Şimdi Ara

Sırf AZ YAKIT HARCADIĞI düşünüldüğü ve OTOMATİK olduğu için PREMİUM'DAN HYBRİD'e geçmek mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Civic Hybrid yakıt tüketimi başlığı konusuna yazdığım mesaja cevap gelmeyince başlık açmayı tercih ettim.
    O başlıktaki mesajımı buraya da yazarak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Sıfır olarak aldığım 2007 model, düz vites, premium Civic sahibiyim.
    Arabamdan çok memnun olmakla birlikte eşimin de araba kullanmak istemesi fakat düz viteste özellikle kalkışlarda sorun yaşaması ve vites değiştirirken dikkatinin dağılması nedeni ile Civic'i satıp veya takasa verip OTOMATİK VİTES arabaya geçiş yapmayı düşünüyorum.
    Bir de çocuğun bakıcısını akşamları evine bıraktığım için HER GÜN 20 KM ALANYA'DA çevreyolu üzerinden ŞEHİRİÇİ YOL yapıyorum.
    Ev kredisi ödediğimiz için araba değişikliğinde mümkünse cebimden hiç para çıkmasını istemiyorum.
    Yine eşimi heryere götüreyim diye lpg taktırma işini bir ara düşündüm fakat lpg'ye bir türlü ısınamadım.
    Dizel otomatik sedan arabaların 2.ellerine hem fiyat hem de sorunsuzluk açısından soğuk duruyorum.

Anlattığım bu hususlara yönelik araştırma sırasında VSA, ISITMALI KOLTUK, 6'lı CD ÇALAR ve ELEKTRİKLİ KATLANAN YAN AYNALAR gibi ilave özellikleri olduğunu ve sakin kullanımda şehiriçi ve dışında dizel ve lpg'li araçlar kadar yakıt tükettiğini düşündüğüm CİVİC HYBRİD modeli aklıma geldi.(inşallah bahsettiğim özellikleri yanlış bilmiyorumdur)
    Özellikle sahibinden.com sitesinde yaptığım araştırma sırasında benim Civic ile hemen hemen aynı fiyata Hybrid Civic'ler olduğunu gördüm. (arabamı titiz kulanmam, xenon far, park sensörü olması ve 45.000 km'de olması nedeni ile değerini 33.000 TL olarak düşünüyorum)

örnek 1-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-servis-bakimli-temiz-honda-civic-hybrid-75327835/detay/
    örnek 2-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-ilk-sahibinden-otomatik-vites-2008-model-honda-civic-hybrid-74675494/detay/
    örnek 3-http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-plaza-camkiran-dan-73930565/detay/

Belki örnekteki arabaları satılığa çıkartan arkadaşlar da bu yazımı okuyacaktır fakat benim civic'i satıp örneklerdeki arabalardan birini alırsam akıllıca bir iş yapmış olur muyum.
    Yoksa "en iyi 2.el araba, sıfır alıp binmekte olduğun kendi arabandır" prensibini uygulayıp ev kredisi bitene kadar (2015 Mayıs) hiç araba değişikliğine girmeyip yine eşimi her gideceği yere ben götürmeye devam edip her gün yapılan 20 km mesafe de de daha sakin kullanımla yakıtı düşürmeye mi çalışayım?

Özellikle hybrid kullanan değerli arkadaşlardan bana tavsiyede bulunurlarsa çok sevinirim.
    Selam ve saygılar...

• 20kmx365gün=7300km
    üste 3000 km ekstra koydum,
    oldu 10.000km.

hesap açık,
    dizel veya hibrid almak için ödeyeceğin fiyat farkına ve servis bedeline değmez.

hesabını buna göre yap.

not: 5 yılda 41.000km yapmış olan sürücü olarak,
    asla dizel veya hibrid düşünmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

20kmx365gün=7300km
    oldu 10.000km.

hesap açık,
    dizel veya hibrid almak için ödeyeceğin fiyat farkına ve servis bedeline değmez.

hesabını buna göre yap.

katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: krn4578

quote:

20kmx365gün=7300km
    oldu 10.000km.

hesap açık,

hesabını buna göre yap.

katılıyorum

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar günaydın;
    mimleon ve krn4578 üstadlarım cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum.

Soruma verilen cevaplardan premium'dan hybrid'e geçerken epey fiyat farkı ödeyeceğimin düşünüldüğü kanaatine vardım.

Benim 2007 model düz vites 45.000 km'deki Premium'u satıp yaklaşık 1.000,00 TL masrafla 2007-2008 model, 70.000-100.000 km civarında hybrid alabilecek durumdayım.

Hybrid'in yakıt tüketimi başlığı altındaki sayfaları gözden geçirdim fakat genelde aracın yeni çıktığı dönemlere ait yorumlar belirtilmiş, 4-5 yıllık kullanımdan sonraki sürece ilişkin net görüşler olduğunu göremedim.

Bu nedenle özellikle hybrid kullanan arkadaşların hybrid'in;
    -Sakin kullanımda özellikle şehirçinde gerçekten az yakıp yakmadığı,
    -Isıtmalı koltuk, VSA, elektrikli katlanır yan aynalar, bilgi ekranı değil de anlık tüketimi de gösteren yol bilgisayarı gibi premiuma hatta elegance'a göre donanım fazlalıklarının olup olmadığı ve bunların işe yarayıp yaramadığı, kullanışlılık durumu,
    -Ufak da olsa sürekli oluşan ve insanın canını sıkan herhangi bir arızası bulunup bulunmadığını ve netice itibarı otomatik araca geçmek için civic-premiumla kafa kafaya değiştirilebilecek bir araç olup olmadığını bildirirlerse çok sevinirim.
    Selam ve saygılar...

• quote:

quote:

20kmx365gün=7300km
    oldu 10.000km.

hesap açık,

hesabını buna göre yap.

katılıyorum

Alıntıları Göster
    Arkadaşım,hybridlerden biraz uzak durmanı tavsiye ederim.Bu arabalar ülkemizde fazla tutulmadı.Çok yaygın değil.Araç fazla kullanılmadığı zaman problem yarattığını duydum.Bakımı hassasiyet gerektiyormuş.Belki kullananlardan memnun kalanlar vardır.Fakat ben sizin yerinize olsaydım ekonomik şartların el verdiği nispette 0 km araçlara yönelirdim.Netice de 2.el her zaman kapalı kutudur.Ne olacağı belli olmaz.Çünkü satanında vardır bir sebebi.Bununla birlikte yinede kararınızı etkilemiş olmayayım.Tabi son kararı siz vereceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mtmb

Arkadaşım,hybridlerden biraz uzak durmanı tavsiye ederim.Bu arabalar ülkemizde fazla tutulmadı.Çok yaygın değil.Araç fazla kullanılmadığı zaman problem yarattığını duydum.Bakımı hassasiyet gerektiyormuş.Belki kullananlardan memnun kalanlar vardır.Fakat ben sizin yerinize olsaydım ekonomik şartların el verdiği nispette 0 km araçlara yönelirdim.Netice de 2.el her zaman kapalı kutudur.Ne olacağı belli olmaz.Çünkü satanında vardır bir sebebi.Bununla birlikte yinede kararınızı etkilemiş olmayayım.Tabi son kararı siz vereceksiniz.

Alıntıları Göster
    4 yıldır (108.000 km) Civic Hybrid kullanıcı olarak hemen sorularınızı cevaplayayım;

* Bakım ücretleri normal Civicler ile aynı.
    * Sakin kullanımda şehiriçi ortalama 6 lt/100km
    * Sakin kullanımda şehirlerarası ortalama 5lt/100km
    * Isıtmalı koltuklar, anlık yakıt tüketimi vb. diger Civic'lerde olmayan özellikler Hybrid'te standart ve gayet kullanışlı (özellikle koltuk ısıtma)

Genel olarak aracımdan gayet memnunum. Herhangi bir motor problemi çıkartmadı bu güne kadar, saat gibi çalıştı. Uzun süre kullanmayınca sorun yaratıyormuş vb. söylemlere aldanmayın. Bu arada az bilinen bir detay; hybrid araçlar japonyadan ithal olduğu için 6cm daha alçak normal Civic'lere göre.

Normal Civic'lerin tüketimi nasıl bilmiyorum, siz benim verdiğim ortalama değerlere göre kıyaslayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: faati67

4 yıldır (108.000 km) Civic Hybrid kullanıcı olarak hemen sorularınızı cevaplayayım;

selamlar
    şehir içi kısa mesafelerde 1-2 km arası gidiş gelişlerde 8 lt doğal olarak
    şehirler arası 5.5-6 lt civarı
    bilginize
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faati67

selamlar
    şehir içi kısa mesafelerde 1-2 km arası gidiş gelişlerde 8 lt doğal olarak
    şehirler arası 5.5-6 lt civarı
    bilginize

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba;
    Faati67 ve krn4578 üstadlarıma verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
    Arabamı satışa çıkarttığımı bir kaç yere ve kişiye haber verdim.Sahibinden sitesine de bir kaç güne kadar ilan vereceğim.
    Kendi arabamı beklediğim fiyata satabilirsem, kısmetse Civic-Hybrid alacağım.
    Netice itibarı ile 2007 Civic-Premium'dan 2007-2008 veya 2009 Civic-Hybrid'e geçersem inşallah pişmanlık yaşamam.
    Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: mombik

Arkadaşlar merhaba;
    Faati67 ve krn4578 üstadlarıma verdikleri bilgilerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
    Arabamı satışa çıkarttığımı bir kaç yere ve kişiye haber verdim.Sahibinden sitesine de bir kaç güne kadar ilan vereceğim.
    Netice itibarı ile 2007 Civic-Premium'dan 2007-2008 veya 2009 Civic-Hybrid'e geçersem inşallah pişmanlık yaşamam.
    Saygılar...

Alıntıları Göster
    hayırlı müşteriler

• quote:

hayırlı müşteriler

Alıntıları Göster
    Faati67 üstadım,
    Özel mesajlarınızı kontrol ederseniz sevinirim.
    Saygılar...
  • quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Saygılar...

ne oldu aldınmı hybrit
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Saygılar...

ne oldu aldınmı hybrit

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba;
    Kendi arabamı halen satamadığım için Hyrid'i de henüz alamadım.

Pazarlık payını da bırakıp aracımın benim gönlümdeki değerini yazarak ilanı şu şekilde vermiştim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-46-000-km-ve-ilk-sahibinden-79010740/detay/

Bu fiyata satılacağını pek sanmıyorum ama hadi hayırlısı.
    Zaten eşim de araba değişikliğine hiç sıcak bakmıyor.
    Herkese selam ve saygılar sunuyorum.

• quote:

Arkadaşlar merhaba;
    Kendi arabamı halen satamadığım için Hyrid'i de henüz alamadım.

Pazarlık payını da bırakıp aracımın benim gönlümdeki değerini yazarak ilanı şu şekilde vermiştim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-46-000-km-ve-ilk-sahibinden-79010740/detay/

Bu fiyata satılacağını pek sanmıyorum ama hadi hayırlısı.
    Zaten eşim de araba değişikliğine hiç sıcak bakmıyor.
    Herkese selam ve saygılar sunuyorum.

Alıntıları Göster
    değişenide varmış, bu fiyata biraz zor gerçekten

• quote:

Evet bu fiyata biraz zor ama tampona da değişen parça demeyelim artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

quote:

Evet bu fiyata biraz zor ama tampona da değişen parça demeyelim artık..

Alıntıları Göster
    Aküyüde değiştirmişsin, arka bagaj kapağını boyatmışsın...oooohhooo arabada orijinal parça kalmamış be yaww

• quote:

Aküyüde değiştirmişsin, arka bagaj kapağını boyatmışsın...oooohhooo arabada orijinal parça kalmamış be yaww

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba;
    nrglife ve caucass üstadlarım yorumlarınıza teşekkür ediyorum.

Sahibinden sitesindeki tüm satıcıların büyük çoğunluğunun ilanlarının gerçekliği konusunda hiç laf ettirmeyeceklerini düşünüyorum.Ben de hem prensiplerim, hem de icra ettiğim mesleğimin, karşıdakini aldatmayı bırakın, ufacık bir yanılgıya dahi yol açmaması gereken bir meslek olduğunu düşündüğüm için herhangi bir ciddi alıcının gelip de aracımı kontrol ettirdiğinde "ilanda şu hususlardan bahsedilmemiş, şurasında, burasında eksiklik varmış" demesini engellemek amacıyla aracımdaki tüm gerçekleri yazdım.

-2008 yılı Nisan ayında İstanbul'a gezmeye gittiğimde, Beylikdüzünde geniş bir kavşakta dönüş sırasında bir aracın sol arka tarafına, benim aracın sağ ön tarafı ile çarpmıştım.Marmara Honda çok yakın olduğu için arabayı oraya bırakıp kasko poliçesini de vermiştim.Arabayı alırken "ön tamponu değiştirdik" dediklerini hatırlıyorum. Ön tampon değişikliğini bu nedenle yazmıştım.

-2011 yılı Aralık ayında Alanya'da, ışıklara yaklaştığımızda ben yavaşladım fakat arkamdaki yavaşlayamamış, bu nedenle tamponuma arkadan çarptı, tamponu düzelttirirken, tamponun tutunduğu kaportanın da biraz göçtüğünü gördüğüm için tampon çıkmışken o kısmı da düzelttiip boyattım, boyanan bu kısım lokal olarak tabir edilen küçük yüzölçümlüdür. Arka plakalık civarındaki boya hususunu da bu nedenle belirtmiştim.

-2012 yılı Mart ayında bakım için servise gittiğimde orijinal akünün ne kadar dayandığını sormuştum, 5 yıl civarında olduğunu söylemişlerdi, ben de arabının saten 5 yıllık olması nedeni ile Honda ile uyumlu, en iyi marka hangisi ise onu takmalarını istemiştim, Varta'nın iyi olduğunu söylemişlerdi.Akü değişikliğini de iyi anlamda olmak üzere bu nedenle yazmıştım.

Herkesin aracı, gönlünde çok değerlidir.Benim aracımın da gönlümdeki değeri 35.000,00 TL olmakla birlikte bu fiyata kolay satılmayacağını biliyorum. Fakat benim gibi oto yıkamada dahi aracın başında durup yıkamacıya sigara içirtmeyen titizlikte alıcılar bulunduğunu düşünerek ilanı bu şekilde hazırladım.Ev kredisi ödediğim ve arabamızdan da 4 yaşındaki kızım dahil olmak üzere ailecek memnun olduğumuz için araba değişikliği çok acil ve elzem değil fakat Civic-Hybrid hayranlığım nedeni ile cebimden fazla para çıkmayacak şekilde Civic-Hybrid fırsatı elime geçerse de kaçırmam.
    Biraz tok satıcı gördüm kendimi :)
    Tüm arkadaşlara saygılar...

• Merhabalar, her aracın ve her fiyatın bir alıcısı vardır diye düşünüyorum, bence aracınız gayet temiz ve alinasi bir araç.

Sayın diye hitab etmeyi kendisine yakıştıramadığım caucas kemal, kendi aracını satılığa çıkarmış bu yüzden diğer herkesin aracını her fırsatta kötüleyerek insanların sinirini bozmayi ve bu yolla kendinin pirim yaptığını sanarak tatmin olmayı huy edinmiş bu arkadaşı dikkate almamanizi tavsiye ederim.

Umarım hayırlısıyla alım satım işlerinizi halledersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalzakath

Merhabalar, her aracın ve her fiyatın bir alıcısı vardır diye düşünüyorum, bence aracınız gayet temiz ve alinasi bir araç.

Sayın diye hitab etmeyi kendisine yakıştıramadığım caucas kemal, kendi aracını satılığa çıkarmış bu yüzden diğer herkesin aracını her fırsatta kötüleyerek insanların sinirini bozmayi ve bu yolla kendinin pirim yaptığını sanarak tatmin olmayı huy edinmiş bu arkadaşı dikkate almamanizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar günaydın;

Civic-Hybrid almak için çabalarım, yavaş da olsa halen devam ediyor.

Bazı Civic-Hybrid ilanlarında TORPİDO SOĞUTUCUSU olduğunun da belirtildiğini gördüm.
    Civic-Hybrid'lerde torpido soğutucusu gerçekten var mı?
    Varsa, sadece 2009 makyajından sonra mı eklendi?
    2009 makyajında, normal Civic'lerdeki gibi bagajın, kumandadan açılması gibi özellikler Civic-Hybrid'lere de eklendi mi?
    2009 makyajında Civic-Hybrid'lere başka hangi özellikler eklendi?

Bilgisi olan arkadaşlardan yanıt verecek olanlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyor, saygılar sunuyorum.

• quote:

Arkadaşlar günaydın;

Civic-Hybrid almak için çabalarım, yavaş da olsa halen devam ediyor.

Bazı Civic-Hybrid ilanlarında TORPİDO SOĞUTUCUSU olduğunun da belirtildiğini gördüm.
    Civic-Hybrid'lerde torpido soğutucusu gerçekten var mı?
    Varsa, sadece 2009 makyajından sonra mı eklendi?
    2009 makyajında, normal Civic'lerdeki gibi bagajın, kumandadan açılması gibi özellikler Civic-Hybrid'lere de eklendi mi?
    2009 makyajında Civic-Hybrid'lere başka hangi özellikler eklendi?

Bilgisi olan arkadaşlardan yanıt verecek olanlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyor, saygılar sunuyorum.

Alıntıları Göster
    hocam tertemiz arabanız var. bence tüp taktırıp binmeye devam edin. alacağınız ikinci el de bu kadar temiz çok zor bulursnunuz. zaten hergun çocuğu bakıcıya götürüp getiriyorum demişsiniz bu yüzden biran önce araba almaya çalışacaksınız. ama ikinci elde temiz araba denk getirmek birkaç ayınızı alır.

Hybrdin özelliklerinden bahsetmişsiniz. katlanan ayna, soğutmalı torpido fln. bence olmazsa olmaz özellikler değil. Ayrıca ikinci elde şu anki arabanız kadar kolay satılmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalzakath

Merhabalar, her aracın ve her fiyatın bir alıcısı vardır diye düşünüyorum, bence aracınız gayet temiz ve alinasi bir araç.

Hangi konuyu açsam bu vatandaşın yaşının adamı olamayan şahsın (caucas) dandik dundik yorumların görüyorum bir insan boş konuşmayı bu kadar mı çok sever bir insan başkalarının arabasını kötülemeyi eleştirmeyi bu kadar mı çok sever bir insan kendini bu kadar mı beğenir gerçekten pes...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.