Şimdi Ara

Sigara bırakmak konusunda yardımlaşma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ilk aşamada vücut için gerekli kimyasalları eksiltmeden sadece sigaranın sosyal ve ritüel bağımlılığından kurtulmak için NİKOTİN SAKIZI çiğnedim. başlarda her sigara canım istedikçe nikotin sakızı çiğnedim. yavaş yavaş azaltarak bazen yarım sakız şeklinde BİR AY içinde tamamen bıraktım. bu ilk bir ayda vücut fiziksel olarak nikotinsiz kalmadı. çayların yanına, yolculuk sonrasında, molalarda yaşanan sigarasızlık etkisini kırmak için bir zamanım oldu. ikinci aşamada nikotin sakızını bırakarak. sigarasız bir hayata devam ettim.

nikotin sakızı nasıl çiğnenir: kesinlikle normal sakız gibi şak şak ciğnenmez. önce biraz dişleyip sakız kıvamına gelir gelmez. dudak diş arasına, damak altına nikotinin emilimi için bekletiyoruz. ara ara çiğneyip salınıma devam ettiriyoruz. bu kimyasal sakız şeklinde ama normal sakız gibi çiğnenirse verimsiz olur.

sigarasızlığın yoksunluk belirtilerini abur cuburla tamamlayabilirsiniz. alınan kilolar bir süre sonra aynen veriliyor.

nikotin sakızı çiğnesemde sigara içmek istiyorum:
    sakızı yanlış ciğniyorsunuz ya da nikton miktarı yetersiz. başlarda 2 mg yerine 4 mg lık olandan denenebilir. r

kesinlikle bir dal da olsa sigara yakmayınız. daha sonra zaten tad ve koku açıldıktan sonra tiksinti verici bir şey olduğunun farkına varıyorsunuz. bu farkındalıktan sonra isteseniz de tekrar başlayamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 1 Ocak 2016; 10:42:52 >

• 5 sene içtikten sonra birden bıraktım öyle saçmasapan yöntemlerle ugraşmakla olcak değil bırakmak istiyosan bırakırsın zaten 1-2 hafta hiç içme ondan sonra yak bitane yarısını içemez söndürürsün zaten ve hayırlı olsun sigaradan kurtuldunuz şuanda 5 ay kadar oldu bırakalı
  • Touch Blue içmeye başladım. Hem aşırı hafif hem de günde 3 taneyi geçmiyorum.
  • Hocam daha once ilac vb takviye kullanarak uzun sure birakmistim ama bi kac saat sonra irademle birakicam bi sorum olucak bu surede dalginlik vb oluyomu cok araba filan kullanmada bi sorun olurmu
  • 1 kere içtiniz ama nasıl acaba? İçinize çekmediniz büyük ihtimal. Ayrıca o laf yalan onun devamı gelir eöin olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

İlginç, bağımlılık yapıyor denir ama 1 kere içtim bir daha hiç istek falan olmadı. 1 kere denemekten bir şey olmaz sözü doğruymuş galiba.

Bunu bir de eroinle denesene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2 yıldır kendim sarıp ya da pipoyla tütün içiyorum. Ayda 1-2 kere içiyorum, bazen de hiç içmiyorum. İçmediğimde bir eksiklik hissetmiyorum, nasıl bağımlı olduğunuzu da çözemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lews Therin Telamon -- 1 Ocak 2016; 11:27:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lews Therin Telamon

quote:

İlginç, bağımlılık yapıyor denir ama 1 kere içtim bir daha hiç istek falan olmadı. 1 kere denemekten bir şey olmaz sözü doğruymuş galiba.

Bunu bir de eroinle denesene

Konu sigara karıştırma onu.

• Arkadaşlar cevapları okudum şu an yoğunluktan cevap yazamıyorum akşam cevaplıycam

• quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

quote:

Orijinalden alıntı: candosttr

Siz öğrencisiniz ne güzel zihniniz de açılacak bende yazarım adaptasyon sorunu yaşadım 20 gün yazılarıma ara verdim ama şu anda sorun yavaş yavaş düzelmeye başladı

Kitabınız falan var mı hocam ? Bu arada bende ara veriyorum tekrar başlıyorum hep.Bir türlü tam anlamıyla bırakamadım.

Evet gülüver isminde bir kitabım var dr den bulabilirsiniz

• Zammı görünce bırakırsınız rahat olun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mp_

iki aşamalı bıraktım:
    ilk aşamada vücut için gerekli kimyasalları eksiltmeden sadece sigaranın sosyal ve ritüel bağımlılığından kurtulmak için NİKOTİN SAKIZI çiğnedim. başlarda her sigara canım istedikçe nikotin sakızı çiğnedim. yavaş yavaş azaltarak bazen yarım sakız şeklinde BİR AY içinde tamamen bıraktım. bu ilk bir ayda vücut fiziksel olarak nikotinsiz kalmadı. çayların yanına, yolculuk sonrasında, molalarda yaşanan sigarasızlık etkisini kırmak için bir zamanım oldu. ikinci aşamada nikotin sakızını bırakarak. sigarasız bir hayata devam ettim.

nikotin sakızı nasıl çiğnenir: kesinlikle normal sakız gibi şak şak ciğnenmez. önce biraz dişleyip sakız kıvamına gelir gelmez. dudak diş arasına, damak altına nikotinin emilimi için bekletiyoruz. ara ara çiğneyip salınıma devam ettiriyoruz. bu kimyasal sakız şeklinde ama normal sakız gibi çiğnenirse verimsiz olur.

sigarasızlığın yoksunluk belirtilerini abur cuburla tamamlayabilirsiniz. alınan kilolar bir süre sonra aynen veriliyor.

nikotin sakızı çiğnesemde sigara içmek istiyorum:
    sakızı yanlış ciğniyorsunuz ya da nikton miktarı yetersiz. başlarda 2 mg yerine 4 mg lık olandan denenebilir. r

kesinlikle bir dal da olsa sigara yakmayınız. daha sonra zaten tad ve koku açıldıktan sonra tiksinti verici bir şey olduğunun farkına varıyorsunuz. bu farkındalıktan sonra isteseniz de tekrar başlayamazsınız.

çok mantıklı, bende bu şekilde bırakacağım şubatta yıllık iznimi alınca

• Nikotin bandı sakızı vs bunlar sadece süreci uzatmaya yarar 😉

• Hepinize merhaba dün bıraktım şimdi hayatıma ufak naneli şekerleri soktum . ki günde 1 paket civarı içiyordum böyle olacak gibi degil tavsiyem agızda tiryaki etkisi yaratacak şeylere yönelin . Mesela nane şekerleri , çikolata vb çekirdek kolay gelsin
  • içince balgam oluyor asıl güya sigara balgamı azaltıyor yalan
  • Yeni yilda ne kadar zam geldi paket basi 50krs mu
  • Mehmet Kırış?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 25grudnia

Mehmet Kırış?

Evet

• Kiz arkadasim beni sallamiyor hocam ben icmiyimde kim icsin
  • quote:

Bağımlılık yapan hiç bir şey ilk seferde bağımlılık yapmaz.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.