Şimdi Ara

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

(En Son Oy Tarihi: 18.6.2014)
Giriş
  • Tanrıların arabalarını indirdim, okumaya başlıyorum şimdi.

Benim, insanlığın geçmişte şimdikinden çok daha gelişmiş olduğunu ancak şu anki tarihçilerin bile bilmediği bir sebep sonucu bütün uygarlıkların teknolojilerinin yok olduğu şeklinde bir teorim var. Bunu da 1900'lerin başlarında bir ormanda bulunan bilgisayara benzeyen bir alet ispatlıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazantc

bir yanı nil nehri diger yanı sahra çölü ile çevrili bi medeniyetden kısacası savaslardan uzak teknolojı ambarı bı medenıyetden bahsedıyoruz gencler.adamlar gebelık testını bıle o zamanlardan yapabılırdu mantıgı cok basıt.gebelık rıskı olmayan birkaç bayanın ıdrarını aynı sayıdakı cıcege verıp gebelık rıskı olan bayanınkını baska ama aynı tur cıcege verıp cıceklerın gelısme duzeylerını karsılastırıp gebelık testı yapan bı mılletden,nıl ın yukselısınden gel git olayını ve bu sayede takvimi bu sayede tarımını geliştirmiş duz mantık bi milletden bahsediyoruz teknolojı ambarından kısaca.ben ınsan gucu ıle olduguna su sekıl ınanıyorum; halk asırı cahıl ne denırse anında yapıyo o tası oraya ölümüne 1000 işçi ceker belki ama kafama yatmayan bi noktada var..bu pramitlerin amacı mezar olması ve mezarın oldugu kısıma yılda 2 kere gunes gırıyor.bu gunlerden bırıncısı mevtanın dogum gunu dıgerı ölüm gunu....simdi bana en baba fizikciyi getir bunu hesablaması kusura bakmasın ımkansıza yakın bı ıhtımal ya kaç bın yıldan bahsedıyoruz kıtalar bıle kayıyor bu denge nasıl bozulmuyo

adamlar tuzak kuruyo agac kazık fırlatıyo mesela tuzak demı.o agacın artık dogal talaş olması lazım onun gergisinin yayının her neyse çürümememsi imkansız

iyide meftaların dogum ve ölüm yılları kesin olarak biliniyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: quneshlee

Tanrıların Arabaları Kitabını Okuyun Arkadaşlar.

Evren Bizden Çok Üst Düzeyde Teknolojiye Sahipken ..... Neyse Okuyun

bu kitabın bilimsel değil hayal ürünü olduğunu biliyorsun değil mi?
  • [Deleted by Admins]
  • yaw nolcak bu işin sonu merak ediyorum, sanırım bu sorunun cevabını değerli forumadamlarımız çözücek gibi

bende bir güdümleme yapim, orayı Aziz Yıldırım yaptırmış...
  • Yav hadi tamam dışını bir şekilde yaptılar. Etrafında dönerek taşları dizdiler ve yaptılar. Bunu anlıyorum.

Am iç kısmı nasıl yaptılar yahu? Birde bir arkadaş yazmış. Okadar tuzak var içinde. Bu tuzaklarda kullanılan tahtalar nasıl binlerce yıldır çürümeden duruyor?
  • Mu'min Suresi;

(36-37) Firavun dedi ki: “Ey Hâmân! Bana yüksek bir kule yap, belki yollara, göklerin yollarına erişirim de Mûsâ’nın ilâhını görürüm(!) Çünkü ben, onun yalancı olduğuna inanıyorum.” Böylece Firavun’a yaptığı kötü iş süslü gösterildi ve doğru yoldan saptırıldı. Firavun’un tuzağı, tamamen sonuçsuz kaldı.

Kasas Suresi 38. Ayet;

Firavun, “Ey ileri gelenler! Sizin benden başka bir ilâhınız olduğunu bilmiyorum. Ey Hâmân! Benim için bir ateş yakıp tuğla pişir de bana bir kule yap! Belki Mûsâ’nın ilâhına çıkar bakarım(!) Şüphesiz ben onun mutlaka yalancılardan olduğunu sanıyorum”

Diyanet İşleri Kuran-ı Kerim mealidir.

Üzerine konuşmaya gerek var mı?
  • arkadaşlar 12. gezegeni okuyun tamamen bilimsel araştırma ve kanıtlar üzerine yazılmış. insanlık tarihi hakkında çok önemli bilgiler içeriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: schurzenjager

Arkadaşlar bana en mantıklı gelen fikir joseph davidovits öne sürdüğü kireç taşlarının mısırlıların bulduğu karışımlarla piramitin gereken yerlerinde kalıplara dökülerek yapılmış olması. Araştırdım bu şekilde taşlar elde edilebiliyormuş.

ÇALINTI....

milyonlarca bloğun arasındaki yatay ve dikey bağlantılarda 2 mm�den fazla sapma yok! Bu kadar blok nasıl oldu da motorlu aletlerin veya elmas kesicilerin yardımı olmadan istenilen seviyeye getirilebildi?Piramitlerle ilgili akıllara takılan bütün sorular, ortaya atılan bir teoriyle cevaplandı. Bu teori, daha önce ortaya atılan fikirlerden oldukça farklıydı. Ne milyonlarca işçiden, ne tahta tahteravallilerden, ne de uzaylılardan bahsediyordu.Piramitlerde kullanılan taşların tabii kireçtaşı kayaları olduğunu söyleyenleri zor durumda bırakan iki gerçek vardı:Kayaların içinde fosil kabukları ve hava kabarcıkları bulunmuştu!Tabii kireçtaşı kayaları, binlerce yıllık bir birikimin ürünü olduklarından çok sıkışmışlardır ve içlerinde fosil kabuğu ve hava kabarcıkları bulundurmazlar.80lerin başında, profesör Joseph Davidovits, piramitlerin kireçtaşından üretilmiş taşlarla inşa edildiğini iddia etti. Teorisine göre; Mısırlı işçiler, yumuşak kireçtaşlarını ezip suyla karıştırıyor ve hazırlanan bulamaçı kaolin kili, kireç, çamur ve sodyum karbonatla birleştiriyorlardı.Bu karışım, piramitte istenen yere yerleştirilen kalıplara dökülüyordu.Maddelerin jeokimyasal reaksiyonlar geçirmelerinin ardından, ortaya tabii kireçtaşı kayalarından ayırt edilemeyecek benzerlikte ve sertlikte kayalar çıkıyordu.

Bence de çok mantıklı bu.Verdiğim linkte bu teoriyide anlatan bir yazı dizisi var isteyn okuyabilir mantıklı şeyler yazıyor.http://opereysin.com/edebi-hezeyanlar/582-piramitler-nasil-insa-edildi-3/

• kum olan yerde bir yapıyı inşa etmek için alttan üste doğru gitmeye gerek olmadığını düşünüyorum. ayrıca beklenenide yapayım mısır piramidi olduguna göre büyük ihtimal mısırdan yapılmış olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozoklar

o değilde 2012 de ne yapacaz

piramitleri yapan uzaylıların torunlarının torunlarının torun.... gelcek yada belki olumsuzlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeanBack

quote:

Orijinalden alıntı: OgzKC

İşte böyle.

10.000 BC filminden aldım.

Fil

• bi el atında
    mesajım bulunsun gençlik (:
  • yok öyle uzaylı medeniyeti falan, eski insanlar aptalda değildi. özellikle mısır ve yunanlılar bilime önem veren uygarlıklar
  • Mesajım bulunsun , hoş konu panpalar
  • Bunun içine girilmiyormuş sanırım.Giren mühendisler ölüyor , lanetleniyor gibi haberler vardı.
    Eğer doğruysa , bu piramitlerin sırrını çözmek için içine girmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Bunun içine girilmiyormuş sanırım.Giren mühendisler ölüyor , lanetleniyor gibi haberler vardı.

• Ali Ağaoğlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AşkBirSudurİçİçKudur

quote:

Orijinalden alıntı: Defense Devil

Bunun içine girilmiyormuş sanırım.Giren mühendisler ölüyor , lanetleniyor gibi haberler vardı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.