Şimdi Ara

Sistem Yüklü Olan SSD'nin Sata Portunu Değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz ki P67 çipsetlerde Sata II problemi çıktı.

Benim sistemin kurulu olduğu SSD (60 GB Corsair) Sata II portuna bağlı! (Anakartım Asus P8P67 Evo)

Şu an için hiçbir problem yok. Zaten mayıs ayında Inventus benim anakartımı değiştireceğini söyledi.

Ancak ben mayıs ayına kadar sıkıntı yaşamamak için Sata portunu değiştirmek istiyorum. Yani Sata II portuna bağlı olan SSD'yi Sata III portuna bağlaycağım.

1 - Sata portunu direk değiştirsem (Intel Sata III portuna, bilgisayar kapalı iken taksam) sistem sorunsuz olarak çalışır mı? (işletim Sistemim : Windows 7 - 64 Bit Ultimate)

2 - Marvel 6 GB/s portuna bağlamak için marvel driver yüklemek gerekir mi? Eğer gerekli ise nereden indirip, hangi harddiske kuracağım?

3 - Elimde ayrıca Sata II 1,5 TB WD Caviar Green HDD var. Bilgisayar kapalı iken Sata Portunu değiştirsem, bilgisayar açıldığında eskisi gibi çalışmaya devam eder mi? (Bilgisayar doğrudan tanır mı?)

Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenderen -- 7 Şubat 2011; 18:46:59 >

• 1-Önce SATA portunu değiştirin sonra BIOS' tan portun olduğu adrese yönlendirme yapın.
    2- Marvel portuna bağlamasanız bile Marvel driverları zaten anakart CD' sinde gelir. Ama güncel driverlarıhttp://www.asus.com/product.aspx?P_ID=erWGi4vbeZa8oxg8&templete=2 bu adresten işletim sisteminize uygun olarak indirip kumanız daha doğrudur. Şu anda bu driverları mevcut sisteminize kurabilirsiniz. (ilk işlem olarak bunu yapın hatta)

3- Intel SATA III portu bende BIOS tarafından SSD' yi algılamadı. Ama Marvel SATA III' de hiç sorun yaşamadım. Sizin de sorun yaşamamanız gerekli diye düşünüyorum.

• Sata portlarının yerini değiştirmekle, olağanüstü bir durum olmadıkça sorun çıkmaz.

Marvel sürücülerini anakartın cd sinden yükleyeceksiniz.
  • Yorumlar için teşekkür ediyorum, fakat bir sorum daha var.

BIOS'tan bu Sata Portu'na nasıl yönlendirme yapacağım?

Bağlayacağım sata port'unun hangi port olduğunu (numarasını) bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenderen

Yorumlar için teşekkür ediyorum, fakat bir sorum daha var.

BIOS'tan bu Sata Portu'na nasıl yönlendirme yapacağım?

Bağlayacağım sata port'unun hangi port olduğunu (numarasını) bilmiyorum.

Bios' ta boot kısmında zaten işletim sistemi yüklü olan cihazı göreceksiniz port değiştirince. İşte o gördüğünüz cihazı 1.boot edilecek cihaz olarak seçeceksiniz.
  • arkadaşlar bende p67 tabanlı yeni bir sistem kurdum. işletim sistemi yok pc'de acaba usb kullanarak windows yükleme şansım var di mi? yani usb yi taktığımda asus'un bios menüsünde en alt kısımda usb'da görünüp boot yapabilirim?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.