Şimdi Ara

Sizce nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar herkese, kullandığım Asus G74SX'in yerine günlük olarak kullanacağım, oyun oynamak + yazılım geliştirmek için kullanacağım bir sistem topladım. Multi-tasking benim için önemli onun için 4790k'dan vazgeçip 4690k kullanmayacağım. Ekran kartı konusunda sığar mı sığmaz mı ikileminde kaldım. Okuduğum ve gördüğüm kadarıyla bu ekran kartı sığıyor fakat başka bir tavsiyeniz varsa tavsiyelere açığım (GTX 980 olmak şartıyla). 2-3 güne sipariş vereceğim, görüşleriniz nelerdir?

Sizce nasıl?

Ekran kartı
    http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx980-superclock-acx-20-gddr5-4gb-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

Ayrıca H100i ve H105 arasındaki farklar nelerdir genel olarak? Okuduğum kadarıyla H105 üst model ve daha performanslıymış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 10 Mart 2015; 19:40:47 >

• Up...
  • Daha ucuza;

Sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 11 Mart 2015; 14:43:19 >
  • Kasa 32cm kart alabiliyor fakat su sogutma yuzunden 28 e iniyor o. Onun dışında 100i hakkında mounting konusunda çok sıkıntıları oluyormuş diye duydum. Ayrıca önerdiğiniz anakart atx anakart, kasa mATX yada mITX uyumlu. Son olarak ta SSD'yi 500GB tercih ediyorum çünkü birsürü framework, IDE çok yer kaplıyor ve sürekli oynadığım oyunları (Battlefield 4, Shogun 2, Skyrim gibi) SSD'ye kuruyorum. SSD'nin ömrünü uzatmak için sadece bir tane 32gb m2 bulabilirsem ucuza, ona TEMP dosyasını atmayı düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 11 Mart 2015; 13:06:21 >
  • Anakartı hatalı seçmişim, değiştirdim kardeşim + ssd'yi de...

Soğutucuyu H80i yaptım, i7 4790K sonuçta tubo ile 4.4ghz oluyor, 5.0ghz yapsan da yeterli gelir diye düşünüyorum hatta voltajsız 5.0ghz denyebilirsin o.c olursa o şekilde daha da serin kullanırsın, üstü ise gereksiz benchmarka dışında kullanımda bir fark yaratmıyor, bu yüzden çok aşırı bir soğutmaya gerek yok diye düşünüyorum.

M2 sata yaygınlaşmadan fiyatları pek düşmez, şimdilik gerek yok bence.

Ekleme: Üstte önerdiğim sistem de anakart ve soğutucudan artan parayı kasaya verip Air 540 alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 11 Mart 2015; 15:11:42 >
  • H80i ile h100i arasında ne kadar bir fark olur sizce? 5-10 derece gibi bir fark olacaksa h100i yada h105 alayım.

M2'ye şimdilik bulaşmayayım o zaman, ramdisk ile kurtarırım durumu.

Air 540 çok güzel kasa ama ben biraz daha küçük bir kasa istiyorum onun için air 240 tercih ettim.

Sizce ASUS'un SupremeFX Impact II ses kartı, aradaki fiyat farkına değer mi?

Ayrıca bu kadar uğraştığın için teşekkürler.
  • H80i incelemeleri;

http://www.bit-tech.net/hardware/cooling/2012/11/30/corsair-h80i-review/3
    http://www.hardocp.com/article/2013/02/12/corsair_hydro_series_h80i_h100i_cpu_cooler_review/4#.VQB70fmsVnV

Fena değil bence aldığı değerler, buna göre karar verirsin.

Elinde kaliteli ses sistemi varsa FX ses kartı güzel olur tabi.

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Fena durmuyor H80i ama kasanın boyutunu göz önünde bulundurunca H100i almak daha iyi gibi duruyor bence. Ses konusunda ise, 2 adet bookshelf hoparlörüm var, biraz para biriktirip usb DAC alasım var ama karar veremedim henüz o konuda. Sadece oyun değil ses kartında aradığım, müzik, dizi vs. de çok önemli bunun için yeterli gelir mi onboard ses kartları bilmiyorum.
  • Kasayı sipariş ettim, SSD almadım, laptoptakini çıkartıp takacağım (840 EVO 500 GB). Ekran kartı konusunda kararsızım hala, bir taraftan nisan'da 980 ti modeli geliyor, beklesem mi beklemesem mi kararsız kaldım. Yardımların için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elensar -- 13 Mart 2015; 22:38:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.