Şimdi Ara

Siteye Girerken Şifre Soruyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir site varsiteye girerken hangi dosyayı açmak istesem ilk seferinde şifre soruyor. Plesk panelden de bir şey yapmadım. Plesk panelin son sürümünü kullanmaktayım. Report dediğimde
    Access to system Login Disabled
    yazısını görüyorum. Ben nereye şifre koydum ki :) FTP kullanıcı adı ve şifresini girince açılıyor. Bu şifre ile girme işini nereden kaldırabilirim bilgisi olan var mı? Çok önceleri bunu yapmıştım C Panel de. Ama Pleskte nasıl yaptım bilmiyorum. Nasıl kapatırım onu da bilmiyorum :)

• 15 kişi okumuş yok mu bilen yahu :)www.trabzonyolisilkogretim.k12.tr site :)
  • Hiç mi çözümü bilen yok yav :)
  • Ftp programı ile girip httapassword dosyasını silmen gerekiyor ana dizinde..
  • Yok ki öyle bir dosya. .security var. onu silince ise hiç giremez oldum şifre ile vs :)

quote:

Orjinalden alıntı: El_Emin

Ftp programı ile girip httapassword dosyasını silmen gerekiyor ana dizinde..
  • Sanırım plesk panelden sen ana dizine Pasworded Folder uyguladın..

Panele girdikten sonra Files alanına tıkla gelen sayfadan gerekli yönergeleri izleyip şifre koymak istediğimiz klasör ün Action bölümünden Protect linkini izleyip ana dizinde koruma olup olmadığına bakabilirmisin..
  • o dosyayı silip ftp kullanıcısını da kaldırınca girişte problem olmuyor şimdi. ilginç yani. ftp kullanıcı ekleyince şifre istiyor. Dediğin kısımla alakalı değil sanırım. web kullanıcısı ekledim sildim. Ama silmeme rağmen hala giriş için şifre istiyordu.
    quote:

Sanırım plesk panelden sen ana dizine Pasworded Folder uyguladın..

Panele girdikten sonra Files alanına tıkla gelen sayfadan gerekli yönergeleri izleyip şifre koymak istediğimiz klasör ün Action bölümünden Protect linkini izleyip ana dizinde koruma olup olmadığına bakabilirmisin..
  • Yardımım olmasada sorununu çözdüğüne sevindim..
  • Yok en azından ana dizine girip securty dosyasını sildim :) Gerçi sonra site açılmadı. Ftp kullanıcısını sildim. O zaman çalıştı. Tuhaf :)
    quote:

Yardımım olmasada sorununu çözdüğüne sevindim..
  • Ya bende de aynı problem var durup dururken oldu ama ben security dosyasını da silemiorum hem cuteftp'den hem explorer'dan hemde plesk'den silmeyi denedim ama hepsinde aynı problem erisim izni yok diye bir hata verior.

Yardımcı olur musunuz?
  • FTP kullanıcısını sil bakalım. Farklı bir FTP kullanıcısı oluşturunca olmuştu galiba bende. Sildim sonra tekrar ekledim. FTP kullanıcısı ile ilgili bir sorun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kopete

FTP kullanıcısını sil bakalım. Farklı bir FTP kullanıcısı oluşturunca olmuştu galiba bende. Sildim sonra tekrar ekledim. FTP kullanıcısı ile ilgili bir sorun.

Bu ne yav şizofrenik bir durum galiba.Birde sitede biraz css kullan daha güzel olur.
  • Site güzel mi kötü mü diye bir yorum istemedim ki. Bir sorun vardı. Yardım istedim. Sonra kendim çözdüm. Aynı sorunu yaşayan biri yazıncada yaptığımı anlattım. Olur bir ara çağırırım eve kullanırım ;)
    quote:

Orjinalden alıntı: arbuzik

quote:

Orjinalden alıntı: kopete

FTP kullanıcısını sil bakalım. Farklı bir FTP kullanıcısı oluşturunca olmuştu galiba bende. Sildim sonra tekrar ekledim. FTP kullanıcısı ile ilgili bir sorun.

Bu ne yav şizofrenik bir durum galiba.Birde sitede biraz css kullan daha güzel olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.