Şimdi Ara

sese duyarlı led ışık yapmak istiyorm yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • s.a beyler sese duyarlı led ışık yapmak istiyorm ama nasl yapılcağını bilmiyorum bilen birisi warsa yardımcı olabilirmi bu arada led leri fana ve kasayada takcam onlar sese duyarlı olmcak onları ben fanın kablosuna bağlasam sorun yaşarmıyım? sadece bass kolonun üstüne sese duyarlı yapmak bunlarıda direk bass kolonuna taksam yüksek woltaj dan patlarlarmı diğer konularda araştırdım ama pek bişi anlamadım dediğinz malzemelerden sadece şuan şerit led trafosu bulabildm 3amper 36 w 10 mt yazıo üstünde

• yardım eden yokmu ya
  • Biraz arasan bulucaksın forumda

http://forum.donanimhaber.com/m_49669428/tm.htm
  • google ye ne aramak istiyosan onu yaz sonuna dh koy çıkar :)
  • hocam ben zaten orayı biliyorumda çok karma karışık orası ben daha detaylı bişe istiyorm
  • bu devre karmakarışık ise birşey demiyorum başka neresi karma karışık bi tip31c yada bd241 transistör var
  • tmam hocam haklısın k bakma tek sorum olcak şu led ışıkları tip31 flen olmadan fanın kablosuna bağlasam patlarmı we kolona takıcağım led leri direk bass kolonun iç kolon bağlantısına bağlasam sese duyarlı olurmu ve yüksek voltajdan patlarmı demek istiyorm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi system92 -- 27 Haziran 2012; 10:34:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: system92

tmam hocam haklısın k bakma tek sorum olcak şu led ışıkları tip31 flen olmadan fanın kablosuna bağlasam patlarmı we kolona takıcağım led leri direk bass kolonun iç kolon bağlantısına bağlasam sese duyarlı olurmu ve yüksek voltajdan patlarmı demek istiyorm

kardeşim direk kolona bağlarsan çalışmaz kondansitör kullanman şart bunudu şu devre ile yapıyosun kardeşim alttaki konuda arkadaş detaylı bi şeklilde anlatmış arkadaş

http://forum.donanimhaber.com/m_49669428/tm.htm
  • teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: system92

s.a beyler sese duyarlı led ışık yapmak istiyorm ama nasl yapılcağını bilmiyorum bilen birisi warsa yardımcı olabilirmi bu arada led leri fana ve kasayada takcam onlar sese duyarlı olmcak onları ben fanın kablosuna bağlasam sorun yaşarmıyım? sadece bass kolonun üstüne sese duyarlı yapmak bunlarıda direk bass kolonuna taksam yüksek woltaj dan patlarlarmı diğer konularda araştırdım ama pek bişi anlamadım dediğinz malzemelerden sadece şuan şerit led trafosu bulabildm 3amper 36 w 10 mt yazıo üstünde

bnce hazır satılanlardan alabilirsin daha iyi olur profesyönel bişi istiyosan
  • ses sistemin nasıl bişey , bende amfi var ledlerin +ve- sini çıkışlara taktım bassa göre yanıp sönüyo :)
  • Beylerhttp://forum.donanimhaber.com/m_49669428/tm.htm bu konudaki sistemi yaptım fakat görüntü olarak pek güzel olmadı.
  • Yapabildin mi arkadaşım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ben odamın belırlı yerlerıne 4 kutu yapıcam yanı kutularda beser tane 5mm lık olucak toplam 20 tane 5mm led olucak bunları birbirinden ayrımı yapmalıyım adaptor kaçlık olmalı nasıl baglamalıyım :S
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.