Şimdi Ara

SLI Yardım...! 2*7600GT Tek karttan gram fark yaratmadı...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yardım edebilirseniz evinirim öncelikle sistemim
    AMD Athlon64 3000 / MSI K8N Platinum / 4*512 MB DDR 400 Kingston Ram / 2*7600 GT Leadtek Vga / 160 Gb Segate Hdd/ OS: XP_PRO_SP2 X64
    Araştırdığım bilgiler doğrultusunda sli yapmaya çalıştım önce;

1.Board daki SLİ none kartı ters cevirip enabla sli hale getirdim
    2.Anakart kutusu ile gelen Sli köprüsünü bağladım
    3.BİOS dan SLİ mode disable idi Auto çevirdim
    4.Son driverları indirdim ve ayarlarından SLİ enable ayarladım.

Kurulu oyunlarda ve 3Dmark 06 test ettim. 3D markta bir performans artışı oldu ancak oyunlarda hiç bir değişiklik olmadı sanki 2. takılı kartı hiç görmüyor. Acaba CPU Sli için çok mu düşük kalıyor? Windowstan sli için ayrıca ayarmı yapılması gerekir? 2*7600GT Crysis gibi bir oyun için hiç mi fark yaratmaz illa 8800GT mi almak lazım? En azından bellek boyutunun artışı toplamda 512 olması en azından crysis de bir fark yaratır diye düşünüyordum ancak tek kart takılı şekilde aldığım performanstan hiçbir farkı yok. Kaldıki ben en güclü sistemi crysis kullandığı için söylüyorum diğer tüm oyunlarımda hiç bir fark olmadı. İşin kötü tarafı türkçe sitelerde yada forumlarda bunun ilgili bilgi edinecek nerdeyse hiç bir kaynak sayfa yok. 7600 GT sli tesetlerini bile yabancı sayfalardan buldum. Sli ile ilgili olan deneyiminizi paylaşır yada hiç olmadı en azından bununla ilgili bilgilerin olduğu sayfaların linkini atabilirseniz çok sevnirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

• Dostum işlemcin zayıf kalıyor VGA ların yanında x2 3800 bulabilirsen 2.el fln ondan al ve biraz o/c yap
    Bana kalsa komple değiştir sistemi ama en azından amd 3000 e biraz gaz ver 2.5e fln getir farkı biraz hissedersin.
    Birde ramlerin DUAL calısmıyorsa performans düşüklügü yaşarsın aklıma bunlar geldi
    3DMARK lardan kaç puan aldın yazarmısın?
  • bazı oyunlar sli desteklemiyor bazı oyunlar hemen algılıyor bazılarında ise senin açman gerekiyor. belki bir ayar falan gerekiyordur.
    http://www.slizone.com/object/slizone2_game.html bu site işine yarar belki
  • nivida da sli destekli oyun araman lazım ati nin crossfiresi gibi değil ..aynı karttan bende sli yaptım xfx 7600 gt*2 benim profilime , ordan da açtıım konulara bak aklıma gelen lost palnet i dene onda multi gpu var sli işi streslidir biraz ...
  • arkadaş bende geçen sene 2 adet leadtek 7600 gt ile slı yapmıştım ama ne yaptımsa performansta artış olmadı slı, da performans istiyorsan üst düzey ekran kartı kullanman gerekiyor

AMD 9500 x4 quad core işlemci
    4*1 gb kıngston 800 mhz ram
    asus m3a32 deluxe anakart
    asus 3870 *2 ekran kartı cf
    500 gb maxtor sata 2 hdd
    coolormaster eclipse cpu soğutucu
    gıgabyte aurora kasa
    1000 watt enermax power
    lg 19 ınç lcd panel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOCADEMŞAH -- 27 Aralık 2007; 13:10:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: orhangazi16

arkadaş bende geçen sene 2 adet leadtek 7600 gt ile slı yapmıştım ama ne yaptımsa performansta artış olmadı slı, da performans istiyorsan üst düzey ekran kartı kullanman gerekiyor

AMD 9500 x4 quad core işlemci
    4*1 gb kıngston 800 mhz ram
    asus m3a32 deluxe anakart
    asus 3870 *2 ekran kartı cf
    500 gb maxtor sata 2 hdd
    coolormaster eclipse cpu soğutucu
    gıgabyte aurora kasa
    1000 watt enermax power
    lg 19 ınç lcd panel

SLI olayını 3D marklarda görürsün her oyun SLI yi desteklemez.
    katılıyorum. 8800 serilerinde dahaçok fark göreceksin.

orhangazi 16 Bursa orhhangazi mi bide ilçesimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestercan -- 27 Aralık 2007; 13:21:36 >

• cpu biraz darboğaz yapabilir. o/c ile ramleri biraz kasarsan cpuyu da 2.6 civarlarına çekersen sorun olmaz heralde
  • ben o işlemcinin o karta darboğaz yapacagını pek sanmıyorum
  • bestercana

doğrudur arkadaş bursa/orhangazi selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KOCADEMŞAH -- 27 Aralık 2007; 17:22:30 >
  • sli nın farkını fear ve cod da fazlasıyla gorebılırsın ama cogu oyunda pek birşey bekleme
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.