Şimdi Ara

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

(En Son Oy Tarihi: 18.6.2014)
Giriş
  • kendi ürettiğim teoirmi açıklıyorum şimdi oraya bi sıra taşları diziyolar daha sonra oraya kum yüklüyolar zaten denizde kum mısırda... kum daha sonra bi sıra daha taş diziyolar sonra yine kum yani normal yere diziyomuş gibi oluyo sonra inşaat bitince kumu çekiyolar ordan al sana piramit siz de düşünün burda nasıl yaptılar diye pehh

bu arada piramit hacmi a^2h/3 aklınızda bulunsun

liseli dedektıd
  • o zamanki şartlara göre insanların o devasa yapıtları yapabilmesi imkansızdır ben başka medeniyetlerin mirası olma ihtimalini daha kuvvetli buluyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Yeterince paran ve sana kulluk edecek bir halkın varsa her şeyi yaparsın.
    Ne uzaylısı ne alienı kardeşim, ne sanıyorsunuz o yıllarda insanlar maymun muydu?
    Uzaylılar yaptı, Allah'ın hikmetidir ibret alalım vs diyenler bence çok büyük saygısızlık ediyor eski dönem insanlarına.

Daha demiri bile keşfetmemiş sadece bakırı kullanabilen bir medeniyetin tonlarca graniti kredi kartının bile giremeyecek bir şekilde düzgünce kesmesinden bahsediliyor.
    Belgesellerde takip ettiğim kadarıyla Mısırlı arkologlar milliyetçi duyguların da etkisiyle olacak bunları insanlar yaptı iddiasındayken, batılı arkologlar tam tersini savunuyorlar. Çünkü onlar doğu medeniyetlerini İskender' in tarif ettiği şekilde "Birbirlerinin kanını içip, ortalık yerde sevişiyorlar" biliyorlar.

• belki bundan yüzyıllar binyıllar sonra bizim yaptığımız o görkemli upuzun binaların nasıl yapılacağını sırrını çözemeyecekler ve onlara bu yapılar garip gelecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan_d20

belki bundan yüzyıllar binyıllar sonra bizim yaptığımız o görkemli upuzun binaların nasıl yapılacağını sırrını çözemeyecekler ve onlara bu yapılar garip gelecek...

Belgeselde "bizim" yaptığımız o gökdelenlerin ve birçok mimari yapının bırak binlerce yıl, 100 yıl sonra bile ayakta olamayacaklarını anlattılar.
  • Transformers izlediniz heralde
  • 20 ton'luk bir taşı binlerce insan tarafindan rahatlikla çekilir.
    ama iyi malzeme kullanilmiştir o zamanlarda tabii tüm hayvanlardan da yararlanılmıştr bana göre.
    birde zamanın en iyi matematikçileri , filozoflarını toplamişlardir böyle bişeyi yaparken.
  • Bir şekilde yapılmışyır işte.
    Bir firavun hayatının devamının bu olduğunu düşünüyorsa ne yapar ne eder yaptırır bunu.
    İnsan uğraşarak herşeyi başarabilir
  • O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becermisler ya
  •  Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

bana oldukça açıklayıcı geldi
  •  Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?
  • bencede insan gücü ile yapıldı

Not: Pramitleri yapanlar köle değiller para ile çalışan işçilerdi diye biliyorum
  • Arkadaşlar öyle yapıyorlar diziyorlar böyle yapıyorlar diziyorlar diyenler iç kısmının nasıl yapıldığını da açıklayabilir mi?
  • yani şimdi tanrıların arabaları belgeselindeki kanıtlara dayanarak uzaylılar yaptı dersem vicdan azabı çekebilirim çünkü ya uzaylılar değilde canını dişine takıp binbir can vererek yapılmış yapılar ise onun için bu konuda yorum yapmamak lazım bilim bir gün bunuda çözer umarım insanlar yapmamıştır çünkü o tonlarca kayayı insanlar kaldırmış demektir yazık günah
  • Türkiye'den çaldılar hatta Bursalılar yapmış..
  • piramitler türkmüş arkadaşlar
  • Eklemezsem çatlardım :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

diye devam eden alıntılar sonucu yapılmıştır
  • uzaylıların olmadığını kim iddia edebilir? milyonlarca tür hayvan da dahil hepimiz uzaylı değil miyiz aslında?

uzaylıların işi mi yoktu denmiş? peki insanların işi mi yoktu nereden baksan mucizevi ayarları olan dev piramitleri yaptılar?

uzaylılar neden bir daha gelmedi denmiş? ufoları hiç mi duymadınız? piramitleri yapanlar tanrılaştırıldıkları için gittiler.

bu konuda 2010 yılında ne kadar bilgisiz ya bunca forum insanı. piramit oranlarının bile enerji akışı açısından ne kadar hassas seçildiği dahi çok önemli bir ayrıntı. bilmediğiniz ve sizi çok bilgilendirecek konular içeren dünyadaki en sağlam kaynak kitap serisini size söyleyeyim. poponuzu tavana vurduracak gerçekler var bu kitaplarda.

ra bilgileri - akaşa yayınları (4 cilt)
  • 3,14ün virgülünü at.kaldı mı 314.
    314ün 4ünü at kaldı mı 31?314 rakamları toplamı 8.
    314ün 1inin yanındaki rakamları at kaldı mı 1?
    31+8+1=40yapar ve mhp nin 40.kuruluş yıldönümü:D
    konuya gelecek olursak.'Tanrının Arabaları' kitabı ilginç bir kaynaktır bu konuda.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.