Şimdi Ara

SILVERSTONE SST-LC16B-MR HTPC kasayı almayı düşünüyorum sizce nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu kasayı alıp htpc bir sistem düşünüyorum lcd tv + ps3 + bu pc sistemini birlikte kullanmayı düşünüyorum.hdmi çıkışa sahip bir ekran kartı,12 mb cache sahip core quad işlemcili 4 gb ram e sahip 1 tb hd li bir sistem alıcam ve kasa olarak şık birşey istiyorum.bu kasa uygunmudur acaba yanında da alt linkteki 750 w silverstone psu düşünüyorum.sizce bu kasa bu isteklerimi karşılayabilir mi? benim aklıma yattı ama bir de ustaların fikirlerini alayım diye düşündüm.

Kasa http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd850564
    Powersupply http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd850574

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taptimbeyav -- 31 Temmuz 2008; 13:38:41 >

• Kasa çok iyi..Ben uzun bir süredir HTPC kasaları takip ediyorum ama bundan güzelini görmedim diyebilirim..En iyilerden..O uzaktan kumandalı modelin bir üstü olsaydı daha iyi olurdu aslında ama bu modelde mükemmel denebilir..

PSU olarak..HTPC sistemde gürültü seviyesi son derece önemli olacağı için en azından benim açımdan..Daha sessiz ELEMENT serisi veya yeni 135mm fanlı modellerden birini tavsiye ederim..Strider 600W modeli var yeni..80PLUS sertifikasıda var..600W yeterli olur bana göre HTPC için..SLI yapılmazsa her koşulda o PSU yeterli olur..SLI ve 4 çekirdek+O.C olursa belki sıkıntı olabilir.. Strider 1000W 135mm fanlı modelde var ama oldukça pahalı ve bana göre gerek yok..Birde yeni 135mm Fanlı olanlardan 750W lık model var ama ondan getirmemişler

O linkini verdiğin kasaya bende bayıldım ancak ben ileri seviye bir sistem kurmayacağim için gerekli değil aynı markanın daha ucuz ve küçük modelinden bir kasa alacağim..SilverStone ST50EF Element PSU aldım..500W o bile bana çok fazla aslında çünkü uzunca bri süre Anakart üzerindeki IGP yi kullanacağim..herneyse..

PSU sessizleştiricisi var SilverStone'un ben zamanında Stoklarda varken aldım çok faydalı çokda ucuz..Ama şimdi bulmak imkansız gibi..:(Son olarak Kendi sitesinde o kasaya uygun pasif CPU soğutucusu önerisi var yine aynı marka kasaya tam uyumlu..Ama burada bulunurmu bilemem..Sessizlik için çok iyi olur eğer o kasayı alabilirsen modelini hatırlamıyorum Tamamen bakırdan yapılmış harika bir pasif soğutucu var SilverStone'un..

Umarım yardımcı olabilmişimdir...Kolay gelsin..Performans kadar Sessizliğede önem verilmeli HTPC de az ısınan intelin 45nm çift çekirdekli modelleri harika..İllede 4 çekirdek olacaksa Q6600 gibi 65nm ler uygun olmaz mutlaka paraya kıyıp 45nm yeni modeller almak gerek ama bana göre gerekli değil filmler için...

• evet arkadaşım dizayn olarak bende bu ürünü çok beğendim. merak ettiğim acaba usb yuvalarının olduğu yerde kapak var mı ? umarım vardır çünkü ben genelde bağlantı birimlerinin bir kapak vasıtasıyla kullanımı taraftarıyım.sessiz bir psu önerileriniz de çok önemli benim için ama en azından 750 watt önerirseniz ilerisi içinde sağlıklı olacaktır.o soğutucuyu da araştırıcam umarım bulurum. bende çok sessiz olsun istiyorum kasa.sli düşünmüyorum zaten alacağım işlemcide mutlaka 45nm olacak umarım sende istediğin gibi güzel bir sistem kurarsın arkadaşım malum kolay değil para yatırıyoruz karşılığını almak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taptimbeyav -- 31 Temmuz 2008; 12:41:11 >
  • pahalı değilmi? yoksa benmi çok fakirleştim..
    yok bende alıcam bukadar paraya kıyamıyorum, oc olmacak bir sistem yapıp kasayada bunu vermek hiç içimden gelmiyor, zaten o yüzden bir tan htpc kasa alamadım 1 aydır
  • evet biraz pahalı ucuz değil sonuçta power supply de yok içinde fakat bunu bir dizayn gibi düşün örneğin ben siyah bir lcd ve amfinin yanına koyucam bunu sinema sistemiyle beraber kullanıcam bu ürünün o sistemi ne kadar tamamladığını bir düşün derim kaldı ki oc de de sorun olacağını sanmam bu kasayla çok kaliteli bir kasa çünkü
  • o dediğiniz psular sığıyormu o kasaya?
  • sığar tabiiki arkadaşım sonuçta kasa atx formunda kullanılabiliyor.
  • tak çıkar psulardan bir adet wardı bende hiç pratik deildi illallah ettim gittim ocz aldım psu :) sonra tagan ın yeni bz serisini gördüm onların bağlantı kabloları süper onlara bak derim 135cm fan war . ayrıca kasa müthiş fakat fiyatı biraz pahalı gibi :) 300-350 ytl seviyesinde olsa bugün alırdım tek sorunu ön arka 120 mm fan koysalarmış ses açısından büyük fayda sağlardı 80 lik fanların bir çoğu süpürge gibi :) dvd-hd fln taktıında ön tarafta bi fan kontrol yeri kalmıo mecbur software kullancaksın fan kontrol için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcan444 -- 8 Ağustos 2008; 19:12:21 >
  • fan kontrole ihtiyaç yok şimdilik.psu en az 750 watt kaliteli ve sessiz olmalı herkesin öneriilerini bekliyorum bunun için kasa pahalı ama değer yani bence.
  • PC POWER&COOLING SILENCER 750W bu psuya karar verdim kasa ile birlikte.gayet sessiz ve kaliteli yönünde yorumlar alıyor.

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=1012&productid=bd71730
  • ben bu kasadan aldım hepsiburadadan. sipariş verip ödeme yaptıktan 1 ay sonra elime ulaştı yalnız haberiniz olsun.

bir de asus 2600XT ekran kartımla DVD-ROM'um birbirlerine değdikleri için birinden birini tercih etmem gerekiyor malesef. Bu kasanın optik sürücü yuvası yanda olanı var, onu almanızı tavsiye ederim o yüzden.

Öndeki ekranda isterseniz dünyadan güncel haberler geçiyo sürekli. ben almadan önce bilmiodum, fişe takınca farkettim. hoş bi özellik olmuş. olimpiyatta kim altın madalya aldı, rusya-gürcü savaşı nooldu falan ayzıyo devamlı :)
  • http://forum.donanimhaber.com/m_24319328/tm.htm
    adam burada kasa fiyatına sistem toplamış
    çok da mükemmel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: morcin

http://forum.donanimhaber.com/m_24319328/tm.htm
    adam burada kasa fiyatına sistem toplamış
    çok da mükemmel olmuş

Hoş olmuş ama kıyaslanamaz tabiki..
    Bu kapitalizmin gücü o yaratıcılığın gücü

• quote:

Orjinalden alıntı: antaios

ben bu kasadan aldım hepsiburadadan. sipariş verip ödeme yaptıktan 1 ay sonra elime ulaştı yalnız haberiniz olsun.

bir de asus 2600XT ekran kartımla DVD-ROM'um birbirlerine değdikleri için birinden birini tercih etmem gerekiyor malesef. Bu kasanın optik sürücü yuvası yanda olanı var, onu almanızı tavsiye ederim o yüzden.

Öndeki ekranda isterseniz dünyadan güncel haberler geçiyo sürekli. ben almadan önce bilmiodum, fişe takınca farkettim. hoş bi özellik olmuş. olimpiyatta kim altın madalya aldı, rusya-gürcü savaşı nooldu falan ayzıyo devamlı :)

bu olay çok kötü oldu işte en azından bir tane dvd sürücüsü sığsaydı ya ati hd4870 almayı düşünüyordum sığmayacak sanırsam bu kasaya

• GUZEL KASA DUSUNUYORSAN AL
  • bi de içinden fazla kablolama işi çıkıyo haberiniz olsun :)
    yanında verdikleri tek sayfalık montaj kılavuzu da çok yetersiz kablolama açısından.
    ben mesela uzaktan kumandayla bilgisayarı açıp kapatamıyorum şu an. heralde kablolamada bi hata yaptım.
  • şu anlık vazgeçtim laptop alıcam sony daha sonra topluyucam belki 6 ay sonra
  • Arkadaşlar, ben de bu kasadan almayı düşünüyorum. Uzun zaman oldu, Anakart, bellek, HDD, fan vs gibi parçalarla, markalarla ilgilenmeyeli. Durmadan Chip dergisini takip ederekten biraz güncel kalmaya çalışıyorum. Sormak istediklerim:
    Kasayı genelde HD film ve DVD izlemek üzere kullanacağım. Kasayı aldıktan sonra üstüne de 50'' plazma almayı düşünüyorum. Arada da oyun oynarım ama çok olacağını sanmam.
    - Strateji oyunları (Command & Conquer, Sid Meier'in oyunları, Age of Empires vs) dışında bildiğimiz süper performans gerektiren FPS oyunlarını oynamam. Anakart seçiminde tavsiyeniz ne olur? Sessizlik 1 numaralı kriter bu arada. Geceyarısı genelde film seyrettiğimden kasadan ses bile gelsin istemiyorum. Ben şu 2 kartı buldum araştırmalarım sonucunda:
    *http://www.hepsiburada.com/gigabyte-ga-ma74gm-s2h-740g-ddr2-soket-940-am2-anakart/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50865
    *http://www.hepsiburada.com/gigabyte-ga-ma78g-ds3h-amd-780g-ddr2-1066mhz-soket-940-am2-anakart/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd50866
    Bana MA74GM daha mantıklı geldi, çünkü E-Sata girişi de var arkasında. Sanırım USB bağlantısı ile External bir HDD bağlarsam, HD film seyrederken problem yaşayabilirim. E-sata ile bunun olacağını sanmıyorum. Doğru muyum?
    Söylediğim tarz oyunlar ve filmler için bu kartların üstündeki grafik yongaları yeterli performans verir mi?
    Ya da bunun dışında tavsiye edeceğiniz kart var mı?
    750 GB - 1 TB arasında HDD tavsiyeniz? Bende Samsung'un 500 GB'lık bir modeli var desktopda, sessizliğinden çok memnunum.
    İşlemci, Bellek olarak hangi markalar iyidir?
    Kasanın üstündeki fanlar sessizlik açısından başarılı mı, değiştirmek gerekiyor mu (bu soru kasayı kullanan arkadaşlara)?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• psu da sorsaydin banada o lazim aradan cikmis olurdu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.