Şimdi Ara

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

(En Son Oy Tarihi: 18.6.2014)
Giriş
  • piramitlerin altın orana göre yapılması, mezar odasına, firavunun doğduğu ve tahta çıktığı günler olmak üzere yılda 2 kere güneş girmesi, hiyerogliflerde uçan araçların olması ve piramitlerin sadece mısırda değil amerika ve çinde de yapılmış olması beni bu düşünceye itti.

1800 lere kadar düzgün harita çizemeyen insanlığın böyle birşeyi yapabilmesi mümkünmüdür?

-Büyük Piramit'in açıları, Nil’in delta yöresini iki eşit parçaya bölerler.

-Giza'daki üç piramit aralarında bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre oranı 3:4:5'dir.

-Büyük Piramit'in tabanının yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi=3,14 sayısı elde edilir.

-Büyük Piramit, dünyanın kara kitlesinin merkezinde yer alıyor.

-Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

-Giza'dan geçen boylam, dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya böler. Bu boylam ayrıca, kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup, bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde doğal sıfır noktasını oluşturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashes of wake -- 30 Temmuz 2010; 4:08:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: quneshlee

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: áshtráy

tamamen insan gücü ve teknolojisi ile

Hayır. Dostum o Zamanın Teknolojisi İle O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becerdiler Sölermisin?

keops aslında en büyük piramittir fakat yanındaki piramit ismini hatırlamıyorum ondan daha yüksek gözüküyor, çünkü yükseklik olarak daha tepe biyerde

taşları nasıl üst üste koyduklarıda açıklanabilir bence. piramidin etrafını dolanarak yukarı doğru çekme yöntemiyle yukarı çıkarmışlardır. asıl önemli merak edilecek araştırılması gereken bişey varsa piramidin içindeki odalarda olabilir benim düşünceme göre

20 Tonluk Taşlardan Bahsediyoruz.

bugün 20 tonluk arabalar bir baril benzinle nerelere gidiyor
    20 tonluk taşı çekmek çok zor tabi ama çok kalabalık işçi kısmından bahsediyoruz, filler yardımıyla çıkarmış olabilecekleride söyleniyor. bence imkansız değil yani şaşırmamak gerek bu kadar

• dikili taşların nasıl dikildiği hakkında bir belgesel izlemiştim nat geo'da...3-4 tane teoriyle gerçekleştirdiler deneyi...tamamen o dönemin şartlarını kullandılar...

iyi bir mühendis ve binlerce köleyle yapılmayacak şey yoktur...
  • Tam hatırlamıyorum ama, çamurlu bir sistem yaparak, kaydırma sistemi ile yerleştirdiler diye biliyorum.
  • Kuş pisliğiymiş, öyle diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Yeterince paran ve sana kulluk edecek bir halkın varsa her şeyi yaparsın.
    Ne uzaylısı ne alienı kardeşim, ne sanıyorsunuz o yıllarda insanlar maymun muydu?
    Uzaylılar yaptı, Allah'ın hikmetidir ibret alalım vs diyenler bence çok büyük saygısızlık ediyor eski dönem insanlarına.

piramitler resmi mısır kayıtlarına göre köleler tarafından degil hür isciler tarafından yapılmıstır ve bunları nsayısı 3 bini gecmez ayrıyeten piramitlerin ortalama yapıam süreci 2-3 aymış
  • -Büyük Piramit'in açıları, Nil’in delta yöresini iki eşit parçaya bölerler.

-Giza'daki üç piramit aralarında bir Pisagor üçgeni olacak şekilde düzenlenmişlerdir. Bu üçgenin kenarlarının birbirlerine göre oranı 3:4:5'dir.

-Büyük Piramit, dünyanın kara kitlesinin merkezinde yer alıyor.

-Büyük Piramit'le dünyanın merkezi arasındaki uzaklık, Kuzey kutbuyla arasındaki uzaklığa eşittir ve kuzey kutbuyla dünyanın merkezi arasındaki uzaklığa eşittir.

-Giza'dan geçen boylam, dünyanın denizleriyle anakaralarını iki eşit parçaya böler. Bu boylam ayrıca, kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup, bütün yer kürenin uzunluğuna ölçümünde doğal sıfır noktasını oluşturur.

uzaya uydu yollayamayan bir insan teknolojisinin bu şartlara uyacak piramitleri yapma olasılığı nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashes of wake -- 30 Temmuz 2010; 4:09:05 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır. Dostum o Zamanın Teknolojisi İle O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becerdiler Sölermisin?

keops aslında en büyük piramittir fakat yanındaki piramit ismini hatırlamıyorum ondan daha yüksek gözüküyor, çünkü yükseklik olarak daha tepe biyerde

taşları nasıl üst üste koyduklarıda açıklanabilir bence. piramidin etrafını dolanarak yukarı doğru çekme yöntemiyle yukarı çıkarmışlardır. asıl önemli merak edilecek araştırılması gereken bişey varsa piramidin içindeki odalarda olabilir benim düşünceme göre

20 tonluk taşı çekmek çok zor tabi ama çok kalabalık işçi kısmından bahsediyoruz, filler yardımıyla çıkarmış olabilecekleride söyleniyor. bence imkansız değil yani şaşırmamak gerek bu kadar

Tamam Hadi Onu Kabul Ettik Diyelim Ama Bu Taşları Temin Edilebilecek En Yakın Mesafe Yüzlerce Kilometre Uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

Taşların gemilerle getirilmediği defalarca kanıtlandı. Keops un 100 m ötesinde taş ocağı bulundu.

Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

quote:

Tamam Hadi Onu Kabul Ettik Diyelim Ama Bu Taşları Temin Edilebilecek En Yakın Mesafe Yüzlerce Kilometre Uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.

Firavunun Sırları - Altın Mumyalar Belgeseli ni izlemeni tavsiye ederim. 100m ötedeki Taş ocağını buluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 30 Temmuz 2010; 4:12:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: q3n3

quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Yeterince paran ve sana kulluk edecek bir halkın varsa her şeyi yaparsın.
    Ne uzaylısı ne alienı kardeşim, ne sanıyorsunuz o yıllarda insanlar maymun muydu?
    Uzaylılar yaptı, Allah'ın hikmetidir ibret alalım vs diyenler bence çok büyük saygısızlık ediyor eski dönem insanlarına.

piramitler resmi mısır kayıtlarına göre köleler tarafından degil hür isciler tarafından yapılmıstır ve bunları nsayısı 3 bini gecmez ayrıyeten piramitlerin ortalama yapıam süreci 2-3 aymış

bu bilgiler nerden birader kaynak ne

• Arkadaşlar bana en mantıklı gelen fikir joseph davidovits öne sürdüğü kireç taşlarının mısırlıların bulduğu karışımlarla piramitin gereken yerlerinde kalıplara dökülerek yapılmış olması. Araştırdım bu şekilde taşlar elde edilebiliyormuş.

ÇALINTI....

milyonlarca bloğun arasındaki yatay ve dikey bağlantılarda 2 mm’den fazla sapma yok! Bu kadar blok nasıl oldu da motorlu aletlerin veya elmas kesicilerin yardımı olmadan istenilen seviyeye getirilebildi?Piramitlerle ilgili akıllara takılan bütün sorular, ortaya atılan bir teoriyle cevaplandı. Bu teori, daha önce ortaya atılan fikirlerden oldukça farklıydı. Ne milyonlarca işçiden, ne tahta tahteravallilerden, ne de uzaylılardan bahsediyordu.Piramitlerde kullanılan taşların tabii kireçtaşı kayaları olduğunu söyleyenleri zor durumda bırakan iki gerçek vardı:Kayaların içinde fosil kabukları ve hava kabarcıkları bulunmuştu!Tabii kireçtaşı kayaları, binlerce yıllık bir birikimin ürünü olduklarından çok sıkışmışlardır ve içlerinde fosil kabuğu ve hava kabarcıkları bulundurmazlar.80lerin başında, profesör Joseph Davidovits, piramitlerin kireçtaşından üretilmiş taşlarla inşa edildiğini iddia etti. Teorisine göre; Mısırlı işçiler, yumuşak kireçtaşlarını ezip suyla karıştırıyor ve hazırlanan bulamaçı kaolin kili, kireç, çamur ve sodyum karbonatla birleştiriyorlardı.Bu karışım, piramitte istenen yere yerleştirilen kalıplara dökülüyordu.Maddelerin jeokimyasal reaksiyonlar geçirmelerinin ardından, ortaya tabii kireçtaşı kayalarından ayırt edilemeyecek benzerlikte ve sertlikte kayalar çıkıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schurzenjager -- 30 Temmuz 2010; 4:17:21 >

• quote:

quote:

Tamam uzaylılar gelip yaptı
  • quote:

quote:

quote:

Tamam uzaylılar gelip yaptı

Onu Kastetmedim Bişeyleri Hemen Kesip Atmayın Lütfen.

• Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, içerisindeki odaların sırrı daha da önemli ..
  • Piramitler uzay gemilerinin iniş pisleridir. [bkz: Stargate(1994)]
  • -Büyük Piramit'in tabanının yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündüğünde pi=3,14 sayısı elde edilir.
    Yarısının iki katı nasıl bir şeydir yahu? Ayrıca biraz daha kassa 40 yapacakmış yani.
  • arkadaşlar farz edelimki mısırlılar sadece yapı olarak bunları yapabilecek teknolojideydi. peki uydu fotoğrafı olmadan anlaşılamayan piramitler arası açı oranları ve piramitler ile dünya arasındaki oran nasıl yapıldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashes of wake -- 30 Temmuz 2010; 4:27:49 >
  • bilemem ama o figürler sırlar nil nerhri felen bence onlar uzaylılarla değil ama tanrıyla konuşmanın bi yolunu bulmuşlar. 3 seçenek var o sırların sebebi ya şans ya bilim yada ibretlik olaylar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

evet o konu ilginç olabilir bunu düşünmedim. ama taşlar zaten küp şeklinde biyerden bulmak yerine kendileri hazırlıyor olabilirler. yani bi kalıba kendi belirledikleri bi karışımı döküp bekletip taş yapmış olabilirler. sadece düşünce benimkisi tabi ne tür bi taş olduğu hakkında bilgim yok.

• Kireç taşı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.