Şimdi Ara

soğuk motor rolantide stop ederse ne yapalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mrb. arkadaşlar. benim aracım 98 Megane e RTE enjeksiyonlu, LPG 'li. 107000 km de. benimde soğukta stop etme problemim var. kelebeği söküp temizledim ama sonuç aynı. garajdan çıkarken rolantide bıraktığımda stop, yol ayrımına geliyorum, sağıma soluma bakayım derken gene stop. ne yapçaz anlamadım. her türlü bakımını yaptırıyoz, gözümüz gibi bakıyoz. bizi yolun ortasında bırakıyor. marşı yiyecez basa basa. motor sıcakken bir sıkıntı yok.

• İyi bilmiyorum ama rölanti devri ayarlanabiliyor, daha yükseğe ayarlatabilirsin, gazdayken yapıyorsa gaza geçiş süresini sıcaklığını artırtman lazım. Benim de geçen kış motor soğukken gaza geçince rölantide bazen stop ediyordu, ihmal ettim ( ama kesinlikle ihmal edilmemesi lazım, bir kere çok ters bir yerde hızlıyken frene basınca rölantiye girdi ve stop etti zor kurtadım ) yazın bir sorun yok tabi, ama kışa doğru kesin ayarını değiştirtcem.
  • bunlarda rölanti sensörü var. ayarlandığını sanmıyorum. benzin veya gaz farketmiyor ikisindede soğuk motorda stop etme durumu var.
  • hocam senin aracın rolanti motoru arızalı onun değişmesi lazım fiyatı 200ytl falan olması
    yardım istersen pm ile ulaşabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.