Şimdi Ara

Sigara içtiğinize pişman mısınız ? Hayatınızdan neler çaldı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Var mı anlatacağınız bir şeyler ? Keşke hiç başlamasaydım diyomusunuz iyi geceler

• Düşündüm de harbi salakmışım. Sayende yaktım bi tane daha
  • Keyif veriyor şimdilik kamu spotu havalarına girmicem bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE76AA5AA

Bu mesaj silindi.
    hiç bi etkisini görmedim ama içiyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE76AA5AA

Bu mesaj silindi.
    Sigara için harcayacak ne param var ne de içmek için nedenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanameSama -- 19 Ağustos 2016; 3:09:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanameSama

Sigara için harcayacak ne param var ne de içmek için nedenim.

Alıntıları Göster
    Yaş 23 geceleri bazen hırıltılı bir nefes alış verişi yaşıyorum sağlam göz yaşartacak bir öksürükle son buluyor bu hırıltı. İçimden diyorum a-q ne hale geldik. Sonra sinirleniyorum kalkıp yine bir sigara yakıyorum. Şaka bir yana yolun başındaysan başlama hem sağlığını hem parayı . Parayı gibtir et sağlık be bilader...
  • quote:

Orijinalden alıntı: HALO

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    babam bu yüzden kanser oldu,onun durumunu gördüğüm için içmiyorum içemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nope93

babam bu yüzden kanser oldu,onun durumunu gördüğüm için içmiyorum içemiyorum

Alıntıları Göster
    Tiryakisi değilim. Ama hayattan bıktığım yada bu mu hayat dediğim zamanlarda yakıyorum bir tane
  • nvidia3434 N kullanıcısına yanıt
    daha hiç içmedim ve böyle yorumları okuyarak kendimi tatmin ediyorum
  • Sigaraya hiç kimsenin zoruyla yada merakla başlamadım. Ailem ve okulumda çoğu kişi içmemesine rağmen bir gün her şey üstüme üstüme gelmeye başladı. Ve ben de gidip bir paket sigara almıştım. Direk ciğerlerime çekerek başladım diğerleri gibi ağzımda tutmadım dumanı. Yakıp direk içtim. İlk başta başım dönmüştü, yüzüm karıncalanmıştı ve kafam iyi gibi olmuştu. Bu etkiyi daha çok istediğimden o söner sönmez bir tane daha yakıp onu diğerini içtiğimden daha hızlı içmiştim ve yine aynı etkiyi göstermişti. Böyle böyle derken hoşuma gitti. Bağımlısı değilim, bırakıyorum dediğim dakika bırakırım. Daha önce 1-2 ay bıraktığım oldu. Şu an 5 senedir günde 1.5 paket sigarayı normal şekilde içen biri olarak diyeceğim şeyler ve vereceğim tavsiyeler şunlar; asla tanıdıklarınıza içmeyen kişilere yada yeni başlayanlara 'içmeyin' demeyin, bu onların sadece merak etmesini ve alışmasını sağlayacaktır. İçmeyen arkadaşlar içinse 'asla içmem' diyerek kendinizi sıkboğaz edeceğinize 'içmek istesem içerim de ne gereği var ki' diyin. Bu şekilde başlamanız gerçekten daha zorlaşır.

Bana verdiği zararlar ve hayatımdan çaldıklarına gelirsek; grip-nezle gibi rahatsızlık geçirdiğim dönemler hariç öksürtmedi, nefes alış-verişimde sorun çıkmadı, testlerde ciğerim sigaraya yeni başlayan insanlarınki kadar temiz çıktı doktorlar bile şaşırdı, gece bir rahatsızlık vermedi, kalp ritmim normal(çarpıntı olmuyor), ciğer ağrısı yapmıyor. Bana olan tek zararı çok değil ama balgam yapıyor. Hayatımdan çaldıkları ve kaybettiklerime gelince; hayatıma bir getirisi olmadığı gibi manevi yönden bir götürüsü de olmadı. Çok şey kaybettim evet, ama hiç birinin sebebi sigara olmadı.

İçilmesini desteklediğimi sanmayın, bana bir zararı olmaması size de olmayacağı anlamına gelmez. Sporcu adamım sonuçta, içtiğim sigara kadar spor ve antrenman da yapıyorum. Haftasonlarını köyde yada yaylada geçiriyorum temiz havada. Hiç bir şekilde içilmesini, içirilmesini ve özendirilmesini desteklemiyorum, aksine değil sigarayı tütün denen illeti bulan kişiye kadar lanet ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hani yalnız hissedersin ya dostun olur o sigara,
    umutsuzsundur ya umudun olur bazen
    karanlıkta hissedersin ışığın olur o sigara ,
    en tehlikeli düşmanın olur bazen
    belki de en nefret ettiğin insan olur o sigara,
    yanında olmayan sevdiğin olur bazen
    gidemediğin uzaklar olur o sigara,
    kaybolmak istersin ya hani bazen
    sen kaybolmazsın da kaybolur o sigara..

ne sigaraymış şair etti beni vay arkadaş. yakalım o zaman

• Değilim. Cok icince basim agriyor tek gpturusu bu ve para. Yine olsa yine baslarim tek dostum sigara
  • adamsın sen adam
  • Furkan-37 kullanıcısına yanıt
    Eyv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fairtune

Eyv.
    smoke weed everiday
  • Valla şağlik falan hiç düşünmüyorumda öğrenci adama ayda 400 lira iyi giriyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: CTDromo

Valla şağlik falan hiç düşünmüyorumda öğrenci adama ayda 400 lira iyi giriyo

günde 13 tl ne iciyorsun kardeş parayi mı sarıp içiyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: deep webteki zebani

quote:

Marlboro redin fiyatından haberin var mı
  • quote:

quote:

Marboro light günde bir paketi geçiyo dostum en iyimser rakamı yazdım hatta minumum 400 malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ns Glow

quote:

quote:

Marboro light günde bir paketi geçiyo dostum en iyimser rakamı yazdım hatta minumum 400 malesef

Alıntıları Göster
    bıraktım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.