Şimdi Ara

Sempron 3100+ vs Barton 2500+

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bende barton mobil 2500+ ve abit nf7-S R2 var, su soğutma ile 2640mhz gördüm en fazla (ramler dandik bide, daha fazlasına 2.1 voltta bile çıkamadım) şimdi bu sempron o/c olunca (onda da 2640mhz desek) benimkini ne kadar geçer, oyun ve multimedyada
    örneğin dvdrip filan yaparken.
    bartonda 640cache var, sempronda 256 (yanlış biliyor olaiblirim sempronu, moralim bozulmasın diye pek bakmamıştım)
    ama buna karşılık 400fsb ve 800fsb farklılıkları var.
    Sizce sempron a geçmekmi lazım.Yoksa az bi performans için boşa mı para vermiş sayılırız.

edit: bartonda 512+128
    sempronda 256+128 di sanırım cacheler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assassa -- 30 Ekim 2004, 12:03:31 >

• Bana sorarsan semprona gecıcegıne durumun ıyı ıse dırek amd64 e gec
  • Tabi ki sıfırdan alanların sempron alması mantıklı, senin, benim ve benzerlerimiz gibi elinde 2500+ olanların tutup semprona geçmesi çok da iç açıcı ilerleme göstermez. Hani 64bit windows iyice ortada olsa, tamam derim.

Yani, 2500+'ı iyi fiyata satamıyorsan semprona geçme. Ama "denemem lazım" diye hissediyorsan, geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurol

Tabi ki sıfırdan alanların sempron alması mantıklı, senin, benim ve benzerlerimiz gibi elinde 2500+ olanların tutup semprona geçmesi çok da iç açıcı ilerleme göstermez. Hani 64bit windows iyice ortada olsa, tamam derim.

Yani, 2500+'ı iyi fiyata satamıyorsan semprona geçme. Ama "denemem lazım" diye hissediyorsan, geç.
    Evet Windows XP 64 bit edition çıksın 64 bit amd alırsın ama dvdripping için olmasa da oyun için sepron 3100+ overclock ile p43,2'yi geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Evet Windows XP 64 bit edition çıksın 64 bit amd alırsın ama dvdripping için olmasa da oyun için sepron 3100+ overclock ile p43,2'yi geçer.

Alıntıları Göster
    Bence de hiç gerek yok semprona... Bekliyorum hele win64-a64 soc939-NF4 serisi bir çıksın olay o zaman tamamlanacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: java

Bence de hiç gerek yok semprona... Bekliyorum hele win64-a64 soc939-NF4 serisi bir çıksın olay o zaman tamamlanacak...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: java

Bencede :)
    Ancak Microsoft Win64 yapimini bir sureligine durdurmus diye haber aldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ranilin

quote:

Bencede :)
    Ancak Microsoft Win64 yapimini bir sureligine durdurmus diye haber aldim.

Alıntıları Göster
    64 bit windows çıkarmasa bile işlemci genede çok iyi be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trooper27 -- 29 Ekim 2004, 23:11:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trooper27

64 bit windows çıkarmasa bile işlemci genede çok iyi be

Alıntıları Göster
    peki 64bit windowsta 32bitlik program çalışacak mı?

bide torrent olarak 64bit WinXP var, kolpa mıdır o, yoksa beta filan mı
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

+1

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

BU ZAMANDA 2500 Ü OLAN SEMRONA YA PARA VERMESİ MANTIKSIZ BENCE

• quote:

Orijinalden alıntı: Buraks23

quote:

BU ZAMANDA 2500 Ü OLAN SEMRONA YA PARA VERMESİ MANTIKSIZ BENCE

Alıntıları Göster
    direk 64 e geç "nforce 4 çıkmasını bekle ama"

• quote:

Orijinalden alıntı: assassa

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: assassa

Evet calisacak.
    Beta versyonu o..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: assassa

Evet calisacak.
    Beta versyonu o..

Alıntıları Göster
    bence sempron 3100+'le athlon xp'leri karşılaştırmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: oray

bence sempron 3100+'le athlon xp'leri karşılaştırmayın...

Alıntıları Göster
    beyler win64 ü bekleyeceğinize mevcut linux 64 bit desteklerken ne diye bekliyorsunuzki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19

beyler win64 ü bekleyeceğinize mevcut linux 64 bit desteklerken ne diye bekliyorsunuzki.

Alıntıları Göster
    Böyle giderse ömür beklemekle geçer,,,,heralde donanım piyasasının bu kadar karışık olduğu başka dönem yoktur.Merak etmeyin nforce4 den 3 ay sonra da yeni donanımların adı geçmeye başlar,değiştirme yapılacaksa,belli bir yerde karar vermek lazım.Ömür o kadar uzun değil

• quote:

Orijinalden alıntı: CanDostum

Böyle giderse ömür beklemekle geçer,,,,heralde donanım piyasasının bu kadar karışık olduğu başka dönem yoktur.Merak etmeyin nforce4 den 3 ay sonra da yeni donanımların adı geçmeye başlar,değiştirme yapılacaksa,belli bir yerde karar vermek lazım.Ömür o kadar uzun değil

Alıntıları Göster
    eski bir overclock sevdalısı olarak aşkla şu parçaların tr de olmasını bekliyorum tabi biraz da olsa makul fiyatlardan :D

nforce4(Sli)+amd64(0.09m) 3500+ 6800ultraX2+tcdd chipli ramler+ocz ddr booster+ocz 600w power supply.

• quote:

Orijinalden alıntı: kunteper

eski bir overclock sevdalısı olarak aşkla şu parçaların tr de olmasını bekliyorum tabi biraz da olsa makul fiyatlardan :D

nforce4(Sli)+amd64(0.09m) 3500+ 6800ultraX2+tcdd chipli ramler+ocz ddr booster+ocz 600w power supply.

Alıntıları Göster
    inşallah yakında tüm parçalar TR'ye geliyooo...

TR bu konuda çok geri kalmış.

Thermalright'ın yeni soğutucusu XP-90 (Soket 754 için) Türkiye'ye geldi mi?? Bi bilginiz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fprox41

inşallah yakında tüm parçalar TR'ye geliyooo...

TR bu konuda çok geri kalmış.

Thermalright'ın yeni soğutucusu XP-90 (Soket 754 için) Türkiye'ye geldi mi?? Bi bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    Faux galiba daha gelmedi ama kesin konusmayayim..
  • quote:

Faux galiba daha gelmedi ama kesin konusmayayim..

Alıntıları Göster
    ya abi onu bekle bunu bekle biz ne alcaz yaaawww
  • quote:

Orijinalden alıntı: ENIGMA

ya abi onu bekle bunu bekle biz ne alcaz yaaawww

Alıntıları Göster
    seneye bu zamanalrda çift çekirdekli işlemcileri konuşuyor olacagız gibi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.