Şimdi Ara

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

(En Son Oy Tarihi: 18.6.2014)
Giriş
  • Mısır piramitleri Türkiyeden kaçırılmamış mıydı?
  • İşte böyle.

10.000 BC filminden aldım.
  • Orijinalden alıntı: synaX:Lecter

Orijinalden alıntı: 4BlueWolf

Yahu arkadaş nasıl yapılacak 20 ton taş olsa ne yazar elinde yeteri kadar ipin ve insanın olduğu sürece kumun üstünde her şeyi çekersin

Her firavunun taht kalma süresi bizim padişahlar kadar uzun değildi. Gizza Pramiti 1 sene dolmadan yapılmış. Sence bu mümkün mü?

Ben çekmeyi bir örnek olarak verdim uzaylı vs. dalgasına

Ayrıca 1 yılda falan yapıldığını düşünmüyorum 2 dakika aratınca şöylede birşey çıktı internetteki türkçe kaynaklara güveniyorsak bunada güveniriz keops için bu

Tarihçi Herodot'a göre, ağır granit blokları, piramidin üst bölümlerine çıkarmak için 925 metre boyunda, 19 metre genişlikte bir rampa yapılmıştır. Sadece bu rampanın yapılması bile 10 yıl sürmüştür. Bu muazzam mezar, üç ayda bir toplanan 100.000 esirin çalışmasıyla 30 yılda tamamlanmıştır. Daha sonra da Keops'un ve eşinin mumyalanmış cesetleri bu mezara yerleştirilmiştir.

• teorilerden biri uzaylı teorisidir. saçmadır bence.

bi teori de üstün astronomi ve coğrafya bilgisine sahip naakaller (bilimadamları) yerçekimi kuvvetini kaldırıyorlar. böylece yapılıyor.
  • azimle s.çan taşı bile delermiş
  • o zamanki insanlarla bizim boyumuz eşit deildi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan_G

teorilerden biri uzaylı teorisidir. saçmadır bence.

bi teori de üstün astronomi ve coğrafya bilgisine sahip naakaller (bilimadamları) yerçekimi kuvvetini kaldırıyorlar. böylece yapılıyor.

uzaylıya inanmayan adam yer cekimini sıfırlama teorisine nasl inansın ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: aderno

o zamanki insanlarla bizim boyumuz eşit deildi ki

insanların boyu beş metremi ki o zaman ya aaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalFortress

quote:

Orijinalden alıntı: aderno

o zamanki insanlarla bizim boyumuz eşit deildi ki

insanların boyu beş metremi ki o zaman ya aaa

doğal ve etkilenmemiş besinler yedikleri için tıfıl yada ufak insan yoktu.Ninene dedene bak 80-90 yasında olan cok kişi vardı eskiden kendi işini yapanlar filan.şimdi kaldımı öleleri doğa bozuldukca değişiyoruz.Eskiler daha kuvvetli ve iri idi bize göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi

quote:

Orijinalden alıntı: áshtráy

quote:

Orijinalden alıntı: Simon_Adebisi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quneshlee

quote:

tamamen insan gücü ve teknolojisi ile

Hayır. Dostum o Zamanın Teknolojisi İle O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becerdiler Sölermisin?

Tamam uzaylılar gelip yaptı

Yok sanki olamayacak bir şeymiş gibi...Vahiy geldi ya sana uzaylı yoktur falan diye heralde yapamaz onlar....Bana kalırsa uzaylıların yapmış olma ihtimali o zaman ki insanlığın kendi teknolojisiyle yapmış olma ihtimalinden yüksek...

Diyelim ki uzaylı var bunlar dünyaya gelip piramiti yapıp gitti mi arkadaşım ?
    Daha sonra neden gelmediler dünyaya ?

Kardeşim belki de hala dünyadalar...Hiç gitmediler...Nasıl bilebiliriz ki ? Bizden daha gelişmiş canlılardır....Belki de bizi onlar yarattı....Herşey olmuş olabilir nasıl bilecez ki ? Onların oluşturduğu bir türüz biz belki izliyorlar bizi napıyoruz falan deney yapıyorlar üzerimizde olamayacak bişey değil ki...Benim hayal gücümmü çok geniş bilmiyorum ama hepsinin imkanı var sonuçta...

Evet bu olay çok daha mümkün. Hatta kimilerine iddialı gelebilir ama dinlerden de daha mümkün. En azından bulanık ve az da olsa delili var bu tarz olayların. Dünyanın gizemlerini antik çagın bilinmeyenlerini fln araştırınca çok enteresan şeyler bulunabiliyor. En basitinden aklıma gelen bir kaç şey.. nazca çizgileri antik helikopterler. daha çok şey var. tanrıların arabları belgeseli bi başlangıç olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenom -- 30 Temmuz 2010; 19:58:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ashes of wake

quote:

Orijinalden alıntı: 4BlueWolf

Yahu arkadaş nasıl yapılacak 20 ton taş olsa ne yazar elinde yeteri kadar ipin ve insanın olduğu sürece kumun üstünde her şeyi çekersin

şimdi bile inşaatlarda çelik halat kullanılıyor. o zaman için böyle bir şey söz konusu değil. keops 145 metre ve normal ip ile 20 tonluk taşları yukarı çıkarmak bana pek olanaklı görünmedi

ayrıca dogmalarla ilgi birşey iddia etmedim lütfen karıştırmayın insanüstü varlık derken dünya dışı varlıklardan bahsediyorum

Yalnızca tuvalet kağıdı kullanarak bir insanı rahatlıkla taşıyabilirsin. Önemli olan doğru şekilde halat yapmak. Bu sebeple doğru lifleri kullanarak çelikten daha güçlü bir halat yapılabilir.

• -Mısır'lılar matematik konusunda dönemin en iyisiydi.
    Bu bilgi bile piramiti bir şekilde yapmalarına yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OgzKC

İşte böyle.

10.000 BC filminden aldım.

• http://forum.donanimhaber.com/m_19378920/tm.htm

ayrıca

birde bi karikatür daha vardı, uzaylılara altınveriyorlardı ffelan bulan varsa koysun
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr0pikal

quote:

Orijinalden alıntı: gael

o taşları okadar pürüzsüz kesebilecek bir teknoloji bugün bile yokken nasıl insan gücüyle olabiliyor

ne demek bugun bile yok teknolaji... iskembeden sallamayin arkadaslar

bana istedigin tasi getir (elmas dahil ) senin resimni bile cizdiririm uzerine

anca parmagina takarsin sen o tasi
    arkadaslar dar kaliplar icinde konusup sallamayalim genis dusunun biraz,tonlarca agirligi olan devasa bir yapidan bahsediyoruz burda

• abartmayın gençler 20 ton da ağırlık mı ya

adam ağzıyla uçak tır ve bilimum taşıt çekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

o değilde 2012 de ne yapacaz

• o piramitler varoluşdan beri ordaydı resimleri sonra çizdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clsguitar -- 30 Temmuz 2010; 22:10:44 >
  • o yıllara ait insanoğlunun sahip olduğu teknolojiye dair herhangi bir bilgi yok .. belki de bizim de birer uzaylı olduğumuz çoktan unutuldu.

neyse ...
  • bir yanı nil nehri diger yanı sahra çölü ile çevrili bi medeniyetden kısacası savaslardan uzak teknolojı ambarı bı medenıyetden bahsedıyoruz gencler.adamlar gebelık testını bıle o zamanlardan yapabılırdu mantıgı cok basıt.gebelık rıskı olmayan birkaç bayanın ıdrarını aynı sayıdakı cıcege verıp gebelık rıskı olan bayanınkını baska ama aynı tur cıcege verıp cıceklerın gelısme duzeylerını karsılastırıp gebelık testı yapan bı mılletden,nıl ın yukselısınden gel git olayını ve bu sayede takvimi bu sayede tarımını geliştirmiş duz mantık bi milletden bahsediyoruz teknolojı ambarından kısaca.ben ınsan gucu ıle olduguna su sekıl ınanıyorum; halk asırı cahıl ne denırse anında yapıyo o tası oraya ölümüne 1000 işçi ceker belki ama kafama yatmayan bi noktada var..bu pramitlerin amacı mezar olması ve mezarın oldugu kısıma yılda 2 kere gunes gırıyor.bu gunlerden bırıncısı mevtanın dogum gunu dıgerı ölüm gunu....simdi bana en baba fizikciyi getir bunu hesablaması kusura bakmasın ımkansıza yakın bı ıhtımal ya kaç bın yıldan bahsedıyoruz kıtalar bıle kayıyor bu denge nasıl bozulmuyo

adamlar tuzak kuruyo agac kazık fırlatıyo mesela tuzak demı.o agacın artık dogal talaş olması lazım onun gergisinin yayının her neyse çürümememsi imkansız

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.