Şimdi Ara

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
0
Favori
11.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Sizce mısır piramitleri nasıl yapıldı?

(En Son Oy Tarihi: 18.6.2014)
Giriş

Orijinalden alıntı: quneshlee

quote:

Orijinalden alıntı: áshtráy

quote:

quote:

tamamen insan gücü ve teknolojisi ile

Hayır. Dostum o Zamanın Teknolojisi İle O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becerdiler Sölermisin?

Tamam uzaylılar gelip yaptı

Onu Kastetmedim Bişeyleri Hemen Kesip Atmayın Lütfen.

Hocam o dönem ile bu dönemin insanlarını karşılaştırmak ne derece doğru sizce ? Şuan imkansız dediğimiz bazı şeyler eskiden belki de mümkündü nerden biliyoruz ?
    Sen diyorsun ki o taşları üstüste koyamazlar.Bence olabilir çünkü,eskiden insanlar çok daha iri idi.Daha doğrusu öyle söyleniyorEğer ki doğruysa böyle bi yapıtın ortaya çıkması gayet normal bence Tabi bunu bir de zekilikleriyle birleştirirlerse tamamdır
    bkz:Fatih sultan Mehmetin Gemileri karadan geçirmesi şuan imkansız görünüyor.Ama gerçekleşmiş bir şey.Kısacası beyin bedava

Ben böyle düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 30 Temmuz 2010; 4:42:23 >

• Uzaylıların işi gücü yok, insanlar piramit yapacakmış yardım edelim diye geleceklerdi zaten.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır. Dostum o Zamanın Teknolojisi İle O Taşları Nasıl Öle Üstüste Koymayı Becerdiler Sölermisin?

Hocam o dönem ile bu dönemin insanlarını karşılaştırmak ne derece doğru sizce ? Şuan imkansız dediğimiz bazı şeyler eskiden belki de mümkündü nerden biliyoruz ?
    Sen diyorsun ki o taşları üstüste koyamazlar.Bence olabilir çünkü,eskiden insanlar çok daha iri idi.Daha doğrusu öyle söyleniyorEğer ki doğruysa böyle bi yapıtın ortaya çıkması gayet normal bence
    Ben böyle düşündüm.

Eskiden insanlar irimiydi Buna dair bir fosil varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schurzenjager -- 30 Temmuz 2010; 4:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: schurzenjager

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sen diyorsun ki o taşları üstüste koyamazlar.Bence olabilir çünkü,eskiden insanlar çok daha iri idi.Daha doğrusu öyle söyleniyorEğer ki doğruysa böyle bi yapıtın ortaya çıkması gayet normal bence
    Ben böyle düşündüm.

Eskiden insanlar irimiydi Buna dair bir fosil varmı

Ben nette gördüm fotolarını.Ama ne kadar gerçek bilinmez.Belki de fake.
    Ben sadece tahmin yürüttüm kanıt yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ducard -- 30 Temmuz 2010; 4:44:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: visoela

o değilde her biri 20 ton ise o zamanki kayık/gemi ve nil nehri tuzsuz su kaldırmazki ......

Sadece gerekli ekipman ve malzeme piramid'in yapılacağı alana götürülse ve taş haline orada döndürülse bu mantıklı olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: q3n3

quote:

Orijinalden alıntı: L.J

Yeterince paran ve sana kulluk edecek bir halkın varsa her şeyi yaparsın.
    Ne uzaylısı ne alienı kardeşim, ne sanıyorsunuz o yıllarda insanlar maymun muydu?
    Uzaylılar yaptı, Allah'ın hikmetidir ibret alalım vs diyenler bence çok büyük saygısızlık ediyor eski dönem insanlarına.

piramitler resmi mısır kayıtlarına göre köleler tarafından degil hür isciler tarafından yapılmıstır ve bunları nsayısı 3 bini gecmez ayrıyeten piramitlerin ortalama yapıam süreci 2-3 aymış

+ Olarak ayrıca, oradaki çalışan usta başına kadar hepsi piramid'in önüne veya yakınlarına gömülmüş. Mezar taşlarında hepsi yazıyordu. TV'de izlemiştim. Çok büyük ilgi duyarım Mısır'lılara.

• quote:

Orijinalden alıntı: 4BlueWolf

Yahu arkadaş nasıl yapılacak 20 ton taş olsa ne yazar elinde yeteri kadar ipin ve insanın olduğu sürece kumun üstünde her şeyi çekersin

Her firavunun taht kalma süresi bizim padişahlar kadar uzun değildi. Gizza Pramiti 1 sene dolmadan yapılmış. Sence bu mümkün mü?

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

keops aslında en büyük piramittir fakat yanındaki piramit ismini hatırlamıyorum ondan daha yüksek gözüküyor, çünkü yükseklik olarak daha tepe biyerde

taşları nasıl üst üste koyduklarıda açıklanabilir bence. piramidin etrafını dolanarak yukarı doğru çekme yöntemiyle yukarı çıkarmışlardır. asıl önemli merak edilecek araştırılması gereken bişey varsa piramidin içindeki odalarda olabilir benim düşünceme göre

Hayır, dünyanın en büyük pramiti latin Amerika'dadır. 600m yüksekliğindedir. Fakat oluşan toprak kayması sonucunda o 600mlik dev inşaat farkedilmeyecek kadar kçük gözükmektedir. Zaten uygarlığn bitme sebebide doğal afetlerdir

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

evet o konu ilginç olabilir bunu düşünmedim. ama taşlar zaten küp şeklinde biyerden bulmak yerine kendileri hazırlıyor olabilirler. yani bi kalıba kendi belirledikleri bi karışımı döküp bekletip taş yapmış olabilirler. sadece düşünce benimkisi tabi ne tür bi taş olduğu hakkında bilgim yok.

Ocaklara gidip, sucak su ile kayaları törpülüyorlardı. Kendileri yaptı demek bu demek.Her bi küp ocakta yapılıyordu. Kaya etrafında ateş yakılıyordu, su ile karştrp kayayı yumuşatıyorlardı.

NOT: O dönmde Bağdatta içnde bakır olan vazo şeklinde bi çömlek bulunuyor ve su ile karışınca elektrik veriyor. Sizce o dönem elektrkin ne işte kullanıyorlardı acaba? O çömlek 5, 10 volt elektirk verebiliyormuş

Yazdıklarım tamamiyle Discovery World Belgesellerinden aklımda kalanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi synaX:Lecter -- 30 Temmuz 2010; 8:24:12 >

• İnsan zekası ve aklı ile herşey yapılabilir. Günümüzde tabii günlük koşuşturmaca ve diğer pekçok ekonomik-sosyal nedenlerden dolayı bazı şeyler imkansız ve hatta zor görülüyor. Beynimizi tam olarak kullanamıyoruz. Ancak eski uygarlıklar da böyle bir durum sözkonusu muydu? Mısırlıları ele alırsak yüzbinlerce çalışan insan ve dolayısıyla muazzam bir işgücü mevcut ayrıca kum'u da teknolojik açıdan değerlendiler. Son çıkan araştırmalarda kumla çalışan makineler inşa ettikleri üzerinde duruluyor. Mesela kumla çalışan makaralar ve kaldıraçlar yaparak dikili taşları inşa ettikleri konusunda bir teori geliştirildi ve bu teori geçtiğimiz yıllarda denendi. Aynı Mısırlıların yaptığı şekilde bir dikilitaş kum ile çalışan bir makine yapılarak inşa edildi.

• quote:

quote:

quote:

Yok sanki olamayacak bir şeymiş gibi...Vahiy geldi ya sana uzaylı yoktur falan diye heralde yapamaz onlar....Bana kalırsa uzaylıların yapmış olma ihtimali o zaman ki insanlığın kendi teknolojisiyle yapmış olma ihtimalinden yüksek...

• Tabiki insan gücüyle yapıldı o zamanki kölelerin biraraya gelip yaptığı şeylerdir bunlar az buz değil binlerce insanın emeği vardır yoksa o tonlarca ağırlık kalkmaz. doğa üstü güçleri falan bırakın yok öyle bi olay. unutmayın birlikten güç doğar
  • Eee şöyle bir bilgi var ortada, yorum size kalmış ;

Piramitlerde kullanılan taş sayısıyla ne kadar sürede yapıldığını karşılaştırdıklarında ortaya şu sonuç çıkıyor..
    hatırladığım kadarıyla ya 20 saniyede 1 taş yerleştirilmiş yada 20 dakikada 1 taş yerleştirilmiş..
    ya dakika ya saniyedi bu..tam hatırlamıyorum orasını..
    hadi dk diyelim biz buna :)
    şu anki teknoloji ile hala imkansız!

insanlar nasıl yapmış olabilir peki bunu ?
  • Bencede insan gücüyle yapıldı
  • Yeterli köle ve para varsa herşeyi yaparsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Ayrıca yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, içerisindeki odaların sırrı daha da önemli ..

+1

İçeri giren çıkamıyor abi Tatil'e mısıra gidicem işe başlayınca
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoUnderstand

Yeterli köle ve para varsa herşeyi yaparsın

• Uzaylılar
  • Toki yaptı ki onları
  • MÖ 20.000 filminde piramitleri yapmak için gereken taşları mamutlar taşıyordu. Önden mamut çekiyor arkadan insanlar ittiriyordu.

Tabi mısır sıcagında mamut nekadar yaşar orasıda ayrı bi konu..
  • Bu sırrı çözebilseydim şuan miami sahillerinde tatil yapıyor olurdum herhalde
  • Azimle tabikide
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.