Şimdi Ara

Sessizlik amacıyla PSU değiştirmeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. DH sağolsum imzamı kilitlemiş dolayısıyla göremiyorsunuz ama bu aralar içimdeki donanıım canavarı tekrar dürttü ve yıllar sonra güzel bir sistem topladım; hatta öncelikle sistemimi yazayım:

-High Power Absolute 750W 80+ Bronze
    -2500k
    -Asus Maximums Gene-z Gen3
    -Noctua NH-D14 işlemci soğutucu
    -Cooler Master RC-922 Advanced kasa.
    -Sapphire HD 5850 Toxic
    -80 GB Intel Sata 2 SSD
    -WD Caviar Green 2TB
    -8GB gskill Ripjawsx 1600 Mhz CL9
    -2 adet kasa fanı ( 1x Noctua NF-P12 1x Cooler Master 14 CM )

Arkadaşlar Noctua NH-D14 bana epey bir seviye atlattı ve gerçekten de kasa sessizleşti. Ancak bu defa da PSU sesli gelmeye başladı. Geceleri internette takılırken bilgisayardan gelen sese inanılmaz kafayı takıyorum.

Ön bilgi olarak, hiç bir zaman SLI/Crossfire düşünmüyorum. Ekran kartımı yenilersem de ya Kepler serisi alırım ya da AMD 7950 gibi gözüküyor. 7950 de sanırım zaten 5850'den az yakan bir kart. Yani benim maksimum güç ihtiyacım bu kadar.

Şimdi sizlere sorum şu ki şu aşağıdaki iki ürünü alsam ve 14 lük cooler master fanımı emekli etsem sistemim süper sessiz olur mu?

Veya daha ucuza önerileriniz var mı şunu al çok sessiz seviye atlarsın dediğiniz güç kaynakları/fanlar var mı?

600 - 650 Watt arası Gold sertifikalı süper sessiz bir PSU mesela? Epey bakındım göremedim...

Şimdiden teşekkürler.

• Emin misin psu dan geldiğine sesin ? Kasa fanlarından geliyor olmasın ? Çok masraflı görünüyor değişim. Seasonic sizin için oldukça iyi olur. Belli bir seviyeye kadar fan çalışmıyor yani sıfır ses.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Emin misin psu dan geldiğine sesin ? Kasa fanlarından geliyor olmasın ? Çok masraflı görünüyor değişim. Seasonic sizin için oldukça iyi olur. Belli bir seviyeye kadar fan çalışmıyor yani sıfır ses.

Öncelikle yorum için teşekkürler.

Hocam yük arttıkça tüm sistem komple ses yapmaya başlıyor rahatsız edici seviyede değil çünkü zaten oyun oynuyor oluyorum. Ama gece sessizliğinde PSU'dan eminim hem hafif elektriksel sesler hem de fan sesi geliyor. Aslında bir problemi yok normal çalışması böyleydi zaten ama dediğim gibi fanların birini ve CPU soğutucuyu susturunca PSU nun sesi ortaya çıktı.

Seasonic gerçekten güzel ürün ama çok pahalı, sizce benim sisteme 600 - 650 W sessiz ve biraz daha ucuz bir PSU da gider mi? Pek anlamıyorum PSU'dan hangi markalar öne çıkıyor?

• XFX 650w iyi.
    inventus
    XFX P1-650X-NLH9 XXX Ed. 650W 80+ Bronze tak çıkar kablolu Güç kaynağı - inventus
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4483

2. el olarak sizinkini satabilirsiniz. En kötü XFX alın bence. 5 yıl garantili modüler, 14cm ısı kontrollü sessiz fan, 80+ bronze.

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Arkadaşlar merhaba. DH sağolsum imzamı kilitlemiş dolayısıyla göremiyorsunuz ama bu aralar içimdeki donanıım canavarı tekrar dürttü ve yıllar sonra güzel bir sistem topladım; hatta öncelikle sistemimi yazayım:

-High Power Absolute 750W 80+ Bronze
    -2500k
    -Asus Maximums Gene-z Gen3
    -Noctua NH-D14 işlemci soğutucu
    -Cooler Master RC-922 Advanced kasa.
    -Sapphire HD 5850 Toxic
    -80 GB Intel Sata 2 SSD
    -WD Caviar Green 2TB
    -8GB gskill Ripjawsx 1600 Mhz CL9
    -2 adet kasa fanı ( 1x Noctua NF-P12 1x Cooler Master 14 CM )

Arkadaşlar Noctua NH-D14 bana epey bir seviye atlattı ve gerçekten de kasa sessizleşti. Ancak bu defa da PSU sesli gelmeye başladı. Geceleri internette takılırken bilgisayardan gelen sese inanılmaz kafayı takıyorum.

Ön bilgi olarak, hiç bir zaman SLI/Crossfire düşünmüyorum. Ekran kartımı yenilersem de ya Kepler serisi alırım ya da AMD 7950 gibi gözüküyor. 7950 de sanırım zaten 5850'den az yakan bir kart. Yani benim maksimum güç ihtiyacım bu kadar.

Şimdi sizlere sorum şu ki şu aşağıdaki iki ürünü alsam ve 14 lük cooler master fanımı emekli etsem sistemim süper sessiz olur mu?

Veya daha ucuza önerileriniz var mı şunu al çok sessiz seviye atlarsın dediğiniz güç kaynakları/fanlar var mı?

600 - 650 Watt arası Gold sertifikalı süper sessiz bir PSU mesela? Epey bakındım göremedim...

Şimdiden teşekkürler.

hocam bende ayni sounu yasiyorum ve ben daha kolay bir yola basvuracagim, sadece fani degistirecegim yeni bir psu alasim yok acikcasi, ve sessiz bir fan bulursam alacagim ve takacagim. yeni bir psu 300TL desek, bir fan ise max 50TL iken 6 kat daha fazla vermek istemiyorum sonucta isimi goruyor. kisaca, sessiz bir fan bulursaniz garantiniz ve sessizlik adina bence onu takmaniz daha hesapli olur

• 5850 toxic şuanda sisteminde var mı ? yoksa yeni mi alacaksınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

XFX 650w iyi.
    inventus
    XFX P1-650X-NLH9 XXX Ed. 650W 80+ Bronze tak çıkar kablolu Güç kaynağı - inventus
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4483

2. el olarak sizinkini satabilirsiniz. En kötü XFX alın bence. 5 yıl garantili modüler, 14cm ısı kontrollü sessiz fan, 80+ bronze.

Hocam öneri için çok teşekkürler epey araştırdım bu güç kaynağını ve birkaç inceleme okudum; high power dan vazgeçip de masraf ettiğimde sanırım 2 yıl sonra bu da aynısı olacak onu çıkarttım incelemelerimden :)

www.overclockersclub.com
    Attention Required! | Cloudflare
    http://www.overclockersclub.com/reviews/xfx650w/6.htm

quote:

hocam bende ayni sounu yasiyorum ve ben daha kolay bir yola basvuracagim, sadece fani degistirecegim yeni bir psu alasim yok acikcasi, ve sessiz bir fan bulursam alacagim ve takacagim. yeni bir psu 300TL desek, bir fan ise max 50TL iken 6 kat daha fazla vermek istemiyorum sonucta isimi goruyor. kisaca, sessiz bir fan bulursaniz garantiniz ve sessizlik adina bence onu takmaniz daha hesapli olur.

Bu da mantıklı aslında ama dediğim gibi pek anlamıyorum bu işlerden ve kalkışırsam toptan sistemi elime alabilirim gibime geliyor açıkçası.

Şöyle 300 liraya kendini yağlayan bilyalı güzel bir fan ve 650-750 watt arası sessiz bir PSU arayışım devam ediyor...

Ama ikinize de değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZaPT!Y3

5850 toxic şuanda sisteminde var mı ? yoksa yeni mi alacaksınız ?

Var hocam Aralık ayında Teknobiyotik'ten almıştım.
  • quote:

quote:

Bende şaşırdım birden bire , yeniden piyasaya mı çıktı diye :) çok sağLam kart ;)
  • quote:

quote:

quote:

Bende şaşırdım birden bire , yeniden piyasaya mı çıktı diye :) çok sağLam kart ;)

Teşekkürler hocam çok daha iyileri sizin olsun bu da işte f/p anlamında gerçekten parasının her kuruşunun hakkını veren bir kart. Karttan memnunum BF3 gibi bir derdim olmadığı için her işimi görüyor şimdilik. Ne zaman ki Rome Total War 2 gelir o zaman kart arayışları başlar :)

• bende Highpower element 750 w aldım sesli çalışıyor bir uğultu var ve psu dan geldiğine eminim anlayamadım herkes beğeniyor bizimkilerdemi sorun var acaba
  • Sesli powerlerden uzak durun.kafa ütülemesi hiç çekilmez.
  • aynen benim HDD de sesli çalışan bir model karşılıklı kapışıyorlar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.