Şimdi Ara

Sigorta şirketleri tarafından ihlal edilen hasarsızlık indirimi hakkı...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçenlerde eski arabamı satıp yerine başka bir araba aldım...
    Ardından da yeni araba için Zorunlu trafik sigortası yaptırdım...

Önceki arabamdan kaynaklanan %10 hasarsızlık indirim hakkım bulunmaktaydı...(Tabi bu hakk sonraki yıllarda artarak %30a kadar çıkmaktadır)
    Mevcut yasal düzenlemeler araç devri halinde varolan hasarsızlık indirim hakkınızı 2 yıl kadar korumaktadır.
    Ancak ne kadar sigorta firması dolaştıysam da hiçbirisine bunu anlatamadım, ve en son bir firmaya indirimsiz tarifeden sigorta yaptırdım...

Sonrasında bu konuda Hazine Müsteşarlığına bir şikayette bulundum ve şikayetim haklı bulunarak tarafıma %10 iadeyle birlikte indirim hakkımda iade edildi...

Sadece İstanbuldaki bir sürücüyü düşündüğünüz zaman 300 TL X %30 =90 TL eder her yıl....

- Türkiyede hergün binlerce kişi eski aracını satıp yerine yenisini almaktadır..
    - Diyelim ki 15 yıldır trafikte araba kullanıyorsunuz ve bu süre zarfında hiç kaza yapmadığınızdan %30 hasarsızlık indirimi hakkınız bulunmaktadır.
    - Sonrasında aracınızı yenilemek istediniz, satıp yerine yenisini aldınız....
    BURADA KANUN DİYOR Kİ; EĞER ARACINI SATTIKTAN SONRA 2 YIL İÇİNDE YENİ ARAÇ ALIRSAN ÖNCEDEN DEVAM EDEGELEN %30 İNDİRİM HAKKIN DEVAM EDER..
    - Ama sigorta şirketleri de diyor ki, kanunun öyle demesinin bir önemi yok, hiç kimse bunu takmıyor, biz dahi takmıyoruz, sen yeniden bir 10 sene daha çalışıp o %30 indirimi kazanırsın zaten, İNDİRİM MİNDİRİM YOK SANA DİYOR...
    - Boşuna dil dökmeye kalkmayın çünük bunları işe alırken (LAFTAN ANLAMAYANALARA) öncelik tanınıyor....
    - İnidirimsiz tarifeden işleminizi yaptıktan sonra internetten aşağıdaki linke durumu izah eden bir şikayet dilekçesi yazın, işiniz en geç 15-20 gün içinde halolur,
    - sizin kalkıp da biryerlere kadar gitmenize gerek te yok, bütün işlemler internetten yapılıyor....

https://hmportal.hazine.gov.tr/irj/servlet/prt/portal/prtmode/preview/prtroot/pcd!3aportal_content!2fcom.hazine.folders.Hazine_icin_icerik!2fcom.hazine.folders.SGM!2fcom.hazine.folders.iviewler!2fcom.hazine.folder.sgm_esikayet_iviews!2fcom.hazine.folder.esikayet_vatandas!2fcom.hazine.iviews.sikayet_giris_iview?sap-config-mode=true

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.