Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ygs2013 -- 15 Eylül 2019; 18:1:54 >

• Böyle çıkmazları Allah kimseye vermesin. Ben de bunlardan birini şu an yaşıyorum.

Ben ev kredisi ve bedelli derdim. Arkadaşlarından uzak kalmayı eksiklik olarak görüyor olabilirsin. Ama hiçbir arkadaşın annen kadar kalıcı olamaz. Bunu zor yoldan öğrenmek istemez kimse emin olabilirsin.
  • Böyle çıkmazları Allah kimseye vermesin. Ben de bunlardan birini şu an yaşıyorum.

Ben ev kredisi ve bedelli derdim. Arkadaşlarından uzak kalmayı eksiklik olarak görüyor olabilirsin. Ama hiçbir arkadaşın annen kadar kalıcı olamaz. Bunu zor yoldan öğrenmek istemez kimse emin olabilirsin.
  • annene kredide yardım et askerliğe git gelince de ayrı eve çık
  • olishernandez kullanıcısına yanıt
    Kariyerim açısından 6 aylık bir boşluk olacağı ve üzerine mental olarak yıpranacağım için bedelli yapmak mantıklı geliyor.
    6 ay dayanamam kısacası ve sonrasındaki iş sürecim falan belirsiz.
    Hem o kadar para kazanıyorken, kişisel olarak imkanım varken sırf anneme kredi vereceğim diye niye askere gidip 6 ayımı boşa harcayayım ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scalh

Böyle çıkmazları Allah kimseye vermesin. Ben de bunlardan birini şu an yaşıyorum.

Sağolasın öncelikle.

Benim istediğim orta yolu bulmak. Yani ben ailemi silmek istemiyorum fakat o bunu tehtid olarak savuruyor bana.
    Annelik hakkı olarak ona yardım etmeyi bir zorunluluğum olarak görüyor fakat ben bunu bir zorunluluk olarak görmüyorum.
    Yani annem bana böyle davranınca arada bir anne oğul ilişkisi yok da sanki iş ilişkisi varmış gibi geliyor, belki de yanlış düşünüyorumdur.

Eve çıkmamamı ve 6 ay askere gitmemi sırf kendisi ev sahibi olmak istediği için benden istemesi bana bencillik olarak geliyor.
    Zamanında üniversitede son senemdeyken iş bulamayıp eve para getiremediğim için evden kovacaktı neredeyse, başımın etini yediği için gittim mühendis halimle kafede garsonluk yaptım. Akabinde iş bulmam için bana gerekli sabrı göstermediği için istemediğim bir dalda işe girmek zorunda kaldım. Bu bencillik değil de ne? Sürekli annem tarafından bir şeylere zorlanıyorum: üniversitedeyim iş bul, işteyim para lazım ev alacağım..

Belki alacağım bir sonraki maaş zammımdan sonra eve çıkarak ayıracak bir bütçem olabilir fakat bunun da onu tatmin etmeyeceğinden eminim. Hayat çok zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ygs2013

Sağolasın öncelikle.

Benim istediğim orta yolu bulmak. Yani ben ailemi silmek istemiyorum fakat o bunu tehtid olarak savuruyor bana.
    Annelik hakkı olarak ona yardım etmeyi bir zorunluluğum olarak görüyor fakat ben bunu bir zorunluluk olarak görmüyorum.
    Yani annem bana böyle davranınca arada bir anne oğul ilişkisi yok da sanki iş ilişkisi varmış gibi geliyor, belki de yanlış düşünüyorumdur.

Eve çıkmamamı ve 6 ay askere gitmemi sırf kendisi ev sahibi olmak istediği için benden istemesi bana bencillik olarak geliyor.
    Zamanında üniversitede son senemdeyken iş bulamayıp eve para getiremediğim için evden kovacaktı neredeyse, başımın etini yediği için gittim mühendis halimle kafede garsonluk yaptım. Akabinde iş bulmam için bana gerekli sabrı göstermediği için istemediğim bir dalda işe girmek zorunda kaldım. Bu bencillik değil de ne? Sürekli annem tarafından bir şeylere zorlanıyorum: üniversitedeyim iş bul, işteyim para lazım ev alacağım..

Belki alacağım bir sonraki maaş zammımdan sonra eve çıkarak ayıracak bir bütçem olabilir fakat bunun da onu tatmin etmeyeceğinden eminim. Hayat çok zor.

Alıntıları Göster
    Kadir kıymet bilmez biriyse sırf kan bağın var diye kimseye bakmak zorunda değilsin. Eğer bunun bir kıymeti olmayacağını düşünüyorsan ve bu sana zarar verecekse yapma daha iyi.

• Ben eve çıkar, askere giderdim.
  • Kredi çekmeni asla tavsiye etmem. Ben dinimi ön plana alarak yaşayan birisi olduğum için de hiç çekmedim, çekmem de.

Ancak annenin yanında ol her zaman. Kaybettikten sonra insan anlıyor pek çok şeyi. Üzme onu.
  • Bu konuyu bir de anne tarafından dinlemek isterdim. İnsanlar bir olayı anlatirken hep kendileri hakliymiş gibi anlatir çünkü. Sürekli kendi maduriyetinden bahsetmişsin. Bi de olaya anne tarafindan bakmak lazım. Eşiyle ayrılmış 2 evladıyla hayat mücadelesi vermeye çalışan bir kadın. Kolay yolu seçip tekrar evlenmek yerine kendi ayaklari uzerinde durmak kimseye muhtac olmak istemiyor. Ama bu yaşa kadar getirdiği öz evladi annesine destek olmak yerine kariyer planlamalarinin pesinden koşmak istiyor. Yani önceligini kendisine muhtac olan annesine yardimci olmak yerine kariyer planlamalarindan metrobusteki ter kokusundan yolda geçen 2 3 saatinden bahsediyor... diyecek birşey yok, Herkes kalbinin ekmeğini yesin.
    İyi forumlar
  • kredi çek ev al ilerde miras kalır
  • Bence hayırlı bir evlat olup annene destekte bulun askerliği 5 ay yap gel öyle eve kendi evine çık illa bedelli yapmak istiyorsan da kendi evine çıkmayı 1 sene ertelemeye çalış. Bence annene yardım etmek de kendi evinde yaşamak da bedelli askerlik yapmaktan daha hayırlı işler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ygs2013

Kariyerim açısından 6 aylık bir boşluk olacağı ve üzerine mental olarak yıpranacağım için bedelli yapmak mantıklı geliyor.
    6 ay dayanamam kısacası ve sonrasındaki iş sürecim falan belirsiz.
    Hem o kadar para kazanıyorken, kişisel olarak imkanım varken sırf anneme kredi vereceğim diye niye askere gidip 6 ayımı boşa harcayayım ki?
    Aylık 5bin kazanıyormusun? Bedelli oldu 31 kusur. Git 6 ay yap.
  • Annenden ayrıldığında yapacağın masrafı hesaba katmışsındır umarım. Sadece kira olarak düşünme günde 1 öğün bile dışardan yemeye kalksan aya vurduğunda büyük miktar yapıyor. Ayrıca ev sonuç olarak sana ve kardeşine kalacak. Bende aynı durumdan geçtim bir eskişehirli olarak annemi ve kardeşimi işim gereği bulunduğum doğu iline götürdüm ve gerçekten çok rahat ettim. Onlarda memnundu bende.
    Yanlız bedelli askerliktende sakın vazgeçme normal askerlik yapsak daha çok para harcarsın bunada eminim çünkü gelirin olmayacak. Yani ona göre bi ev alın yada ona göre eksik eşya ile yaşayın bir müddet.
  • Hocam babanız ne yapıyor ? Ayrı yaşasalar da insanlar birbirine destek olmalı biraz. Birde kardeşiniz var ise onun da duruma bir el atması lazım. Annenize mantıklı ikna edici bir konuşma yapın. Birde annenizin ailesi yaşıyor mu veya kardeşleri var mı? Onlarda yardım edebilir maddi anlamda
  • Aslında annem gibi konuştun konuya iki taraflı bakman güzel. Ama kendi hayatımı kurmak istiyorum diye kalpsiz biri olduğumu düşünmüyorum. Büyüttü yetiştirdi bugünlere getirdi beni doğrudur fakat benim evladım olsa bunları bir karşılık beklemeden yapardım, ondan bir şey beklemezdim. Hayat mücadelesi verme durumu da o kadar kötü durumda değiliz belki de ev almak bir ihtiyaç değil lükstür. Hem ben destek olmayacağım demiyorum. Zam alırım kendimden kısarım yine de destek olurum. Mesela günün birinde illa ki evleneceğim ve bu durumda bunun için de kredi çekmek gerekecek. Hayatım borç ödemek ile geçecek birikim yapmak varken. Bilemedim belki de sen haklısındir olaya çok duygusuz mu bakıyorum diye soruyorum arada kendime.
  • YazıYorum kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
  • Tw Scott kullanıcısına yanıt
    Kazanıyorum.
  • Suppose27now kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef öyle bir dünya yok :(
    Kardeşim üniversite öğrencisi. Destek olacağı zamanlar gelecektir kendisi istiyorsa. Annemin ailesi yok gibi bir şey yani maddi anlamda yardım edebilecek tek kişi benim bu durumda.
  • l3yM4ST3R kullanıcısına yanıt
    Evet kattım. Yani normal şartlarda bir arkadaşımla eve çıkacak maddi imkana sahibim. 1 öğün yemek konusu da evde yemek yemiyorum şirketin verdiği yemek kartı ile günümü çıkartıyorum mesela. Evin bana kalacak olması güzel bir artı. Bedelli konusunda da aynı fikirdeyim. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.