Şimdi Ara

sollama yaparken araç sıkıştırdı kaza yaptık kim suçlu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar olay şöyle gerçekleşti. sollama yaptım arabanın yarısını geçmiştim fakat araç beni görmedi kornaya bastım falan duymadı tabiki. bende ki araç broadway diğer araçta kasalı kamyonet. sonra önüme kırmaya basladı bende frene bastım. sonra benim sağ aynayı götürdü ve kasası benim arabamın sağ tekerleğin üstünden geçti ve kaporta da ve camurlukta göçük oluştu. sonra adam telefonu ver deyip gitti ve 3 hafta oldu adamı her aradığımda yarın yatcak gibisinden oyaladı durdu. ne yapabilirim polise gitsem ne olabilir? ya da suçlu ben miyim? çünkü aradığımda baska birisi arkadan çarpmışsın suçlu sensin gibisinden konuştu. hasar 200 ytl tutuyor. karşı araçta hiçbişey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jet0n -- 9 Mayıs 2008; 10:02:06 >

• dostum üzerinden zaman geçmiş tutanak yok

adam haberim yok dese yapabileceğin birşey yok

arabanı yaptır geç bence başının gözünün sadakası olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: over and under

dostum üzerinden zaman geçmiş tutanak yok

adam haberim yok dese yapabileceğin birşey yok

arabanı yaptır geç bence başının gözünün sadakası olsun

+

Böyle iş mi olur kardeşim...Tutanaksız hiçbirşey yapamazsın.Allah'tan masrafın çok değilmiş geçmiş olsun.Hiç kimseye güvenmeyeceksin...
  • öylede sen arkadan çarpmışsın suçlu sensin gibisinden konusması dokundu banada. ondan soruyorum benmiyim suçlu o mu? yoksa baska care yok zaten gidip yaptırcaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jet0n

öylede sen arkadan çarpmışsın suçlu sensin gibisinden konusması dokundu banada. ondan soruyorum benmiyim suçlu o mu? yoksa baska care yok zaten gidip yaptırcaz.

Arkadan çarpma değil, ikiniz de hareket halinde olduğunuz için büyük ihtimalle %50 %50 verirlerdi. Kamyonetin sinyal vermeden şerit değiştirdiğini yani hatalı şerit değiştirme suçunu işlediğini ispat edemeyeceğinize göre sonuç bu olacaktı.

Mantıken suçlu olan o, ama polis gelince yazacağı rapora göre %50 %50 verirlerdi benim tahminim.

Ama sizin durumunuzda yapacak hiçbirşey yok.
    Paşa paşa gidip aracınızı yaptıracaksınız...
  • Geçmiş olsun.Yapacak hiçbir şeyin yok.
  • yapacak birşey yok artık polis çağırmamışsın bişey yapmamışsın 3 hafta geçmiş şimdi kalkmış ne olurunu bize soruyorsun.Bu kadar insanı verem etmeye ne hakkın var.Akılsız başın cezasını ayaklar çekermiş git şimdi yaptır kendi cebinden.
  • 200 milyona çok önemli bir trafik dersi almışsın. Ben ce arabanı yaptır, üzerine de bir bardak soğuk su iç. Bundan sonra da kim haklı olursa olsun, kazadan sonra tutanak tutturmadan ya da yeni kanuna göre tutmadan, öyle telefon numarası falan alıp oly yerinden ayrılma.
    Eminim adamın ya muayenesi, ya trafik sigortası bir şeyi eksiktir. Yani alacağı ceza senden çok daha fazladır. Yaptıtıtım deyip hem cezadan kurtulmuş hem senin arabanın masrafından. Şimdi ara ki bulasın adamı.. Boşver. Olan olmuş.
  • Sana carpan arac durmadimi yani ? Durdurmak istedin de durmadiysa o anda bolge trafige aracin plakasiyla bildirseydin , Gecmis olsun , ayni olan benimde basima geldi ama heycandan plakayi alamamistim, adam basti gitmisti, Buna ragmen kaskodan yaptirdim araci
  • tutanak yok ispat yok geçmiş olsun kardeşim. Sadece adamın insafına kalmışsın 200ytl için de o kadar geçiştirdiyse o parayıda alamazsın gibi gelio
  • ohoo iş köprüyü geçmiş çoktan...
    tutanak tutacaktın, resim çekecektin anlaşamassan olay yerine polisi cağıracaktın
    adam haberim yok dese bişey diyemessin su anda
    geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.