Şimdi Ara

sisteme yeni ekran kardı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    öncelikle size şuanki sistemimi sunim.

intel core 2 quad @6600
    2 gb ram 800mhz
    Anakart Foxconn G31MX-K
    ati hd 3450 512mb 64 bit x16
    300w psu aidata ky-400atx
    sistemim bu
    ekran kartıyla birlekte ramide yükselticem. 4gb ram diyebiliriz yani.
    bu sistem için bana önere bileceğiniz ekran kartları hangileri olur.
    sadece ekran kartı için bütçe 250 tl civarı.
    dün baya bi araştırdım aslında ama anlayaladım hangisi daha iyi çıkamadım işin içinden.
    sanırım başka bi bilgi lazım olmaz olursada yazarım.
    iyi hafta sonları ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depro1903 -- 18 Aralık 2011; 13:41:19 >

• 250 Tl ye 2. el bölümünden gtx 550 gibi bir ekran kartı albilirsiniz.

• en iyisi 5770 teknobiyotikte daha ucuz
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/powercolor-ati-hd5770-1gb-ddr5-128-bit-pci-ekspres-ekran-karti.html

ram ve ekran kartı ile birlikte psu 'yu değiştir en az 500 watt al
  • pxi-e x16 x2 sorun olmaz.
    PSU'n yetersiz gelebilir. PSU'nun marka-modelini belirtirsen daha iyi olur.
  • psu bilgisi güncellendi.
    sanırım her halukarda değişmesi gerekicek. ve anladığım kadarıyla pcı-e 2.0 isteyen kartları taksam dahi kartın tam performansını kullanamıcam sanırım.
    biraz daha bekleyip sıfırdan bir pc toplamak gibi bi düşünce oluştu şuanda :)
  • Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa yani yakında toplayacağınız sistem 2000TL üzeri değilse yeni sistem toplamayın. Zaten iyi bir sisteminiz mevcut.
    Ancak bütçeyi 320-330'a çekebilir iseniz HD 5770 ile beraber 400W PSU alarak sistemi kullanmaya devam edersiniz. Performans artışınız gerçek anlamda fark edilir olr. İşlemciniz gerçekten yeterli seviyede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramptha

Eğer kısıtlı bir bütçeniz varsa yani yakında toplayacağınız sistem 2000TL üzeri değilse yeni sistem toplamayın. Zaten iyi bir sisteminiz mevcut.
    Ancak bütçeyi 320-330'a çekebilir iseniz HD 5770 ile beraber 400W PSU alarak sistemi kullanmaya devam edersiniz. Performans artışınız gerçek anlamda fark edilir olr. İşlemciniz gerçekten yeterli seviyede.

400w psu yeterli gelirmi acaba. 450w olsa daha sorunsuz olur gibime geliyo.
    Ve tavsiye ediceniz bir psu markası yada model varsa ?

• şeçtiğim ekran kartı slot yapısı PCI-Express 2.1 16X bi sorun oluşmaz değilmi?
  • guncell
  • Sorun olmaz arkadaşım.
    hizlial'daki fiyatları göremiyorum ama HD5770 için 220-240 TL en fazla 250TL uygun. PSU'da 450W istersen al sorun değil. Daha iyi bir bütçen varsa 550-600W al, belki ileride komple sistem yenilemesi yaparsın ve PSU ile devam edersin. Ama HD5770 ile 400W PSU yeterli.
  • high power 500 w 10 gün önce teknobiyotikden 103 tl ye aldım tavsiye ederim
  • bugun şiparişlerim geldi
    hıs hd 5770 ıceQ5
    sorunsuz bi şekilde çalışıyor, daha oyunlarda fln test edemedim ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: depro1903

şu ekran kartı
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/his-1-gb-5770-iceq-5-turbo-gddr5-128bit-pci-exp-16x-ekran-karti_30.013.1162.0139.htm

ve şu psu'yu almaya karar verdim görüşleriniz belirtirseniz.
    http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/high-power-cool-max-serisi-450w-moduler-guc-kaynagi-hp-450-h12s_30.016.4516.0026.htm

Bu ekran kartına o para verilmez 6850 şuan vatanda 284 tl power color hemen kap derim stoklarda bitmeden.

• nedense adamlar aldıktan sonra farklı düşünceler ortaya çıkıyor :D bu arada oyunlarda test edip yazarmısın :D
  • dırt 2
    dırt 3
    nfs hot pursuit
    word of warcraft
    fifa 12
    crysis 2
    cod Black ops
    bugun deneyebildiğim oyunlar bunlar hepsi full ayarlarda kasmadan oynayabildim. Yalnız black ops'da sürekli takılma oluyo sürücü güncel ama neden anlamadım. yarın mw3 ve B3 ü denicem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.