Şimdi Ara

Sigara bırakmak konusunda yardımlaşma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle sigara bırakmak isteyen arkadaşlarla bilgi alışverişi yapmak isteriğim için bu konuyu açtığımı belirtmek isterim.
    Ben sigarayı bırakalı 32 gün oldu 20 senelik sigara bağımlısıydım bu 32 günün sonunda anladım ki sigara bağımlılığından daha ötede bir bağımlılıkmış madde bağımlılığıyla eş değer hatta daha fazla.ama şöyle birşey varki sigara bırakmak çok kolay o kadar basit ki sigara isteğiniz geldiği zaman 2 dakika sadece istek geliyor yani paikolojinizle falan oynamıyor şöyle anlatalım canın portakal istedi ama yanında yok strese girermisin yoksa portakal yoksa mandalin veya elma mı yersin.emin olun sigara da aynı sigara yoksa yerine çerez fındık fıstık ekmek koyun demiyorum kilo yapar yanınızda bolca su taşıyın ben su taşıyorum ve üşenmeden 3 litre suyu içiyorum kakaolu süt içiyorum bitter çikolata ama 25 kuruşluk olanlardan 1 tane ama keyf ala ala 15 dakika sürüyor ))) suyu çok kullanın kilo yapmaz ve nikotin iateğini azaltır ayrıca nikotini vucuttan atar.peki ne kadar zaman devam edecek bu şekilde 20 gün devam ediyo sonra bitter yeniyosunuz veya su içişiniz azalıyor süt illa olacak diyr bişey yok haline geliyor.yani 1 ayın sonunda artık HAYATINIZ DEĞİŞİME AYAK UYDURMAYA BAŞLIYOR YANİ SİGARASIZ HAYAT.1 ay da ne zorluklar çekiyoruz. İlk gün ilk sigara da içmemek için direttiğiniz kadar bir daha diretme ihtiyacınız kalmıyor.en zoru ilk sigarayı yakmamak birde ikinci gün ilk sigara 3 .gün zaten yakmazsınız.3.günde geçtimi emin olun sigara içerseniz canınız istediğinden içmeZsiniz çünlü canınız sigara istemez.sadece yılların emektar dostu günlük 20 kez içiçe olduğunuz dostunuz u kaybettiniz onun boşluğudur onun yerini su ile doldurun hayata MERHABA deyin ve gökyüZünün de kendine has kokusu olduğunu farkedin!!!

• sigarayi birakinca balgam olusuyor mu?
  • Sigarann bende acayip bi albenisi var. İcmeyi cok seviyorum napicam bilmiyorum
  • Sigara bırakınca bende balgam olmadı ama hiç spor yapmadım.spor yapsam sanki balgam olacak gibi geliyor
  • Kasandro dostum aigara benim içinde öyleydi çok cazibeli süslü püslü bişeydi ama şu anda sigara görünce aklıma gelen tek şey o simsiyah bir Zehir katran ve bizleri bağımlı bale getirmek için tuzaklar kurulmuş bir fare kapanı
  • Sigaranın hemen öldürmemesi sigara tüccarlarının işine geliyor yani bizlerin cevindeki paralara el atabilmenin en iyi yoludur sigara.ingilterede amerikada almanyada oturmuş adam senin cebinden günlük paranı alıyor sağlığını alıyor ve buna dur diyemiyoruz sebebi ise madde bağımlılığı
  • Oğrenciyim zaten aldigim paranin yarisi sigaraya gidiyor. İnsalllah kurtulabilirim ben de bu illetten.
  • Allen caar sigara bırakma yöntemi diye ücretsiz bir kitap var internette okuyabilirsiniz videosu da var youtube da izleyebilirsiniz ama başka bişeyle ilgilenmeden.sigara bırakma konusunda yardımcı olacaktır size.ben 6 kitap okududum sigara gerçeğini öğrenmek için.zor değil dostum kendine ve geleceğine (nesline) bir iyilik yap ve bırakamasan bile aklına birşeyi kazı sigarayı bırakıcağım sigaranın kokusu iğrenç ve sigara ağzımda acı bir tat bırakıyor ki gerçektende öyle sigara içerken tadını almaya çalışın çok acı dır zehir yani farkedersiniz
  • Siz öğrencisiniz ne güzel zihniniz de açılacak bende yazarım adaptasyon sorunu yaşadım 20 gün yazılarıma ara verdim ama şu anda sorun yavaş yavaş düzelmeye başladı
  • O vidyoyu izledim de pek bir etkisi olmadi. Ama tavsiyelerinizi dikkate alicam hocam sagolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: candosttr

Siz öğrencisiniz ne güzel zihniniz de açılacak bende yazarım adaptasyon sorunu yaşadım 20 gün yazılarıma ara verdim ama şu anda sorun yavaş yavaş düzelmeye başladı

Kitabınız falan var mı hocam ? Bu arada bende ara veriyorum tekrar başlıyorum hep.Bir türlü tam anlamıyla bırakamadım.
  • böbrek taşı düşürürken, hastaneydi ağrıydı falan 1hafta boyunca sigara içmedim. Ardından bir eksiklik yaşamadığımı farkettim ve bırakıyorum içmiycem dedim. Bugün 51.gün oldu ve ağzıma sürmedim .Normal zamanda zerrece aklıma gelmiyor lakin canım sıkıldığı zaman aklıma geliyor ve sigarayı kaçış noktası olarak görüyorum, rahatlayacağımı düşünüyorum, içme isteğim tavan yapıyor bu zamanlarda ki tek çare nefsi müdafaa. Nefsine hakim olan kazanır. Ben nefsimi bugüne kadar yendim, bazen yanımdakiler elimden aldı ama içmedim 51gündür. Olay insanın kafasında bitiyor. Umarım tüm arkadaşlar bırakır sigarayı
  • Sigarayı bırakmak mesele değilde, sigara içerkenki zamanı, bıraktığında nasıl dolduracağın önemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uniqe11

Sigarayı bırakmak mesele değilde, sigara içerkenki zamanı, bıraktığında nasıl dolduracağın önemli.
    Sigara bırakılmaz sadece ara verilir. Başlığı değiştir.
  • Okumadım ama içen de ölüyor içmeyen de. Fazla takma kafana keyfine bak.
  • Ohhooo onu birak bunu birak sigarasiz olmaz benim icin
  • Birakmayi isterdim ama severek iciyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dead

Birakmayi isterdim ama severek iciyorum
    zor bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PresidentObama

zor bir durum

Alıntıları Göster
    Maddi durumunuzu çok etkilemiyorsa tek bir önerim var azaltın sayısını.Bir günde 1 paket bitirmeyin.hayvan gibi şiy yapmayın bişi olmaz
  • İlginç, bağımlılık yapıyor denir ama 1 kere içtim bir daha hiç istek falan olmadı. 1 kere denemekten bir şey olmaz sözü doğruymuş galiba.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.