000 bakımı geldi ve servise gitmemeyi düşünüyorum. yağ+yağ filtresi+benzin filtresi+hava filtresi+polen filtresi için 250 ytl istediler ben sanayide en fazla 150 ytl ye yaptırırım bunları :)

bunu siz kullanıcı olarak yapamazsınız. Ancak sanayide bazı tamircilerde birden fazla araca bağlanabilen tipde bilgisayarlar var (daha doğrusu bilgisayarda birden fazla araç için yazılım ve bağlama kablosu var) onlarla hallediyorlar zaten, sanayide birkaç yere sor halledebilirsin, illada servise gitmek zorunda değilsin.

• çok saol kir-pi
    teşekkürler
  • arkadaşlar talebime olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi bi zahmet bana dönün. kullanma kılavuzu lazım bana
  • Arkadaşlar kusura bakmayın 15 tatile gidince boşluk bıraktık bahsettiğim konulara ait resimleri çeker çekmez göndereceğim.
    Yalnız forumda çok gereksiz konuşmalar var biraz daha seviyeli sohbetler daha faydalı olur kanatindeyim.
  • kadaşlar işte alel acele çektiğim ilave çakmaklığım ve üzerine taktığım fm modülatör

• koptuk yeni resimler

• resim işi biraz zor oldu

• Ben fazlaca uzun yol yaparım balıkesir -izmir zonguldak istanbul trabzon samsun ayrıca tatillerde bolca gezerim istediğim tarzda şarkıları sd karta aktarıyorum radyoların çekmediği yerlerde hele gece yolculuklarında çok güzel olmakta alacak olanlar mutlaka uzaktan kumandalı olarak almalarıdır.
  • ya hocam kimsede yok mu kullanma kılavuzu?
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.