Şimdi Ara

SolidWorks çizim ekranı sorunu!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle sistem bilgilerimi söylemem de yarar görüyorum.
    Intel Core2 Quad CPU 2,40GHz
    2GB Ram
    Windows Vista 32bit işletim sistemi
    512Mb Nvidia Geforce 8500GT

SolidWorks2008 kullanıyorum ve şuanki sistemimde Vista SP1 yüklü.

Soruna gelecek olursak ekteki dosyada da görüceğiniz gibi SW programının sketch kısmındaki ekranı göremiyorum. Herhangi boş bir Part, Drawing veya Assembly açtığımda veya daha önceden çizilmiş herhangi bir çizim açtığımda bu ekranda bir işlev olmuyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki aynı sistemde Vista SP1 yüklü değilken program gayet normal çalışıyordu ancak SP1 yükledikten sonra SW bu sorunu verdi.

Birkaç denemem de şunu gördüm. Yaptığım işlemi adım adım anlatacak olursam. Önce Aygıt Yöneticisinden ekran kartının sürücüsünü tamamıyla kaldırdım. Ekran görüntüm hiçbir sürücü yüklenmemiş şekilde büyük simgeli hale döndü. Sistemi tekrar başlatmamı istedi. Bunu yaptıktan sonra hiçbir ekran kartı sürücüsü yüklemeden ekran kartımı bilgisayar otomatik tanıdı ve yükledi benden tekrar başlatmamı istedi. Bu sefer başlattıktan sonra ekranım sürücü yüklenmiş haldeki normal görüntüsüne ulaştı ve SW düzgün çalıştı. Ancak bir sonraki bilgisayarı yeniden başlatmamdan sonra aynı sorun tekrar baş gösterdi. Ekran kartımın son sürücüsünü indirdim yükleme esnasında orta bi bölümde tıkanıp birden yüklemeyi bitiriyor ve sürücü yüklenemedi uyarısı veriyor. Son driver sürümüne baktığımda indirdiğim ile bilgisayarımdaki aynı gözüküyor.

Ekran kartının bu sorunla ilgisi olduğunu düşünüyorum ancak ne işlem yapacağımı bilemiyorum. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve yardımcı olursam memnun olurum.

SolidWorks çizim ekranı sorunu!!!

• Hala bir çözüm yolu bulabilmiş değilim. Çözüm önerisi olan yok mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.